Austrálie – Srbsko 4:3 (po pr.) | Španělsko – Island 2:3 (kon.) | Belgie – Rumunsko 1:9 (kon.)
Austrálie
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Srbsko
Pondělí 03.04.2017, 12:18 • Galati Arena, Galati • Mistrovství světa - II. A Divize • 1. kolo

K tomuto utkání je to ode mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou. (14:43:03)

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Austrálie – Anthony Kimlin (43 zákroků)
    Srbsko – Marko Milovanović (1+1)

Arénou v Galati zní australská státní hymna a my se můžeme vrhnout na shrnutí zápasu. Do vedení se jako první dostali Australané, nicméně Srbsko poté využilo střelecké převahy a před třetí části vedlo 2:1. Následovala ale povedená 42. minuta, ve které se Austrálie prosadila hned dvakrát. Srbové tak byli v těžké pozici, nicméně v závěru dokázali vyrovnat. Do prodloužení však šli v oslabení a Josef Rezek svou druhou brankou v zápase rozhodl o zisku bonusového druhého bodu pro Austrálii.

Střely na bránu

Austrálie – 29 (10/8/8/3)
    Srbsko – 46 (17/13/15/1)

61:17 Josef REZEK - 4:3

61:17
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! JOSEF REZEK nejprve našel Lliama Webstera, který si u tyče počkal a poté prvnímu zmíněnému vrátil puk do jasné tutovky. Čech reprezentující Austrálii před odkrytou polovinou brány nezaváhal a vystřelil vítězství protinožců! Asistence: Lliam Webster, Jamie Woodman.

60:59
    Chvíli to vypadalo na přečíslení Srbska, ale to nakonec nepřišlo a do úniku se dostal jeden z Australanů. Ranković zasáhl!

60:43
    Po neohroženém výpadu soupeře se Australané usazují v útočném pásmu. Zatím však vyprodukovali jen dvě nepřesné střely.

60:12
    Austrálie prodloužení zahajuje přesilovou hrou čtyř proti třem. Rychle po buly přišlo zakončení, ale Ranković byl pozorný.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla rozuzlení dramatického zápasu. V úvodu této části totiž Austrálie předvedla skvělý obrat, když po gólu Thomase Powella vyrovnala a o 35 sekund šla zásluhou Josefa Rezka do vedení. Dlouho to vypadalo na výhru protinožců, ale proti byl Marko Sretović, který v 56. minutě vyrovnal. Za stavu 3:3 tak bude následovat prodloužení.

Austrálie – 26 (10/8/8)
    Srbsko – 45 (17/13/15)

60:00

59:59
    Nepříjemnost pro Srby. Přeci jenom se vylučuje a v závěru řádné hrací doby jde na trestnou lavici Uroč Bjelogrlić (SRB). Ten byl potrestán za vražení na hrazení.

59:56
    Kotouč je v rohu útočného pásma Srbska. Tam byl důrazně atakován jeden z Australanů a následovala krátká strkanice.

59:18
    Až nyní se Austrálii povedlo vyvézt puk do neutrální zóny a odtud ho poslat za Rankoviće.

58:49
    Sražené zakončení z pravého kruhu se zastavilo před Kimlinem. Srbové ale nadále pokračují v útočném pásmu.

58:04
    Důležitý zákrok musel vytáhnout Ranković, který odolal střele z vrcholu levého kruhu i následné dorážce z hranice brankoviště.

57:57
    Srbové hru rychle dostali až ke Kimlinovi. Výsledná přihrávka z rohu kluziště ale nebyla přesná.

57:20
    Po vyrovnávací brance Sretoviće jsou paradoxně aktivnější hokejisté Austrálie. Další střelu obstaral Josef Rezek, ale Ranković puk nadvakrát zkrotil.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Darge (Tesarik), 42. Powell (Humphries), 42. Rezek (Malloy, Todd), 62. Rezek (L. Webster, Woodman) – 15. A. Luković (Milovanović, Crnogorac), 32. Milovanović (Popravka, Crnogorac), 56. Sretović (Popravka, Djumić)

Austrálie: Kimlin (Smart) – Malloy (A), Taylor, Woodman, Baranzelli, Lindsay, Carpenter – Todd, Rezek, L. Webster – Cliff, Powell (A), Humphries – Miettinen, Funes, K. Webster – Wong, Darge, Tesarik – Nadin.
    Srbsko: Ranković (M. Luković) – Bibić, Podunavac, U. Novaković, Crnogorac, Gabrić, Brkušanin, Sabadoš, A. Luković (C) – Sretović (A), Popravka, Djumić – Vučurević, Filipović (A), Zwick – Ristić (A), Ogrizović, Vukičević – Milovanović, Bjelogrlić, P. Novaković.

Rozhodčí: Ramon Sterkens (NED) – Levente-Szilad Siko (ROU), Vladimir Jefremov (KAZ)