Rennes – Lyon 1:1 (kon.) | Lorient – Caen 1:0 (kon.) | Montpellier – Toulouse 0:1 (kon.)
Nantes – Angers 2:1 (kon.) | Nice – Bordeaux 2:1 (kon.)
OGC Nice
2:1 (2:1)
Girondins Bordeaux
Neděle 02.04.2017, 21:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

K tomuto utkání je to ode mě vše. Pro dnešek vám tedy přeji dobrou noc! (22:56:22)

Dnešní utkání je tedy u konce a tři body slaví fotbalisté OGC Nice. Jako první se sice do vedení dostali hosté, kteří zásluhou Gaëtana Laborda slavili už v 9. minutě, ale domácí ještě do poločasu otočili vývoj utkání. Nejprve se totiž v 16. minutě z penalty prosadil Mario Balotelli a na jeho trefu pak parádním způsobem navázal Valentin Eysseric. Ve druhé půli mělo Bordeaux několik velkých šancí, ale ani jedna neskončila vyrovnávací brankou. Nice se tedy přibližuje dvojici Monako – PSG!

90+4

90+2
    Domácí dostali míč aspoň ke středu hřiště, ale tam o něj poměrně záhy přišli. Bordeaux se může nadechnout k jednomu z posledních útoků.

90+1
    Na začátku nastaveného času obrana Nice trochu zaváhala, ale vše nakonec vyústilo v útočný faul Diega Rolána.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Poslední minuty odehraje Malang Sarr, jenž nahrazuje Valentina Eysserica.

89
    Hosté velmi rychle ztratili míč poblíž vlastního pokutového území, ale Le Bihan při zakončení levou nohou podklouzl. Míč šel mimo tři tyče.

88
    Emoce jsou v plném proudu a po další rozzlobené reakci již Mario Balotelli (NIC) dostává žlutou kartu.

87
    Tentokrát již domácí postoupili hluboko na polovinu soupeře. Le Bihan výborně bojoval s Contentem a nakonec získal aspoň vhazování.

86
    Mario Balotelli se rychle vydal dopředu, ale kousek za půlící čárou byl zastaven. Bránící hráč Bordeaux zahrál jasně rukou, ale pokračuje se ve hře.

85
    Na konci 85. minuty se ke střele zpoza pokutového území dostal aktivní Ounas, nicméně jeho nízké zakončení bylo zablokováno.

84
    Domácí fotbalisté po předchozím zaváhání drží míč poměrně daleko od své brány. Hostům se čas na vyrovnání výrazně krátí.

82
    Nyní se ale po krásné akci Sabalyho a centru Malcoma téměř dostal k zakončení osamocený Rolán. Tomu k nebezpečně hlavičce chyběly jen centimetry.

81
    Bordeaux je s blížícím se koncem zápasu jednoznačně aktivnější, ale pozorná defenzíva Nice docela bez problémů odolává.

80
    Hned při svém prvním zapojení do akce se Ounas dostal do šance. Jedovatou střelou z levé strany pokutového území však bránu přestřelil.

78
    A střídají také domácí. Odpracování má Younés Belhanda, kterého vystřídal Mickaël Le Bihan.

78
    Poslední střídání hostů. Adam Ounas jde na trávník místo Francoise Kamana.

Lukáš Podleśny

Branky: 16. Balotelli (pen.), 27. Eysseric (Balotelli) – 9. Laborde

Karty:   40. Souquet (NIC), 88. Balotelli (NIC) – 24. Jovanović (BOR)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:13.
    OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Dalbert – Koziello, Seri – Pereira, Belhanda (78. Le Bihan), Eysseric (89. M. Sarr) – Balotelli.
    Náhradníci: Benítez – Burner, M. Sarr, Marcel, Le Bihan, Srarfi, Donis.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Jovanović, Contento – Vada (71. Rolán), Toulalan (C), Sankharé – Malcom, Laborde (71. Ménez), Kamano (78. Ounas).
    Náhradníci: Prior – Gajić, Arambarri Rosa, Ounas, Plašil, Ménez, Rolán.

Rozhodčí: B. Bastien – C. Gringore, F. Haquette