Přerov – Sparta 2:5 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:4 (2:1 po s.n.) | Chomutov – HC Plzeň 1:10 (kon.)
Piráti Chomutov
1:10 (1:5, 0:3, 0:2)
HC Plzeň 1929
Středa 22.03.2017, 18:00Mistrovství ČR - 8. třída

Ode mě je to pro dnešek z FORTUNA arény vše. Zítra nám finálový turnaj pokračuje, tak si ho zase nalaďte a budeme se na vás těšit! Hezký zbytek večera. (20:18:20)

Plzeňští hokejisté osmé třídy tak vstoupili do mistrovství republiky v Hradci Králové nejlepším možným způsobem. Chomutovu nasázeli už v první třetině pět gólů, potom dalších pět a vítězí vysokým poměrem 10:1.

58:58
    Střela Jakuba Kovára z pravé strany nebyla ničím, co by mělo Horáčkovi přidělat výraznější potíže.

58:25
    Ještě jedno vyloučení na plzeňské straně. Nicolas Schindler (PLM) inkasuje dvě minuty za podražení. Vydrží na trestné?

56:43
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jo, stihnou! Adam Páník dojel nahozený kotouč a z rohu brány ho poslal DOMINIKU SOUKUPOVI, který se z první nemýlil, svým čtvrtým gólem tak završil plzeňskou desítku – 1:10! Z reproduktorů do toho zní Deset malých černoušků... Asistence: Adam Páník, Petr Hauser.

56:16
    Spoluhráč nabídl puk Dominiku Plecitému, ten ho z první poslal mimo tři tyče. Stihnou indiáni desítku?

55:55
    Další šance prozatím obrana Pirátů nedovoluje.

55:18
    Další desítky sekund už byly lepší. Byl to nejspíš Ondřej Pešek, kdo operoval před Strážovským, ale ani ze dvou možností ho nepřekonal.

54:55
    No, zápas už se tak nějak dohrává a indiáni se do branky zatím nemohou dostat.

53:54
    Indiáni jsou kompletní a startují přesilovku, která už nám snad něco přinese. Nyní se Plzeňští dopustili ofsajdu.

52:58
    Hra čtyř proti čtyřem nám zatím nenabídla ani jednu zajímavější situaci.

51:46
    Ondřej Čech (CHM) je vyloučen na 5 minut a do konce utkání za napadení, Milan Steinbrüker (PLZ) na dvě minuty za krosček.

51:46
    Po ostrém zákroku jednoho z chomutovských hokejistů se na ledě strhla mela, ale rozhodčí ji stihli včas ukončit.

51:02
    Chomutov se ubránil velmi dobře a Kovár je zpátky ve hře.

49:39
    David Jiříček si na modré krásně povodil soupeře, přesto pak Piráti v oslabení ujeli dopředu. Proti jednomu z nich musel Horáček vykopnout levý beton.

49:00
    Přesně ve chvíli, kdy opustil Marcel trestnou lavici, si přesilovku zahraje zase jeho Plzeň. Jakub Kovár (CHM) si odpočine za hrubost.

48:33
    Střela od modré čáry v podání Štěpána Němce byla zblokována a k bráně ani nedoputovala.

48:03
    Pozorný chomutovský bek Jakub Kosnar se nenechal v souboji jeden na jednoho oblafnout Petrem Hausrem.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 9. Kulich – 1. Soukup (Altrichter), 11. Marcel (Dolhý), 12. Soukup (Steinbrüker), 15. Marcel (Páník), 18. Hauser (Steinbrüker, Soukup), 31. Jiříček (Soukup), 37. Borák (Kristl, Páník), 40. Soukup (Dolhý), 44. Steinbrüker (Borák, Špaček), 57. Soukup (Páník, Hauser)

Piráti Chomutov: A. Strážovský – Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár, Černý – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda (C), Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnad, Jakab, Koblížek, Döring. Trenér: Petr Jíra.
    HC Plzeň 1929: Horáček (Bočan) – Hodinář, Kanta, Štrunc, Jiříček, Plecitý, Dolhý, Špaček, Páník (C) – Pešek, Altrichter, Hauser, Borák, Soukup, Korčák, Kristl, Marcel, Steinbrüker, Matoušek, Chasák, Schindler. Trenér: Petr Kořínek.

Rozhodčí: Micka – Pechánek, Vepřovský.