Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) (0 + 0, 0 střel, čas na ledě 21:12)
    Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 16:55)

Střely na branku v zápase

Edmonton Oilers: 22

San Jose Sharks: 40

Zápas v hledišti sledovalo 18 347 diváků.

Je konec zápasu, dva body za výhru v základní hrací době berou Edmonton Oilers. Nutno dodat že zaslouženě, protože domácí hokejisté měli po většinu duelu o něco více ze hry. San Jose zabralo v posledních pěti minutách základní hrací doby, jenže to na vítězství nestačilo, proti vyrovnání výsledku na 3:3 byl brankář Olejářů Cam Talbot. Ten dnes vzdoroval čtyřiceti pokusům kalifornské družiny a jen dva z nich propustil za svá záda. Pro San Jose Sharks se jedná o šestou prohru z posledních sedmi zápasů a je jasné, že svěřenci trenéra DeBoera mají před začátkem play-off na čem pracovat. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký pátek.

59:37
    Už přišla střela od Davida Schlemka z modré čáry, jenže znovu pouze do náruče Cama Talbota. Ten toho sice moc neviděl, přesto dokázal puk zastavit.

59:25
    Schlemko musí spěchat, čas pro San Jose rychle běží a pokud chtějí Žraloci vyrovnat, potřebují častěji zakončovat.

59:06
    Už jsou hostující hokejisté zpátky v útočném pásmu, ale dlouho se tam neudrželi, Lucic brzy poslal puk aspoň od prostřední třetiny kluziště.

58:37
    Martin Jones už je venku z brány a San Jose Sharks to zkoušejí se šesti muži na ledě.

58:18
    Běží poslední dvě minuty základní hrací doby a hostující brankář už kouká po střídačce.

57:46
    Patrick Marleau se natahoval na pravé straně po puku. Kdyby jej dostal lépe na hokejku, mohl zakončovat skoro do poloviny prázdné klece. Ale neměl dostatek štěstíčka.

57:20
    Už jen necelé tři minuty do konce základní hrací doby. Dá se očekávat, že Martin Jones brzy zamíří na střídačku a San Jose bude riskovat s prázdnou klecí.

56:55
    Hra se vrací zpátky před zařízení Edmontonu.

56:48
    Jordan Eberle měl hned dvě šance. Nejdříve z pozice na hrotu pravého kruhu zakončoval příklepem, potom ještě zkusil z dorážky vlastní střely překvapit Jonese. Neuspěl ani jednou.

56:25
    Talbot vyjel rozehrávat za branku, ale hned musel zase zpátky, protože kolem jeho klece je posledních pár okamžiků hodně živo.

56:05
    Puk končí na střídačce San Jose, takže vhazovat by se mělo někde ve středním pásmu.

55:36
    Sekera měl co dělat, aby v souboji u zadního mantinelu získal pro sebe svůj tým kotouč. Nakonec se mu to povedlo, ale Sharks pokračují v nátlaku.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 11. Maroon (McDavid, Draisaitl), 18. McDavid (Klefbom, Caggiula), 48. Maroon (Russell) – 2. Hansen (P. Martin), 54. Pavelski (Vlasic, Hansen)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Desharnais, Kassian – Caggiula, Letestu, Slepyšev.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hansen, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Marleau, M. Karlsson – Sörensen, Hertl, J. Ward – Donskoi, Tierney, Meier.

Rozhodčí: Meier, Rehman – Shewchyk, Brisebois

Diváci: 18 347