Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:1, 1:0, 0:0) Stav série: 3:2
Piráti Chomutov
Pátek 07.04.2017, 17:20 • Home Credit Arena Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (20:03:00)

Nejlepší hráči utkání:
    Ján Laco (CHM) a Radim Šimek (LIB)

A je dobojováno! Po dramatickém závěru je jisté, že si v neděli do Chomutova povezou mečbol Bílí Tygři Liberec! Vzhledem k vyrovnanosti nejen tohoto, ale i všech ostatních duelů je ovšem zároveň jasné, že ještě není nic rozhodnuto.

59:50
    Huml se cpal před brankáře Willa, jeden z obránců mu ale na poslední chvíli puk vypíchl!

59:09
    Chomutovský brankář je znovu na střídačce, je tu power-play!

59:03
    Chomutovští se zahnali z pásma ofsajdem, Laco se vrací do branky.

A je tu oddechový čas pro Chomutov.

58:56
    Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:45
    Laco je venku z branky!

58:13
    Stránský ujížděl sám na branku, Laco však jeho střelu vytěsnil mimo!

57:57
    Piráti zakládají útočnou akci. Uvidíme, kdy sáhnou k odvolání brankáře.

57:45
    Nyní je navíc kotouč až za Lacovou brankou.

57:17
    Tygři svědomitě brání a nepouštějí své soupeře do zakončení.

56:46
    Liberečtí vyhazují, nebude to navíc zakázané uvolnění a domácí tak stihnou vystřídat.

56:33
    Kupředu opět vyráží Chomutov.

55:54
    Stránský si sjel pro puk na modrou, z první však minul branku.

55:31
    Liberecká kombinace v pásmu Pirátů byla nepřesná a hosté se zmocňují puku.

55:11
    Nahození ze středního pásma se od zadního mantinelu odrazilo k Willovi, ten přerušuje hru.

54:48
    Chomutov hraje v plném počtu.

54:33
    Chomutov hraje ve čtyřech, po Svačinově střele se navíc odrazil puk k vracejícímu se Ruttovi. Ten ale nakonec Willa neohrozil.

54:12
    Piráti vyhazují.

54:09
    Radivojevičův projektil zblokoval Dlapa do ochranné sítě.

53:55
    Proti Šimkově dělovce vytáhl Laco další parádní zákrok a povedeným semaforem drží Chomutov ve hře.

53:42
    Puk se odrazil do ochranné sítě, bude se vhazovat před Lacem.

53:31
    Jelínek stál zcela sám před brankářem a dostal přesný pas, trestuhodně však minul branku!

53:17
    Radivojevičův pokus skončil ve výstroji Jána Laca.

53:05
    Laco si vyjel pro plachtící puk a přerušuje hru.

52:48
    A je tu přesilovka pět na tři! Vladimír Růžička (CHM) zcela nepochopitelně zahrál buly tak, že se pouze napřáhl a doslova přepůlil hokejku svého soupeře Jelínka! To je tedy velmi laciné vyloučení a velká příležitost pro domácí.

52:34
    Uvidíme přesilovku domácích. Jan Rutta (CHM) dostal dvě minuty za držení, Nicolas Hlava (CHM) a Jakub Valský (LIB) k tomu fasují dvě minuty za hrubost.

52:34
    Hned dvě šance v rychlém sledu měli Bílí Tygři, ani v přečíslení dva na jednoho však na Laca nevyzráli a následně Svačinovu střelu zneškodnila chomutovská obrana.

52:02
    Tygří tlak povolil, kupředu vyrážejí Piráti.

51:33
    Prudkou Jelínkovu ránu z mezikruží Laco vytěsnil těsně mimo tři tyče!

51:06
    Valský si přichystal kotouč a vyslal na Lacovu branku prudkou střelu, chomutovský brankář si však připsal další úspěšný zákrok.

50:33
    Chomutovský protiútok nyní zastavila tygří pozorná obrana.

50:03
    Ruttovo nahození končí v rukavici Romana Willa.

50:02
    Nyní se pokoušejí o útok pro změnu hosté.

49:25
    Lakatoš znovu zaváží puk do pásma Chomutova.

48:54
    Hned po vhazování pálil Radivojevič, jeho střelu ale gólman Pirátů lapil.

48:51
    Hra se před Laca po úmyslném ofsajdu Chomutova opět vrací.

48:38
    Po prudkém nahození na Laca přerušil hostující brankář hru a hra se stěhuje do pásma Pirátů.

48:20
    Až nyní se Tygři osvobodili z chomutovského tlaku.

47:59
    Tygří rozehrávku přerušilo zakázané uvolnění.

47:47
    Will znovu přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

47:39
    Tohle musí hosty mrzet! Jakub Lauko trefil z pravého kruhu tyč Willovy branky!

47:35
    Domácí hrají v plném počtu.

47:26
    Ševc bekhendem vyhodil puk.

47:01
    Koblasa si sjel před branku a bekhendem vypálil z mezikruží, branku však těsně minul!

46:53
    Ani Růžička si od modré na Romana Willa nepřišel. Liberecký gólman přerušil hru.

46:29
    A kotouč je opět až u Laca.

46:00
    Ruttovu dělovku zastavil Will a domácí následně vyhazují.

45:40
    Jelínek okamžitě vyhazuje.

45:35
    Piráti si zahrají přesilovku, Lukáš Vantuch (LIB) dostává dvě minuty za hákování.

45:23
    Rozhodčí má zvedlou pravici, bude se vylučovat na liberecké straně.

44:53
    Domácí nahodili puk k brance a Laco raději přerušil hru.

44:13
    Šimkova dělovka od modré trefila pouze jednoho z bránících hráčů.

43:26
    Jelínkova přihrávka nenašla žádného z Tygrů a na tahu jsou Piráti.

42:56
    Kotouče se ale zmocnili domácí a nyní opět vyrážejí kupředu.

42:11
    Piráti zakládají útočnou akci z vlastního pásma.

Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.

41:55
    Kupředu tentokrát vystartoval Martin Ševc, jeho pokus však byl tečován do ochranné sítě.

41:31
    Valský pronikl do pásma, jeho přihrávka ale adresáta nenašla.

40:59
    David Kaše vypálil z mezikruží, jeho přízemní střela však mířila do rohu kluziště.

40:23
    První chomutovské nahození minulo libereckou branku.

40:01

Hráči jsou na ledové ploše, brzy začne třetí třetina.

Střely na branku ve druhé třetině (celkem)
    Liberec – Chomutov 8:10 (31:16)

Máme za sebou čtyřicet odehraných minut a zatím zdaleka není rozhodnuto. Jediným střelcem druhého dějství se stal Radim Šimek, který bekhendem zamířil do růžku, Tygři tak před poslední dvacetiminutovkou těsně vedou 2:1. Chomutov se ale rozhodně nevzdá a čeká nás tedy ještě velmi zajímavý zbytek duelu. Třetí třetina začne přibližně v 19:20.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55

39:29
    Ševc právě vyhozením trefil do hlavy Krenželoka a puk ještě chvíli zůstal v pásmu Tygrů, nyní už ale na druhý pokus vyhazují.

39:01
    Liberečtí vyhazují.

38:38
    Chomutovští obléhají liberecké pásmo, Will však zatím nemusel zasahovat.

37:55
    Tak nás čeká přesilová hra pro Piráty. Lukáš Vantuch (LIB) míří na trestnou lavici za hákování, Nicolas Hlava (CHM) a Jan Stránský (LIB) za hrubost.

37:55
    Provinilcem byl evidentně Nicolas Hlava, který se nyní přijel sportovně omluvit.

37:55
    Jeden z chomutovských hráčů zbytečně zajel do Romana Willa a okamžitě po něm skočil Jan Stránský, který ho rychle srazil k ledu.

37:29
    Tomica pálil z mezikruží, rána mu ale nesedla a skončila mimo.

37:15
    Hosté hrají v plném počtu.

37:14
    To je až neuvěřitelné! Jakub Valský zůstal zcela sám před brankářem, dostal přesnou přihrávku a pálil do odkryté branky, o několik metrů ji však přestřelil!

36:47
    Radivojevič si sjel až před branku, zde mu ale kotouč sklouzl z hole.

36:16
    Tentokrát pálil od modré Ševc, ani on ale Laca nepřekonal!

35:59
    Tentokrát bylo nahození Radima Šimka tečováno a puk proskákal těsně kolem pravé tyče!

35:53
    Po Šimkově ráně od modré znovu došlo na skrumáž před Lacem, slovenský brankář si ale opět poradil.

35:48
    Jelínek se v brankovišti tlačil k puku, Laco ho ale udržel ve výstroji.

35:21
    Jelínkova teč těsně před brankou nasměrovala puk vysoko nad.

35:15
    Znovu se bude vylučovat na hostující straně. Jakub Lauko (CHM) míří na trestnou lavici za podražení.

34:50
    Hra se opět přesouvá před Laca.

34:01
    Vzápětí následoval únik Pirátů čtyří na dva, ten však hosté nezvládli zakončit.

33:51
    V obrovské šanci se zjevil Lakatoš, který pálil takřka do prázdné branky, v rozhodující moment mu ale puk nesedl a rána se sotva došourala k bránícím hráčům.

33:36

33:26
    Bartovičův pokus Lacovi vypadl, nikdo z domácích ho ale dorazit nedokázal!

33:01
    Šimkovu ránu od modré chomutovský brankář viděl a bez potíží ji skryl v náručí.

32:27
    Libereckou rozehrávku vystihl Laco, který zachytil puk a přerušil hru.

31:52
    Kupředu vyrazil Tomica, jeho ránu ale Roman Will lapil.

31:36
    Ve stejném čase je za držení protihráče vyloučen Ivan Huml (CHM).

31:36
    Proti ráně Lakatoše se vytáhl Ján Laco a skvěle zasáhl lapačkou.

31:26
    Zaútočit se nyní snaží také Tygři.

31:09
    Koblasovu ránu od modré skryl Will ve své lapačce.

30:43
    Chomutovští hledají skuliny v liberecké obraně a snaží se vyrovnat, ovšem zatím marně.

30:09
    Je tu další pirátský ofsajd.

29:50
    Oba celky již hrají v plném počtu.

29:35
    Po vhazování doklouzal puk k Lacovi, který opět přerušil hru.

29:32
    Chomutov se snažil vyrazit do útoku, namísto toho ale přišlo po nepřesné rozehrávce zakázané uvolnění.

29:04
    Ani Kudělka od modré na Willa nevyzrál.

29:00
    Růžičkovu ránu od modré vyrazil Will do ochranné sítě.

28:31
    Na první zajmavou šanci při hře ve čtyřech zatím marně čekáme.

27:50
    Lukáš Derner (LIB) a Brett Flemming (CHM) míří po vzájemné potyčce na trestnou lavici.

27:50
    Piráty znovu zbrzdilo postavení mimo hru.

27:43
    Bartovičova rána z levé strany byla sražena za branku.

27:24
    Tentokrát Piráty zastavil ofsajd, následuje komerční pauza.

27:13
    Koblasa znovu pálil z těsné blízkosti libereckého brankoviště, ani tentokrát ale na skvělého Willa nevyzrál!

26:52
    Koblasa se obráčel kolem libereckého brankoviště, Willa ale nepřekonal.

26:14
    Valský hledal před brankou rozjetého Jelínka, ovšem jeho přihrávka nedoputovala k cíli.

25:52

25:40
    Nyní už pálil Svačina, ovšem mířil vysoko nad.

25:03
    Liberec se zatím neusadil v útočném pásmu, hosté vyhazují.

24:27
    Šimkovi vjel do cesty rozhodčí, který nakonec nejen, že zastavil puk, ale ještě srazil k zemi domácího obránce. Naštěstí pro Tygry toho ale Chomutov využít nedokázal.

23:52
    Piráti si útočné snažení zbytečně komplikují. Michal Vondrka (CHM) se provinil útočným faulem a míří na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

23:13
    Puk se znovu dostal do libereckého brankoviště, Stránský ho však bekhendem uklidil do bezpečí.

23:03
    Tentokrát kotouč doskákal k Willovi, který ho skryl v lapačce.

22:36
    Chomutovští vyrazili kupředu, Willa však neohrozili.
    22:13 Radim ŠIMEK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

22:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nyní se Tygři už ujímají vedení. Valský našel před brankou rozjetého RADIMA ŠIMKA a ten bekhendem uklidil puk do šibenice.
    Asistence: Jakub Valský.

21:39
    Po parádní akci Adama Dlouhého a ještě lepší skákavé přihrávce pálil na levé straně osamocený Vantuch, branku však těsně minul! Následně ještě Stránský vracel puk do brankoviště, ale další nebezpečí z toho nebylo.

21:21
    Ani Skinnerovo nahození od modré Willa nepřekvapilo.

21:17
    Lehká střela z pravé strany znamenala Willův první zákrok ve druhé třetině. Bude se vhazovat v tygřím pásmu.

20:46
    Růžička vjel v rychlosti do útočného pásma, jeho střela však byla sražena mimo branku.

20:24
    O první útok se postarali hosté, o puk však rychle přišli.

20:01

Hráči již přijíždějí na led, druhá třetina brzy začne!

Střely na branku:
    Liberec – Chomutov 23:6

Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu! Hosté se během ní dostali do vedení, když se v deváté minutě po skvělém průniku prosadil Vladimír Růžička, o pět minut později ale srovnal Ordoš a do druhého dějství se tak půjde za stavu 1:1. Druhhá dvacetiminutovka odstartuje přibližně v 18:18.

19:05
    Po nepřesné rozehrávce se Tygři sami zahánějí z pásma.

18:47
    Jelínek mohl dorážet v dobré pozici, puk mu však v rozhodující moment přeskočil čepel!

18:27
    Šimkova střela od modré skončila v rohu kluziště.

17:55
    David Skokan (CHM) natlačil Vladimíra Svačinu do brankáře a míří na trestnou lavici za napadení.

17:45
    Stránský vypálil z velkého úhlu, Laco si však s pokusem bez potíží poradil. Následovala krátká roztržka, kterou rázně ukončili rozhodčí.

17:09
    Vitáskův přízemní pokus nedoputoval k brance, i nadále jsou však Tygři u puku.

16:12
    Piráti znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

15:43
    Valský hledal zadovkou před brankou jednoho ze spoluhráčů, ovšem marně.

15:23
    Je tu další zakázané uvolnění Chomutova.

15:05
    Další Bartovičova rána skončila v Lacově Lapačce, hra je přerušena.

14:38
    Milan Bartovič dostal přihrávku přímo do jízdy přesně před branku a zcela osamocen pálil z první, trefil však pouze Jána Laca!

14:28
    Chomutov vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:55
    A Tygři hned vyrazili kupředu. Laco musel zasahovat proti Krenželokovi a raději přerušuje hru.
    13:37 Jan ORDOŠ - 1:1

13:37
    A je srovnáno. S prvním pokusem Radima Šimka si ještě Laco poradil, puk však vyrazil pouze k JANU ORDOŠOVI, který pohotově doklepl do prázdné branky.
    Asistence: Radim Šimek.

13:11
    Po delší době zaútočili hosté, byl z toho však pouze ofsajd. Následuje komerční pauza.

12:26
    Nyní si Laco připsal další zákrok proti ráně Lukáše Vantucha od modré.

11:54
    Ševcovo nahození skončilo na vyrážečce Jána Laca.

11:30
    Po Svačinově nahození Laco přerušil hru. Bude se vhazovat v chomutovském pásmu.

11:02
    Nakonec však Jánošík za pomoci vstal a už je na střídačce. Zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.

11:02
    To nebyl hezký pohled, Adam Jánošík dostal pukem přímo do obličeje a zůstává ležet na ledě. Ihned jsou u něj lékař a masér domácího týmu.

10:52
    A nyní skončil kotouč až ve výstroji Romana Willa. Bude se vhazovat po jeho pravici.

10:43
    Zaútočit se nyní pokusili hosté, Šimek však před Vondrkou odklidil puk.

09:44
    Lakatošova přihrávka z pravé strany skončila vypíchnuta Jánem Lacem.

09:23
    Po postavení útočícího hráče v brankovišti se hra stěhuje do středního pásma.

09:00
    Na druhé straně vypálil Vondrka a mířil mezi betony Romana Willa, ten je ale sklapl včas.

08:52
    Vantuchova střela z pravého kruhu měla dobré parametry, ovšem Laco ji zneškodnil ramenem.

08:29
    Liberečtí se okamžitě snaží zareagovat a vyrážejí kupředu.
    08:07 Vladimír RŮŽIČKA - 0:1

08:07
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak to se hostujícímu VLADIMÍRU RŮŽIČKOVI povedlo. Dostal kotouč do jízdy a po rychlé stahovačce mezi obránci vypálil do pravého rohu liberecké branky.
    Asistence: Jakub Sklenář a Ondřej Dlapa.

07:21
    Vantuchův pokus mířil na branku a Laco přes clonu hráčů nejspíš moc neviděl, puk se však i tak od jeho betonu odrazil mimo chomutovskou svatyni.

07:08
    Tečovaný kotouč skončil mimo kluziště, hra je přerušena a bude se vhazovat před Lacem. Následuje komerční přestávka.

06:51
    Krenželok sice nepřihrával přesně, opět se ale puku zmocnili Tygři.

06:07
    Ke střele z levé strany se dostal Valský, proti němu se však zaskvěl Ján Laco.

05:43
    Chomutovští se brání vyhozením a Liberec tak bude moci zaútočit znovu.

05:08
    Domácí se na chvíli ocitli pod tlakem, nyní už ale puk putuje na druhou stranu kluziště.

04:44
    Lauko hledal z pravé strany před brankou spoluhráče, jeho přihrávka však byla sražena za branku.

04:11
    Chomutovský protiútok zastavil ještě v zárodku ofsajd.

03:54
    Tím byl Jakub Sklenář, který se na střídačku dobelhal až s pomocí spoluhráčů a s velmi bolestivou grimasou.

03:51
    Derner se pokusil vypálit od modré, ovšem trefil pouze nejbližšího bránícího hráče.

03:25
    Dlouhý vyrazil s pukem do útočného pásma a zbytek jeho formace tak získal čas vystřídat.

02:48
    Huml se v útočném pásmu dobře uvolnil, jeho střelu ale kryl brankář Will.

02:30
    Zakázané uvolnění Chomutovských.

02:15
    Rutta vypálil z pravé strany, nicméně trefil pouze helmu Romana Willa.

01:59
    Ordoš hledal před brankou Šimka, ten však pouze promáchl.

01:33
    Skokan se pokoušel vyrazit do útoku, na modré čáře však byl odstaven od puku.

00:54
    Jánošíkova dělovka z pravé strany minula branku.

00:45
    Radivojevič se snažil pálit z prostoru před brankovištěm, ovšem kotouč netrefil ideálně.

00:16
    Bílí Tygři získali puk a vyrážejí kupředu.

00:01

Nyní je již vše připraveno ke startu pátého semifinálového duelu!

Oba celky jsou na ledě, halou zní státní hymna.

V Home Credit Areně postupně startuje úvodní ceremoniál.

Hráči jsou již po rozbruslení v kabinách, start pátého semifinále se pomalu blíží.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek (A), Ševc, Jánošík, Vitásek (C), Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek (A), Radivojevič – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Skinner, Trefný (A) – Tomica (A), Huml (C), Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Koblasa, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Hlava – Račuk.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek.

Kdo se ujme vedení 3:2? To se dozvíme v pátek od 17:20!

V semifinále zatím jako by pro tyto celky platilo pořekadlo "můj dům, můj hrad". Z tohoto pohledu budou mít v pátek svěřenci trenéra Filipa Pešána menší výhodu. Nečeká je ovšem vůbec jednoduchý souboj, Piráti budou po dvou výhrách na domácí půdě určitě nabuzení. Opět se dá očekávat napínavá a nelítostná bitva. Vítěz utkání totiž získá mečbol celé série.

Do Chomutova se sice série stěhovala za stavu 2:0 pro Liberec, to už ale neplatí. První utkání na ledě Pirátů bylo dlouho vyrovnané. Obě mužstva sice měla několik slibných příležitostí, jenže oba brankáři působili neprůstřelně. Zápas nakonec rozhodla ve třetí třetině situace nedáš-dostaneš. Severočeši nejdříve neproměnili přečíslení dva na nikoho a z následné akce Chomutova inkasovali rozhodující branku.

I čtvrtý zápas série byl velmi vyrovnaný. Liberečtí se sice dostali v úvodní dvacetiminutovce do vedení, jenže Piráti utkání otočili a získali dvoubrankový náskok. Hosté sice v závěrečných minutách utkání zdramatizovali, Chomutov už si ale vítězství vzít nenechal a vyrovnal stav semifinále na 2:2.

Už v pátek nás čeká velký boj! Bílí Tygři Liberec totiž změří v pátém semifinále síly s Piráty Chomutov o mečbol.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Dominik Jakubec

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa)

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Pešek

Diváci: 7 500