Bohemians 1905 – Jihlava 1:0 (kon.) | Slovácko – Příbram 1:0 (kon.) | Teplice – Liberec 3:1 (kon.)
Karviná – Slavia 1:2 (kon.)
FK Teplice
3:1 (1:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 08.04.2017, 18:15 • Na Stínadlech, Teplice (kapacita 18 221) • ePojisteni.cz liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

FC SLOVAN LIBEREC

Liberec naposledy porazil v domácím prostředí 2:1 Karvinou a poskočil na 11. místo tabulky. Náladu si zkazil ale následně pohárovým duelem doma se Zlínem. Slovan ve čtvrtfinále MOL Cupu prohrál na domácím hřišti se Zlínem 2:4 po prodloužení.

Proti Teplicím naskočí poprvé v dresu soupeře útočník Roman Potočný, který ještě na podzim bojoval právě za žlutomodrý klub. Už v minulosti teplický dres také oblékali Egon Vůch a Radim Breite.

Nejlepším ligovým střelcem Slovanu je se čtyřmi góly Daniel Bartl, Egon Vůch je zase se třemi asistencemi nejúspěšnějším nahrávačem. Brankář Dúbravka zasáhl celkem do dvaceti zápasů a v osmi případech neinkasoval, jeho kolega Hladký nastoupil dvakrát a pokaždé vychytal nulu. Kromě Dúbravky mají nejvyšší počet minut odehráno Bartl s Breitem.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ LIGOVÉ UTKÁNÍ
    9. kolo (2. 10. 2016) FC Slovan Liberec – FK Teplice 2:0 (0:0)
    Branky: 56. Folprecht, 60. Breite.
    Rozhodčí: Ardeleánu – Pelikán, Boček.
    ŽK: Hovorka – Kodeš, Červenka, Kučera, Vondrášek.
    Diváci: 2 936.

Ve 23. kole fotbalové ePojištění.cz ligy hostí Teplice soupeře z Liberce!

FK TEPLICE

Teplice se v minulém kole prezentovaly výborným výkonem na hřišti Viktorie Plzeň. Ačkoli žlutomodří vedli ještě v 82. minutě o dva góly, nakonec souboj s favoritem skončil remízou 2:2. Teplice si remízou upevnily 6. místo v tabulce a aktuálně mají na svém kontě 31 bodů. Teoreticky mohou pomýšlet nad posunem na čtvrté místo a bojem o evropské poháry, ale vzhledem k páteční výhře Mladé Boleslavi nad Duklou ztrácí na pohárovou příčku už sedm bodů.

Teplice se nachází v dobré pohodě, proti Slovanu Liberec se ale svěřencům Daniela Šmejkala dlouhodobě nedaří.

Mužstvo zpod Ještědu na Teplice v poslední době umí, z posledních tří zápasů má skvělou bilanci devíti získaných bodů a skóre 7:0. „Liberec je pro nás vždy nepříjemný soupeř. Před rokem jsme od něj dostali doma trojku, na podzim jsem pak prohráli 0:2 po tragickým výkonu. Věřím, že když teď dáme první gól my, tak se to otočí na naši stranu. Když si na ty nevydařený zápasy vzpomenem, tak máme o motivaci navíc,“ řekl klubovému webu kapitán týmu Admir Ljevaković.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Ljevakovič (C), Šušnjar, Krob – Soungole, Kučera – Nivaldo, Hora, Fillo – Červenka.
    Náhradníci: Chudý – Vošahlík, Vaněček, Král, Vachoušek.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela (C), Kerbr – Obročník, Souček – Vůch, Bosančič, Bartl – Da Silva.
    Náhradníci: Hladký – Voltr, Potočný, Ševčík, Kouřil, Ekpai.

1

1
    Mikula ve středu pole zatáhl Nivalda za dres, Teplice budou rozehrávat.

2
    Nyní se zjevil Mikula na hrotu útoku, Nivaldo před ním hrál malou domů brankáři, který musel odkopnout míč do zámezí.

3
    Po faulu domácích u půlící čáry bude rozehrávat liberecký Slovan.

4
    Fillo podnikl rychlý výpad po straně a ostře nacentroval, při náběhu Nivaldo uklouzl, ale ještě za ním kroutil míč do vápna Krob, leč Liberec jeho centr odvrátil do bezpečí.

5
    Za obranu si nabíhal Hora, ale Kúdela mu nedovolil se k míči dostat a v hlavičkovém souboji uspěl.

6
    Aktivní Fillo dělá hostům problémy, ve vápně předložil míč Červenkovi, který však trefil prvního obránce.

7
    Kúdela odkopl míč na roh, hráči se postěhují do vápna.

8
    Bosančič po rohu odhlavičkoval míč do autu, Teplice budou vhazovat.

9
    Fillo ve středu pole fauloval Bartl. Liberec zklidní hru rozehrávkou.

10
    Záhy si došel pro faul Egon Vůch a nyní hosté budou rozehrávat standardku už ze zajímavé pozice.

11
    A Bartl nacentroval na hlavu úplně volného Da Silvy! Jeho hlavička ale nebyla důrazná, a tak Grigar míč v klidu lapil do rukavic.
    11. Da Silva slabě hlavičkoval do Grigarových rukavic.

12
    Nivaldo dostal přihrávku na hranici vápna, už to vypadalo, že se k míči nedostane, nakonec se ale zbavil obránce a předložil balon Červenkovi, který však zblízka Dúbravku nepřekonal!
    12. Červenka selhal v tutovce po Nivaldově přihrávce.

13
    Hora vybídl Červenku do rychlé akce, ten si ale míč zamotal mezi nohama.

14
    Mikula odstrčil Nivalda a ještě získal vhazování pro svůj tým.

15
    Egon Vůch se postaral o zajímavou akci, stříleným centrem donutil k zákroku Grigara, protože před ním už chtěli dorážet liberečtí ofenzivní hráči.
    15. Grigar zasahoval po Vůchově zajímavém pokusu.

17
    Žlutou kartu dostává Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).

18
    Po krátkém ošetření Da Silvy se znovu pokračuje ve hře.

20
    Dlouhý míč Šušnjara na Červenku se dostal až k brankáři Dúbravkovi, který ho znovu uvede do hry.

21
    Vondrášek se dostal po straně až do vápna, pak ale poslal pod sebe nepřesný míč a Slovan Liberec se uvolnil odkopem do bezpečí.

22
    Teplice se pokouší o rychlé výpady po stranách, celkově ale na zajímavý fotbal stále čekáme.

23
    Druhý rohový kop pro Teplice v dnešním utkání.

24
    Faul Bosančiče na Soungoleho znamená míč pro Teplice.

25
    Kučera se u lajny dostal k míči, pak poslal do vápna ale velmi nepřesný centr. Dúbravka vykopává.

26
    Teplice podnikly další rychlý útok, ve vápně přihrával Fillo na Červenku, liberečtí zadáci ale dostali míč na roh.
    26. Hora hledal před bránou Červenku, liberecká defenziva stihla zasáhnout.

27
    Teplice zůstaly po rohovém kopu na míči, ani jejich třetí pokus od rohového praporku ale neznamenal pro hosty větší nebezpečí.

28
    Hora se srazil s Kúdelou za půlící čárou, sudí ale píská faul hostujícímu obránci, který musí být ošetřen.

29
    Kúdela kulhá a musí jít za pomezní čáru, mezitím Teplice rozehrávají trestný kop.

30
    Ve vápně upadl Fillo, sudí ale zůstal v klidu.

31
    Nyní se ukopl Šunšjar a místo na Horu poslal míč do zámezí.

33
    Žlutou kartu dostává Tomáš Kučera (FK Teplice).

34
    Kerbrův trestný kop našel navzdory přesile teplických bránících hráčů hlavu Da Silvy, který mířil jen těsně vedle branky.
    34. Kerbr centroval na Da Silvu, ten svou hlavičku poslal vedle brány.

35
    Na hranici vápna si došel pro faul Bosančič, další zajímavý trestný kop pro Liberec!

36
    Teplice se znovu ubránily a nyní hrají s míčem fotbalisté Liberce na své polovině hřiště.

37
    Za polovinou hřiště byl faulován Fillo, míč pro Teplice.

38
    Fillo podnikl úchvatné sólo a pak poslal do vápna Nivalda, před ním ale odkopl míč na roh liberecký zadák!

39
    Po rohu podnikl souboj Ljvekovič s brankářem Dúbravkou a míč už byl za gólmanem, na hranici brankové čáry ale míč odkopl hostující Obročník!
    39. Obročník zachránil hosty, když vykopl balon z brankové čáry!

40
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ondřej Kúdela, přichází Petr Ševčík.

41
    Zraněný Kúdela předal kapitánskou pásku brankáři Dúbravkovi a musel vystřídat.

42
    Egon Vůch si navedl v běhu míč na střed a pěkně vypálil! Míč skončil kousek nad břevnem.
    42. Vůchova střela skončila nad bránou.

44
    Oba celky bojují o míč ve středu pole...

45
    Sudí Zelinka nastavuje první poločas o tři minuty.

45+1
    Teplice právě vstřelily branku!
    Teplice nachytaly při rozehrávce trestného kopu hostující Liberec v nedbalkách! Krob rychle rozehrál a na vzdálenější tyči ještě dostal míč na zlatém podnose od Filla útočník MAREK ČERVENKA, který potvrzuje gólový apetit z posledních zápasů a otevírá skóre – 1:0.
    45+1. Marek ČERVENKA - 1:0

45+3
    A mohlo to být o dva góly! Z úhlu běžel Nivaldo, který prudkou přihrávkou hledal ve středu vápna Červenku, ten míč ale nedokázal zachytit.
    45+3. Nivaldo znovu hledal Červenku, ten se tentokrát k zakončení nedostal.

45+3

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Už to vypadalo, že první poločas gól nenabídne, když v samém závěru otevřel skóre Marek Červenka. Teplice jsou aktivnější, ale příliš šancí si nevytvořily. Naopak hostující Wesley Da Silva dvakrát zahrozil hlavou. V nastaveném čase prvního poločasu pak domácí nečekaně udeřili a vedou 1:0.

46

46
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Ubong Moses Ekpai.

47
    Žlutou kartu dostává Marek Červenka (FK Teplice).

48
    Míč na roh odvrátil liberecký Kerbr.

49
    Nákop Kroba od rohového praporku odvrátil v klidu střídající Ekpai.

50
    Mohlo být vyrovnáno! Průbojný Miloš Bosančič si zjednal pořádek na hranici vápna a svou tvrdou ránu poslal do tyče!
    50. Mohlo být vyrovnáno! Bosančič trefil tyč.

52
    Tohle byla parádička, akce do gólové hitparády! Krob se uvolnil po straně a ostrým centrem našel úplně volného JAKUBA HORU, který střelou z první a odrazem o tyč poslal míč do sítě – 2:0.
    52. Jakub HORA - 2:0

53
    Teplice, stejně jako před týdnem v Plzni, vedou 2:0. Uvidíme, zda tentokrát své vedení udrží až do konce. Každopádně nyní hrají ve velké pohodě.

54
    Opět se projevilo známé, otřepané nedáš – dostaneš. Po tyčce Bosančiče podruhé na druhé straně udeřili domácí.

55
    Do vápna se proboural Červenka a hledal Horu, ten hlavičkoval, leč jeho pokus ještě zasáhl hostující obránce a bude z toho roh pro domácí.

56
    Dúbravka roh v klidu pokryl a lapil míč do náruče.

57
    Ostrý centr Bartla odvrátil domácí gólman Grigar na roh.

58
    Domácí se rohu ubránili, záhy ještě posílal do vápna centr Egon Vůch.

60
    Dnešní utkání sleduje 4 133 diváků.

61
    Bartl za půlící čarou fauloval Filla, míč pro Teplice.

62
    Střela Ekpaie z dálky byla hodně nepřesná. Grigar bude vykopávat.

63
    Nyní na hranici vápna spolupracovali Da Silva s Ekpaiem, druhý jmenovaný ale zeď teplických obránců nepropálil.

64
    Liberec právě vstřelil branku!
    Slovan zůstal s míčem na hranici teplického vápna, po spolupráci Vůcha s Ekpaiem se objevil mezi obránci JAN MIKULA a zblízka procedil míč do sítě – 2:1.
    64. Jan MIKULA - 2:1

65
    Následně nechybělo mnoho, aby Da Silva nevyrovnal. Ve vápně si zpracovával míč a následně jeho střelu narušil Šušnjar.

66
    Liberec vstřeleným gólem ožil a častěji posílá míče do teplického vápna.

67
    Faulovaný Nivaldo, míč pro Teplice.

67
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Alves Freitas Santos Nivaldo, přichází Jan Vošahlík.

68
    Jen tak mimochodem, Wesley Da Silva se dnes ocitl ve čtvrté gólové šanci! Nyní ho na poslední chvíli zablokoval Fillo, jinak by už posílal míč do sítě kolem Grigara.

69
    Nyní trestný kop lízl Ljevakovič a u tyče se zaskvěl Dúbravka, jinak se už třetí gól vezl do liberecké sítě.
    69. Výborný zákrok Dúbravky proti Ljevakočivě střele zblízka!

70
    Druhý poločas nabízí velmi atraktivní fotbal. Padají góly a v posledních minutách jsme rovněž viděli několik gólových příležitostí na obou stranách.

71
    Liberec uzamkl domácí ve vápně, Bosančič rozdal míč do strany na Ekapie a ten protáhl kvalitní střelou Grigara.
    71. Ekpai mohl vyrovnat, tutovku ale neproměnil!

72
    Liberec sice prohrával o dva góly, ale ve výčtu posledních minut už klidně mohl být ve vedení.
    72. Ekpai pálil, Grigar stále drží teplické naděje na výhru nad vodou.

73
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Wesley Da Silva, přichází Roman Potočný.

74
    Vůch míchal s míčem a pak poslal oblouček na Mikulu do vápna, ten sklepával míč za sebe, ale nakonec chytil míč do rukavic brankář Grigar.

76
    Liberec je při chuti a dostává domácí Teplice pod tlak.

77
    Faul na Vůcha znamená rozehrávku pro Liberec.

78
    Červenka je už na pokraji sil, ale ještě stihl na sebe vybojovat faul.

78
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází David Vaněček.

79
    Žlutou kartu dostává Miloš Bosančič (FC Slovan Liberec).

80
    Krobův trestný kop zasáhl Hora hlavou vedle. Dúbravka vykopává.

81
    Potočný na sebe vybojoval faul kousek za vápnem a tohle bude pro něj ideální palebná pozice z trestného kopu.

81
    Nakonec přes zeď pálil Karafiát, a to nepřesně mimo branku.
    81. Karafiát přímý kop poslal pouze vedle brány.

82
    Teplice mohly jít do brejku, ale Horu ubránil Karafiát.

84
    To je šok! Po souboji uprostřed hřiště se do sebe pustil Šušnjar s Potočným a sudí šokoval tribuny, když Potočného vyloučil!

84
    Červenou kartu dostává Roman Potočný (FC Slovan Liberec).
    84. Červená karta - Roman Potočný (LIB)

84
    Žlutou kartu dostává Aleksandar Šušnjar (FK Teplice).

86
    Hra se nám zvrhává. Vaněček nyní předvedl velmi ostrý zákrok na protihráče. Liberecká střídačka vyletěla málem na hřiště a div, že liberečtí trenéři nebyli vykázáni na tribunu.

86
    Žlutou kartu dostává za předchozí zákrok David Vaněček (FK Teplice).

88
    Žlutou kartu dostává Milan Kerbr (FC Slovan Liberec).

89
    Na hranici vápna hrál Ševčík rukou, sudí přerušuje hru.

90
    Teplice nyní přečíslily libereckou obranu, šli 3 na 2 a David Vaněček našel na vzdálenější tyči úplně volného JANA VOŠAHLÍKA, který uklidil míč do prázdné branky – 3:1.
    90. Jan VOŠAHLÍK - 3:1

90
    Sudí Zelinka nastavuje zápas o čtyři minuty!

90+1
    Znovu stejné přečíslení, Vaněček posílal míč na vzdálenější tyči na volného Vošahlíka, jenže ještě před ním uzmul míč také volný Hora a poslal míč vedle.

90+2
    A vzápětí z malého vápna překopl branku v jasné šanci Vaněček.

90+3

Druhý poločas byl pořádně divoký. Teplice vedly už o dva góly, když snížil liberecký Mikula. Vypadalo to, že hosté vyrovnají, ale jejich tlak zastavil Roman Potočný, který se nechal po několika minutách na hřišti nesmyslně vyloučit. Pak už bylo hotovo a pojistku na 3:1 přidal teplický Vošahlík. (20:11:55)

Martin Pešout

Branky: 45+1. Červenka (Fillo), 52. Hora (Krob), 90. Vošahlík (Vaněček) – 64. Mikula (Ekpai)

Karty:   33. Kučera (TEP), 47. Červenka (TEP), 84. Šušnjar (TEP), 86. Vaněček (TEP) – 17. Karafiát (LIB), 79. Bosančič (LIB), 88. Kerbr (LIB)   84. Potočný (LIB)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:1.
    FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Ljevakovič (C), Šušnjar, Krob – Soungole, Kučera – Nivaldo (67. Vošahlík), Hora, Fillo – Červenka (78. Vaněček).

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela (C) (40. Ševčík), Kerbr – Obročník, Souček – Vůch, Bosančič, Bartl (46. Ekpai) – Da Silva (73. Potočný).
    Náhradníci: Hladký – Voltr, Potočný, Ševčík, Kouřil, Ekpai, Polák.

Rozhodčí: Zelinka – Mokrusch, Hrabovský

Diváci: 4 133