Liverpool – Everton 3:1 (kon.) | Burnley – Tottenham 0:2 (kon.) | Chelsea – Crystal Palace 1:2 (kon.)
Hull City – West Ham 2:1 (kon.) | Leicester – Stoke 2:0 (kon.) | Manchester Utd. – West Brom 0:0 (kon.)
Watford – Sunderland 1:0 (kon.) | Southampton – Bournemouth 0:0 (kon.)
Liverpool FC
3:1 (2:1)
Everton FC
Sobota 01.04.2017, 13:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 30. kolo
    Liverpool to na svého městského rivala na Anfieldu umí.

Liverpool poráží Everton 3:1 a jeho manažer Jürgen Klopp tak vítězí i ve svém třetím Merseyside derby! Domácí vedli po prvním poločase 2:1. Na rychlý gól Sadia Maného ještě odpověděl Matthew Pennington, ale jen o dvě minuty později se krásně trefil Philippe Coutinho. Po přestávce už padl jediný gól, který vstřelil v 60. minutě Divock Origi, jenž pár minut před tím vystřídal zraněného Maného. Reds se tak alespoň pro tuto chvíli posunuli v tabulce Premier League už na třetí příčku. (15:27:09)

90+5

90+4
    Divock Origi ještě předvedl divákům kouzla s míčem u rohového praporku. Každou chvíli už by měl přijít závěrečný hvizd.

90+3
    Fanoušci Liverpoolu zpívají „You'll Never Walk Alone“ a užívají si závěr tohoto Merseyside derby.

90+2
    Mirallas získal v souboji s Matipem alespoň autové vhazování.

90+1
    Ošetřován je stoper Evertonu Ashley Williams. Rozhodčí Taylor nastaví čtyři minuty.

90+1
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Ragnar Klavan.

90
    Philippe Coutinho, který už má pro dnešek odpracováno, byl vyhlášen nejlepším hráčem tohoto utkání.

89
    Vypadá to, že červená většina na Anfieldu dnes bude slavit. Hosté už zřejmě nemají síly, a koneckonců ani čas, aby ještě s utkáním něco udělali.

87
    Zdramatizovat závěr zápasu se snažil Kevin Mirallas. Belgický křídelník se sice na hranici šestnáctky dobře uvolnil, ale pak vypálil vysoko nad.

87
    Domácí opět u míče. Nyní si vyměňují kratší přihrávky.

86
    Romelu Lukaku si odstavil Lovrena nedovoleným způsobem. Míč pro domácí tým.

85
    Do zakončení se dostal Trent Alexander-Arnold. Mladý hráč Liverpoolu zamířil zpoza šestnáctky do rukavic Roblese.

84
    Domácí soupeře téměř nepouštějí na svou polovinu. Jürgen Klopp musí být se hrou svých svěřenců spokojen.

83
    Divock Origi získal pro domácí rohový kop. Reds kontrolují závěr zápasu.

82
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Kevin Mirallas.

80
    Dlouhý nákop hledal Lukaka. Nejlepší střelec Premier League je dnes důkladně střežen.

Martin Augustin

Branky: 8. Mané (Firmino), 31. Coutinho (Lucas Leiva), 60. Origi (Coutinho) – 29. Pennington (A. Williams)

Karty:   69. Can (LIV) – 26. Davies (EVE), 40. Barkley (EVE), 63. A. Williams (EVE)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:10.
    Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner (C) – Can, Lucas Leiva, Wijnaldum – Mané (57. Origi), Firmino (90+1. Klavan), Coutinho (74. Alexander-Arnold).
    Náhradníci: Karius – A. Moreno, Klavan, Alexander-Arnold, Grujić, Woodburn, Origi.

Everton FC: Robles – Jagielka (C), A. Williams, Holgate – Pennington (67. Barry), Davies (66. E. Valencia), Gueye, Baines – Barkley, R. Lukaku, Calvert-Lewin (82. Mirallas).
    Náhradníci: Stekelenburg – Kenny, Barry, Lookman, Mirallas, E. Valencia, Koné.

Rozhodčí: A. Taylor – S. Bennett, A. Nunn