Columbus – Toronto 2:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 2:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 4:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (2:1, 0:2, 1:1) Stav série: 1:2
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 23.03.2017, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

Diváci v Brně mohli vidět zajímavé utkání. Ze začátku zápasu mohli být určitě spokojenější domácí fanoušci, když se v 8. minutě v přesilovce prosadil Tomáš Havránek. Následně náskok ve 14. minutě navyšoval v ponechané výhodě Tomáš Mlynář. V 19. minutě ještě snížil svým prvním gólem v zápase hrdina utkání Tomáš Vracovský. První část zakončilo neproměněné trestné střílení Matěje Chalupy.
    Druhou třetinu začali aktivněji hosté, když ve 23. minutě srovnal Matěj Chalupa. Ve 34. minutě mohlo plzeňské hokejisty mrzet již druhé nevyužité trestné střílení, tentokrát v podání Matyáše Kantnera. Hostům ovšem ve 40. minutě svojí druhou trefou v zápase spravil náladu Tomáš Vracovský, když svůj tým poslal poprvé v zápase do vedení.
    Třetí část začínali hosté dvojnásobnou početní výhodou, kterou již po 19 vteřinách využil Tomáš Vracovský a zkompletoval tak svůj hattrick. Na konečných 3:4 už pouze upravil Adam Gajarský. Plzeň tak má v sérii mečbol a už zítra může slavit postup do finále. (19:22:17)

59:26
    Matěj Chalupa teď netrefil prázdnou bránu, jeho projektil mířil pouze do boční sítě.

58:45
    Dostál míří na střídačku, Brno v šesti.

57:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Na rozdíl jediné branky snižuje v přesilové hře svojí první trefou v zápase ADAM GAJARSKÝ, když po přihrávce kapitána Petra Kratochvíla překonal plzeňského brankáře. Asistence: Petr Kratochvíl, Tomáš Havránek.

56:50
    Kaňák vyhazuje.

55:49
    Střela Adama Gajarského teď mířila jen těsně mimo!

55:31
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kantner – 2 min., hákování).

55:03
    Svižnou střelu Rostislava Šnajnara svojí bleskovou lapačkou vychytal Filip Krasanovský.

54:00
    Stráský se po přihrávce Chalupy dostal do zakončení, puk mu ale z hokejky lapačkou ukradl Dostál.

52:51
    Střela Daniela Kabelky teď mířila těsně mimo pravé tyče.

52:41

51:47
    Kometa se nemůže usadit v útočném pásmu, kotouč je za brankou domácích.

50:41
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Vavřička – 2 min., hákování).

49:13
    Filip Kokoška se teď dostal do samostatného úniku, k zakončení už ovšem ne a skončil ležet v brankovišti.

48:30

47:38
    Vracovský vyhazuje a Plzeňší můžou vystřídat.

47:04
    Zábranského střela Krasanovskému nedělala problémy.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 8. Havránek (Zábranský, Král), 14. Mlynář (Havránek), 58. Gajarský (Kratochvíl, Havránek) – 19. Vracovský (Kodýtek, Kantner), 23. Chalupa, 40. Vracovský (Kodýtek, Kaňák), 41. Vracovský (Kantner, Kodýtek)

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Novák M., Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Hroudný, Čejka, Horký, Mlynář, Havránek, Kratochvíl (C), Ferda
    HC Plzeň 1929: Krasanovský (Zeman) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Novák A., Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner

Rozhodčí: Doležal, Úlehla – Kotlík, Zídek