HC Plzeň – Přerov 2:6 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 3:2 (po pr.) | Sparta – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 25.03.2017, 13:00Mistrovství ČR - 8. třída

Z malé haly FORTUNA arény je to pro dnešek vše, ve velké se hrají další klání mistrovství republiky. I ty můžete sledovat na Onlajnech. Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (15:11:35)

Obrovská radost propukla na straně Vítkovic a je to zcela logické. Ještě v 50. minutě prohrávaly proti dobře hrající Spartě 1:2 a nakonec se radují z plnohodnotné výhry 3:2. O tu se nejvíce zasloužil dvěma dorážkami v rozmezí necelých tří minut Jakub Macho a hlavně skvěle chytající Marek Slíž.

59:57
    Rána Krupičky zamířila příliš vysoko!

59:51
    Po oddechovém času Sparty se bude vhazovat před Slížem.

59:51
    Jiskřička naděje pro Spartu? Unikajícího hráče přidržel Josef Krejsa a bude se hrát 4 na 4.

59:27
    Moravané ukrojili další vteřiny, konkrétně 11. Znovu se vhazuje v pásmu Sparty.

59:16
    Krbeček má puk ve své moci, vhazování po jeho levici.

58:25
    Navíc Pražané neudrželi nervy na uzdě a budou to mít přetěžké. Tomáš Hamara po pískání sekl protihráče a už sedí mezi trestoměřiči.

58:25
    Modří to hrají nyní výborně. Dlouhé vteřiny drželi puk u mantinelu v útočné třetině, poté donutili Spartu k icingu.

57:40
    Hosté jen vyhazují puky do středního pásma a to jim bohatě stačí.

57:27
    Pražané rozjížděli další útok, na modré čáře výborně zasáhl Tomáš Elbl.

57:05
    Icing Vítkovic znamená další šanci pro Spartu – vhazuje se napravo od Slíže.

56:34

56:32
    Adam Mácha byl v ideální střelecké pozici, pod nohy mu ale na poslední chvíli skočil vítkovický hráč!

55:52
    Po chvíli Slíž raději přikryl kotouč a je tady vhazování po jeho levici.

55:14
    Vítkovice se urputně brání a vyhazují puk přes všechny čáry.

54:34
    Pět a půl minuty před třetí sirénou je tady slibná příležitost pro Pražany, Michal Bystroň totiž nedovoleně bránil soupeře a bude za to pykat.

53:48
    A mohlo být zase srovnáno, tentokrát se před Slíže dostal Matyáš Adam. Vítkovický gólman ale svůj tým ve třetí třetině drží nad vodou.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 7. Krupička (Theimer), 44. Theimer (Adamen, Výkruta) – 34. Moškoř (Petr, Kubík), 51. Macho (Elbl, Moškoř), 53. Macho

HC Sparta Praha: Krbeček (Liemann) – Šesták, Ducháč, Rajgl, Procházka, Adamec, Mašek, Adam – Vitouch, Mácha, Hamara, Krupička "C", Potůček, Němec, Výkruta, Hamršmíd, Uhlíř, Theimer. Trenér: Jiří Kročák.
    HC Vítkovice Ridera: Slíž (Šedivý) – Vřeský, Bystroň, Dobeš, Javora, Bialy, Elbl – Holanik "C", Tošenovjan, Macho, Makovec, Petr, Brada, Moškoř, Kubík, Krejsa. Trenér: Luděk Krayzel.

Rozhodčí: Šudoma – Urubčík, Vepřovský.