Buffalo – Toronto 2:4 (kon.) | Detroit – Ottawa 5:4 (1:0 po s.n.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 04.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 4. kolo

Pošesté v řadě Jihlava v letošní sezoně porazila Motor. A nutno říci, že domácí dnes mohou být možná za získaný bod rádi, protože ve třetí části měla Dukla pár jasných příležitostí ke vstřelení vedoucí branky. Hosté tak potvrdili své vedení v baráži a znovu utíkají ostatním soupeřům. Zatímco Jihlava ještě nepoznala ve čtyřech zápasech porážku, Motor prohrál potřetí v řadě. (19:58:11)

60:36 Tomáš ČACHOTSKÝ - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

60:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to bylo hodně rychlé. Jihlava z protiútoku udeřila a střelcem osudové branky dnešního zápasu se stává TOMÁŠ ČACHOTSKÝ. Ten se trefil pod horní tyčku a hráči Dukly se mohou radovat. Asistence: Jiří Říha a Josef Skořepa.

60:01

Třetí perioda hokejově nijak zábavná nebyla. Diváci dlouho čekali na nějakou šanci, a tou byl až vyrovnávací gól v síti Petra Kváči. Motor se poté před vyprodanou Budvar arénou trochu zvedl, i tak byla ale převaha spíše na straně hostů. Dva samostatné úniky neproměnil jihlavský Michal Důras. O osudu utkání tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Nakonec mohl Motor ještě vyhrát! Rok Pajič zpoza branky přihrál Miloslavu Čermákovi, který pálil z první, ale zvedl kotouč o malinko více, než by chtěl.

59:28
    Jihlava je plném počtu.

58:59
    Domácím přesilovka vůbec nepomohla. Hrají ji špatně a z tribun se ozývá dokonce pískot.

57:59
    Nekončící nahrávky Motoru v útočném pásmu zakončil nepovedenou střelou do hráče Jihlavy Mitch Fillman. Domácí se musí znovu probojovat do třetiny.

57:28
    Domácí budou mít zajímavou šanci rozhodnout utkání. Na trestnou lavici za podražení totiž míří Tomáš Kaláb.

57:23
    Vhazovat se bude po levici Svobody. Do konce základní hrací doby jsou necelé tři minuty.

55:58
    Podruhé během necelých dvou minut jel sám na Kváču útočník Michal Důras! I tentokrát zvolil stejné zakončení, ale ani tentokrát neuspěl.

55:48
    Hosté jsou v pěti.

55:19
    Když už se České Budějovice dostaly do pásma, střelu Michala Chovana z vrcholu kruhů zblokoval Vlastimil Bilčík.

54:10
    Michal Důras se ve vlastním oslabení dostal do úniku, ale Kváča skvěle zakročil pravým betonem!

53:48
    V náporu Motor zastavila přesilovka. Dukla dnes již párkrát špatně vystřídala, sudí si tohoto přestupku nyní všimli a potrestali hostující celek. Trest odpyká Lukáš Anděl.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 14. Čermák (Fillman, F. Novák) – 47. Bilčík (J. Skořepa), 61. Čachotský (J. Říha, J. Skořepa)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, Čermák (A) – Dostálek, Rob, Fronk – Šulek, Vlček, Hřebejk – Guman, Škoda, Babka – Vak (A).
    HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Brož) – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, J. Skořepa, Důras (A) – Anděl, Hubáček, Jiránek – Zeman, F. Seman (A), Čachotský (C) – Jergl, Březina, Danišovský.

Rozhodčí: Šír, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 6 421 (vyprodáno)