Boston – Tampa 3:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (1:0 po s.n.) | Montreal – Carolina 1:4 (kon.)
Florida – Arizona 3:1 (kon.) | Toronto – New Jersey 4:2 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Vancouver 4:1 (kon.) | Nashville – Calgary 3:1 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 1:3 (kon.)
Chicago – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – Edmonton 4:7 (kon.) | Los Angeles – Winnipeg 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Ottawa Senators
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pátek 24.03.2017, 00:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je z mé strany vše. Dobrou noc! (03:39:59)

Tři hvězdy zápasu:
    1. Mike Condon (OTT) 34 zák., 1 gól, 97,1 %
    2. Kyle Turris (OTT) 0+1
    3. Erik Karlsson (OTT) 0+1

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 30:35 (8:10, 12:12, 9:8 – 1:5)
    Zblokované střely – 18:14
    Vyhraná vhazování – 42:23
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 30:21

V samostatných nájezdech byli úspěšnější Senátoři, kteří proměnili oba své pokusy, zatímco hosté se netrefili ani jednou. Tučňáky mohou mrzet především neproměněných šancí v prodloužení, při kterých Ottawu velmi podržel brankář Mike Condon.

Bobby RYAN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je BOBBY RYAN.

2. série
    2:0
    Sidney Crosby neprostřelil Condona. Je rozhodnuto!

2. série
    2:0
    Bobby Ryan udělal stejnou kličku, jako Bonino. Jen s tím rozdílem, že přehodil položený beton Murrayho a zdvojnásobil náskok Senátorů!

1. série
    1:0
    Nick Bonino zvolil forhendovou kličku, ale netrefil branku.

1. série
    1:0
    Kyle Turris chladnokrevně zamířil nad Murrayovu lapačku!

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení vítěze utkání neurčilo, přestože zejména hosté si v něm vytvořili řadu šancí. Střela Schultze už dokonce mířila do odkryté branky, ale Mike Condon ještě dokázal zázračně zasáhnout. Jde se tedy do nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:32
    Po levé straně vyrazil dopředu Mike Hoffman. Murray jeho ránu vytěsnil.

64:26
    Hosté si ještě vyžádali oddechový čas.

64:26
    Dělovku Justina Schultze našel ve výstroji Condon. Gólman Ottawy drží svůj tým ve hře o vítězství!

63:40
    Pens jsou v prodloužení lepším týmem a nepouštějí Ottawu z obranného pásma.

62:37
    Další šance hostí! Sheary zblízka nepřekonal Condona.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 50. Hoffman (Turris, E. Karlsson), rozh. náj. B. Ryan – 30. Bonino (Streit)