Boston – Tampa 4:0 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
BK Havlíčkův Brod
Středa 05.04.2017, 18:00Kvalifikace o Chance ligu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas – Babec, Demel, Homolka – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Pulec, Švík

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – Kulhánek, T. Semrád, Duben, Lacina, Vala, Kříž, M. Semrád, Bušek – Přidal, Třetina (C), Endál – Navrátil, Michálek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Beneš, Szilva, Křížek.

Před úvodním vhazováním si můžeme připomenout, že z baráže o WSM ligu je odehráno jediné utkání, ve kterém Havlíčkův Brod nečekaně porazil favorizovaný Vsetín. Domácí Vlci zasáhnou do kvalifikace poprvé dnes.

Zazněla státní hymna, nyní je vše připraveno k zahájení očekávaného duelu.

00:01

00:22
    Hosté zachytili jablonecké vyhození a Endál okamžitě pálil. Jeho ránu zápěstím schoval Stejskal ve své rukavici.

01:03
    Beneš z pravé strany minul domácí klec.

01:19
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kozlík – 2 min., sekání).

01:39
    Chlubna zaútočil v oslabení, výpad po levém křídle zakončil střelou mimo.

01:52
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Nevyhoštěný – 2 min., vysoká hůl).

02:02
    Lacinovu střelu od modré vyrazil Stejskal betonem.

02:44
    Demel obral hosty při rozehrávce a z ostrého úhlu ohrozil Nováka. Ten byl pozorný.

03:50
    V Jablonci je k vidění fyzický hokej s minimální technickou vytříbeností.

04:57
    Bříškova střela přes obránce až k Novákovi neprošla, po zásahu jednoho z hostů skončila ve středním pásmu.

05:12
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Zmatků před domácí klecí využil pozorný FILIP BENEŠ, který z bezprostřední blízkosti překonal Stejskala. Asistence: Jakub Lacina.
    05:12 Filip BENEŠ - 0:1

05:44
    Kulhánkova jedovka od modré čáry nalezla jen lapačku jabloneckého gólmana.

05:54
    Mulač přejel modrou čáru a vypálil. To už však bylo zbytečné, protože ještě dříve odpískal čárový ofsajd.

06:16
    Puk se po nahození Čechury od levého mantinelu třepotá v lapačce Čeňka Nováka.

06:25
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kříž – 2 min., držení protihráče).

06:59
    Zatím žádná hitparáda v přesilovce Vlků, kteří se podruhé musí vracet k vlastní bráně.

07:26
    Pavlů napřáhl na modré a jeho pokus byl ještě trochu tečovaný. I s tím si však Novák poradil.

07:55
    Novák nyní rozehrál jen na hůl Mulače. Ten se snažil vrátit kotouč do brankoviště, které však těsně minul.

08:23
    Moravec si sjel na přihrávku od modré čáry a tvrdou ranou protáhl Nováka.

09:00
    Ofsajd Havlíčkova Brodu.

09:41
    Pavlů poslal kotouč na bránu a Novák ho vyrazil jen před sebe, kde však nehlídkoval nikdo z domácích.

10:16
    Ofsajd hostí.

11:38
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., nedovolené bránění).

11:40
    Pavlů vypálil po vhazování těsně vedle.

12:04
    Moravec si vybruslil do ideální střelecké pozice, jenže těsně minul havlíčkobrodskou klec.

12:50
    Domácí ostřelují hostující klec. Bříška příklepem trefil tyč!

13:27
    Takřka celé dvě minuty strávili hosté ve stejném složení, pár sekund před koncem Valova trestu přece jen vyhazují.

14:16
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude po levici Čeňka Nováka.

14:27
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Brokeš – 2 min., podražení).

14:51
    Vlci vyhazují.

15:18
    Zatím je to od domácích kvalitní obranná práce.

15:39
    Rozhodčí přerušil hru, Beneš se svíjel v bolestech v rohu útočného pásma.

16:23
    Tomáš Semrád vypálil od modré ve chvíli, kdy byl před Stejskalem hustý provoz. Jablonecký brankář však jistě lapil.

16:53
    Icing Havlíčkova Brodu.

17:16
    Duben zachytil jablonecké vyhození a tvrdě prověřil Stejskala. Ten se roztáhl na brankové čáře a betonem vyrazil.

17:59
    Zakázané uvolnění také na straně Jablonce.

18:30
    Třetina dorážel na Stejskala z bezprostřední blízkosti, domácí gólman za Pilařovy asistence odolal.

19:27
    Brokeš vybojoval velkou šanci pro Babce a ten byl najednou osamocený před Novákem. Bránu hostí však trestuhodně minul.

19:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., sevření puku rukou).

20:00

Dvacet minut dnešního duelu mají uchazeči o WSM ligu za sebou. Přestože jsme viděli poměrně vyrovnanou část hry, Havlíčkův Brod odchází do kabin jako spokojenější. Zásluhou branky Beneše vede 1:0. Druhé dějství začne přibližně v 18:54.

20:01

20:31
    Ačkoliv Vlci hrají přesilovku, ve druhé třetině se zatím nepodívali do útočného pásma s kotoučem na holi.

21:39
    Čechurovu ránu tečoval Homolka nad.

22:01

22:25
    Nevyhoštěný vypálil, Novák vyrazil do ochranné sítě.

22:52
    Demel vypálil zprava mimo tři tyče.

23:24
    Babec oslovil Brokeše, ten po ledě nepřekonal Nováka.

24:02
    Vlci vykázání z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

24:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kříž – 2 min., napadení).

24:55
    Puk mimo hřiště, pokračovat se bude ve středním pásmu.

25:11
    Vlci právě vstřelili branku!
    Jablonecký stadion právě explodoval! KAMIL BŘÍŠKA nabral obrovskou rychlost ve středním pásmu, až ho nikdo z hostů nezastavil. Když se domácí kapitán prokličkoval až před Nováka, počínal si chladnokrevně. Asistence: Michal Pavlů, Jiří Moravec.
    25:11 Kamil BŘÍŠKA - 1:1

25:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Semrád – 2 min., hákování).

26:54
    Domácím se opět nedaří.

27:30
    Jablonecké přečíslení zakončoval Nevyhoštěný, Novák famózně zneškodnil.

28:47

29:42
    Domácí odvádějí skvělou práci.

30:35
    Severočeši jdou do vedení! MICHAL NEVYHOŠTĚNÝ překvapil hostujícího gólmana z ostrého úhlu a v oslabení posílá Vlky do vedení! Asistence: Jiří Moravec.
    30:35 Michal NEVYHOŠTĚNÝ - 2:1

31:30
    Hosté jsou viditelně opaření, Jablonec se naopak celkem pohodlně posadil do sedla.

32:24
    Hra vysokou holí domácích.

33:02

33:37
    Endál to zkusil od levého mantinelu, Stejskal si připsal zákrok z kategorie snazších.

33:53
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Moravec – 2 min., krosček).

34:05
    Čechura sklidil ovace publika za vyhození přes všechny čáry.

34:34
    Tomáš Semrád vypálil od modré a za Stejskalem zvonila horní tyč.

35:53
    Endál z levé strany vyprášil jen Stejskalovu lapačku.

37:08
    Havlíčkobrodský zámek zakončil Přidal po ledě jen do Stejskala.

37:55
    Žaludova rána od modré prosvištěla mimo.

38:56
    Hra je teď plná nepřesností.

39:24
    Stejskal zneškodnil ránu Přidala, který se ještě vydal na obhlídku velmi blízko a rázně ho musel umravňovat Demel.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Moravec – 2 min., vysoká hůl + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jablonecký obrat, za Vlky skórovali Bříška a Nevyhoštěný, a tak třetí část začne za stavu 2:1. Na úvodní buly budeme čekat přibližně do 19:52.

40:01

40:26
    Třetina dostal kotouč zpoza brány, nepovedené zakončení po ledě však nečinilo Stejskalovi problém zasáhnout.

40:54
    Mulač v oslabení prověřil Nováka, ten zkrotil puk na svém plastronu.

41:41
    Pavlů ukázkově složil Beneše, ten koupil opravdu tvrdý bodyček.

Z ostrého střetu se hostující hráč ještě dlouho sbíral, a tak rozhodčí raději přerušil.

42:15
    Třetina zápěstím poslal na bránu odražený kotouč a zlobí se na sebe, že z dobré pozici Stejskala nedokázal překonat.

43:39
    Bříška přejel modrou čáru a přenechal puk Nevyhoštěnému. Ten pálil do připraveného Nováka.

45:47
    Zakázané uvolnění hostů.

45:56
    A další icing Havlíčkova Brodu.

46:38
    Havlas se ze strany řítil sám na bránu, nadějný brejk v branku nepřetavil.

47:33
    Mulač si střelou z mezikruží na Nováka nepřišel.

47:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Endál – 2 min., hákování).

49:03
    Stačila jedna jablonecká chyba a je rázem vyrovnáno! TOMÁŠ SEMRÁD se rozhodl přečíslení dva na jednoho zakončit sám a trefil se nechytatelně. Asistence: Petr Kuchta.
    49:03 Tomáš SEMRÁD - 2:2

49:55
    Icing Vlků.

51:00
    Bizarní situace! Časoměřič zapomněl zapnout časomíru, což se oběma táborům nelíbilo.

51:39
    Stejskal před dotírajícími hosty raději přikryl puk.

52:21
    Mulač nabil Havlasovi, jeho nezištný pokus pokryl Novák.

53:10
    Michálek zamezil icingu a donutil Stejskala přerušit hru.

53:52
    Havlasova rána zápěstím skončila v Novákově výstroji.

54:09
    Úmyslný ofsajd Jablonce.

55:24
    Kulhánek z vrcholu pravého kruhu těsně minul.

56:33
    Stejskal musel likvidovat Semrádovu bombu od modré.

56:40
    Zakázané uvolnění Jablonce.

57:00
    Icing také na druhé straně.

57:24
    Endál pálil od levého mantinelu, Stejskal vychytal.

58:33
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Semrád – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:17
    Bříška v obrovské šanci zblízka nepřekonal Nováka.

59:27
    Hosté dělají důležitý krok ke třem bodům. Třetina zpoza brány poslal kotouč před ní, odkud ho za Stejskala uklidil LUKÁŠ ENDÁL. Asistence: Miroslav Třetina, Martin Kříž.
    59:27 Lukáš ENDÁL - 2:3

Konec zápasu. (20:36:36)

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 26. Bříška (Pavlů, Moravec), 31. Nevyhoštěný (Moravec) – 6. Beneš (Lacina), 50. T. Semrád (Kuchta), 60. Endál (Třetina, Kříž)