Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
New York Islanders
Pátek 07.04.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Jaroslav Halák (NYI) 29 zák., 0 gólů, 100,0% (03:39:07)

1. Jaroslav Halák (NYI) 29 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Scott Mayfield (NYI) 1+0
    3. Dennis Seidenberg (NYI) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 29-23; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 63%-37%; Hity: 21-34; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.

Naděje New Yorku Islanders na playoff stále žije, když se na začátku utkání během pěti minut prosadili Brock Nelson a Scott Mayfield a krátce po přestávce v přesilové hře Andrew Ladd. Carolina si zahrála tři přesilové hry, ani početní výhody jí ale nepomohly a Jaroslav Halák pochytal všech 29 střel. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 0 New York Islanders 3.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53
    Brett Pesce napřáhl před útočnou modrou čárou k táhlé střele, kterou Jaroslav Halák pravým betonem vyrazil.

58:21
    Hurricanes začali v závěru utkání rychle bruslit a šlápli do pedálů, za stavu 3:0 už je ale příliš pozdě.

57:53
    Hurricanes na pravém křídle vypálili od hrazení a po jistém zákroku Jaroslava Haláka následuje dvě minuty a sedm sekund před koncem poslední reklamní přestávka.

57:09
    Jason Chimera od modré čáry nahodil puk do pásma a po nabrání obrovské rychlosti a přesprintování jednoho z hráčů domácí Caroliny ho dokázal navíc dobruslit.

56:31
    Jaroslav Halák se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes a pod tlakem rozehrál.

55:01
    Sedmadvacet střel, sedmadvacet zákroků Jaroslava Haláka, jedno čisté konto, tři góly Islanders. Takový je souhrn dnešní utkání necelých pět minut před koncem.

54:22
    Hurricanes se snadno ubránili a poté se vydali směrem vpřed, jejich akci před další krátkou reklamní přestávkou ale zastavilo postavení mimo hru.

53:56
    Islanders jsou na puku a podél hrazení ho zavezli do útočného pásma, do zakončení se ale zatím nedostali.

52:31
    Thomas Hickey se ocitl před bránou po přihrávce z levého rohu útočného pásma ve slibné šanci, jeho střela po ledě ale mezi tři tyče nezamířila.

51:37
    Josh Bailey vystřelil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla těsně před bránou sražena mimo.

51:00
    Carolina vede devět minut před koncem na střely 27:23, jenže jí to není nic platné. Domácí ještě neskórovali.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. B. Nelson, 5. Mayfield (Lee, Beauvillier), 21. Ladd (Jo. Bailey, Leddy)

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Pesce, Hanifin, Faulk (A), Dahlbeck, Tennyson – Aho, J. Staal (A), E. Lindholm – Nordström, V. Rask (A), Teräväinen – Skinner, D. Ryan, Stempniak – Bickell, Poturalski, B. McGinn. Hlavní trenér: Bill Peters.
    New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Mayfield, Hickey – Lee, Beauvillier, Ho-Sang – Ladd (A), Quine, Chimera – B. Nelson, Jo. Bailey (A), C. Jones – Gionta, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Doug Weight.

Rozhodčí: Jean Hebert, Tom Kowal. Čároví: Brian Murphy, Scott Driscoll