Švédsko – Česko 3:1 (kon.) | USA – Finsko 5:3 (kon.) | Švýcarsko – Česko 2:4 (kon.)
Finsko – Švédsko 4:0 (kon.)
Finsko
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Švédsko
Úterý 04.04.2017, 21:38 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

První čtvrtfinále máme za sebou, dle předpokladů jej ovládl výběr Finska. Favoritky neponechaly nic náhodě, už v první třetině si vytvořily dvougólový náskok, který pak ve zbytku utkání ještě navýšily. Ve třetí třetině uzavřela účet Susanna Tapaniová po skvělé práci Väliläové, první čisté konto na turnaji si navíc připisuje Noora Rätyová. Finky tak míří do semifinále, kde se střetnou s Kanadou. Podaří se jim velkého favorita zaskočit dvakrát na jediném turnaji?

Střely na branku: 42 (15, 12, 15) – 16 (6, 9, 1) (23:48:01)

59:48
    Další vyhozený puk mezi střídačkami. Ještě jednou se tedy bude vhazovat u Grahnové.

58:57
    Švédské vyhození teď končí na střídačce Tre Kronor. Kotouč tak zůstává v obranné třetině Švédek.

58:34
    Vyloučení v týmu Švédsko (Emilia Ramboldtová – 2 min., hrubost).

57:24
    Susanna Tapaniová se zbavila za švédskou brankou své obránkyně, zasekla puk a vydala se přímo do brankoviště. Švédky si jí vůbec nevšímaly, Tapaniovou ale nakonec vychytala Grahnová.

56:30
    Finsko je v plném počtu.

56:03
    Hanna Olssonová chybuje na modré a Švédky přicházejí o útočné pásmo.

55:46
    Chytré nahození lobem v podání Johanssonové Rätyová chytá a přerušuje hru.

54:27
    Z časomíry teď z nějakého zvláštního důvodu ubylo jedenáct vteřin, rozhodčí už to ale řešit nehodlají. Třetí třetina tedy bude zřejmě o něco kratší.

54:16
    Střela Löwenhielmové je zatím jediná, která ve třetí třetině mířila na finskou branku.

54:16
    Vyloučení v týmu Finsko (Minnamari Tuominenová – 2 min., držení hole).

53:18
    Michelle Löwenhielmová se dostala do dobré šance, z levého mantinelu si sjela až před finskou branku, výbornou Rätyovou ale ani ona nedokázala překonat.

52:26
    Tuominenová se dokázala protáhnout do útočného pásma, za brankou ale neustála tvrdý souboj s Ramboldtovou, která ji odstavila od puku.

51:44
    Švédky hrají v plném počtu.

51:25
    Noora Tulusová dostala dost prostoru a tvrdou ránou nemířila vůbec zle, Grahnová má ale dobrou lapačku a teď to potvrdila.

51:10
    Tuominenová teď zaváhala na modré a nechala se vyhnat s kotoučem do středního pásma.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 5. Säkkinenová (Lindstedtová, Kärnäová), 7. Välimäkiová (Tuominenová, Tapaniová), 24. Hiirikoskiová (Tapaniová), 49. Tapaniová (Väliläová, Karvinenová)

Finsko: Rätyová (Suonpääová) – Rahunenová, Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Tuominenová, Lindstedtová, Kilponenová, Jalosuová – Tapaniová, Väliläová (A), Karvinenová (A) – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Niskanenová, Nuutinenová, Tulusová – Valkamaová, Hakalaová, Säkkinenová – Kärnäová.
    Švédsko: Grahnová (Berndtssonová) – Olofssonová, Ramboldtová (C), Fällmanová, Svedinová, Adolfssonová, Nyhlénová-Perssonová, Kjellbinová – Johanssonová, Borgqvistová (A), Nordinová – Winbergová (A), Grahmová, Olssonová – Lindhová, Rasková, Löwenhielmová – Küllerová, Udénová Johanssonová, Carlssonová – Hjalmarssonová.

Rozhodčí: Allenová (USA), Ariano-Lortieová (CAN) – LeClercová (USA), Pagonová (SLO)