Boston – Tampa 4:0 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 05.04.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil. (03:40:17)

1. Jake Guentzel (PIT) 1+1
    2. Sidney Crosby (PIT) 0+2
    3. Brian Dumoulin (PIT) 1+0

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně hladce. V průběhu zápasu si vypracovali vedení 4:0. Brankář Matt Murray o čisté konto ve třetí třetině sice přišel, ale i tak dovedl svůj tým k výhře nad Columbusem v poměru 4:1.

59:35
    Už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta hry byla právě ohlášena.

58:30
    Brandon Saad vedl další akci Jackets, dostal se před branku, ale vystřelit nedokázal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry, hosté drží hru ve středním pásmu, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.

56:56
    36:27, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří míří za výhrou v tomto duelu.

56:33
    David Savard vystřelil z mezikruží, s jeho pokusem si dokázal brankář domácích poradit.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny a pravděpodobně také zápasu.

55:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku, který vede o tři góly a hraje naprosto v klidu.

55:30
    Probouzejí se domácí fanoušci, kteří vědí, že výhra v tomto zápase je velmi blízko.

55:10
    Justin Schultz vedl pokus domácích o získání útočného pásma, úspěšný nebyl.

54:46
    Columbus se snaží s výsledkem něco udělat, zatím ale marně hledá cestu cestičku, kterou byl mohl vést útočnou akci.

53:50
    Mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři mnoho práce nemají.

53:00
    Domácí posílají puk přes všechny čáry, oba týmy střídají.

52:34
    Hosté hrají přesilovou hru, dostali se do útočného pásma, kde kombinují, nedaří se jim ale přesněji zakončit.

52:07
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., vražení na hrazení).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Rowney (S. Wilson), 30. Hörnqvist (Kühnhackl), 33. Dumoulin (Guentzel, Crosby), 41. Guentzel (J. Schultz, Crosby) – 51. Dubinsky

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Streit, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Hörnqvist – S. Wilson, Rowney, Archibald.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Nutivaara, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Harrington – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Jenner, Dubinsky, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad – W. Karlsson, Bjorkstrand, Milano.

Rozhodčí: McCauley, Luxmore – Driscoll, Cherrey

Diváci: 18 632