Arnhem – Heerenveen 4:2 (kon.) | Den Haag – Groningen 4:3 (kon.) | Nijmegen – Ajax 1:5 (kon.)
GA Eagles – Heracles 1:4 (kon.)
Go Ahead Eagles
1:4 (1:4)
Heracles Almelo
Sobota 08.04.2017, 20:45Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Klíčový zápas směrem k záchraně před sebou má tým Go Ahead, v případě výhry by se totiž výrazně příblížil a zatlačil na předposlední Rodu Kerkrade. Naopak Heracles je jen dvě příčky pod místem zajišťujícím postup do Evropské ligy, nicméně ztráta 8 bodů je velká, i proto dnes budou chtít hosté zvítězit.

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Ritzmaier, Fischer, Schenk, Locigno – Duits, Crowley, Chirivella – Manu, Hendriks, Antonia.
    Náhradníci: Cummins – Marengo, Achenteh, de Kogel, Rexhepi, Nieveld, Suk, Groenbast.

Heracles Almelo: B. Castro – Gosens, Hoogma, te Wierik, Breukers – Niemeijer, Pelupessy, Bruns – Peterson, Armenteros, Kuwas.
    Náhradníci: Brouwer, Sander, Fij – van de Berg, Navrátil, de Kler, Darri..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Všechny předzápasové procedury už úspěšně proběhly a zápas mezi Go Ahead Eagles a Heraclese Almelo začne co nevidět.

1

1
    Rozehrávku a první útok mají domácí hráči.

2
    Kuwas se nebezpečně uvolnil na levé straně a jeho centr byl odvrácen jen za cenu prvního rohového kopu zápasu.

2
    Ten byl však rozehrán velice špatně a první hráč domácích míč odvrátil.

4
    Další pokus o rozběhnutí rychlého Bradley Kuwase, tentokrát pouze aut pro domácí.

6
    Domácí zatím ztroskotávají v útočných snahách na vlastních nepřesnostech.

7
    Přesto si teď po akci Antonia vybojovali rohový kop.

7
    Po nebezpečně rozehraném rohu domácí reklamovali ruku, která vypadala minimálně sporně. Penalta se však nepíská.

10
    Perfektní centr poslal ze strany Niemeijer na hlavu Armenterose, který si hlavou z blízkosti nedokázal poradit, jeho zakončení "na koníčka" skončilo v náruči Zwarthoeda.

12
    Tak to je obrovská komplikace pro domácí! Elvis Manu je vyloučen po zákroku ve vápně, který vypadal jako ruka, nicméně také se mohlo jednat o rameno. Navíc je nařízen pokutový kop!
    12. Červená karta

13
    Heracles právě vstřelil branku!
    THOMAS BRUNS nenechal nic náhodě a penaltu bezpečně proměnil, Heracles jde do vedení a zbylých 77 minut bude hrát v početní převaze!
    13. Thomas BRUNS - 0:1

16
    Domácí hráči se nevrátili v dostatenčném počtu a po střele Petersona a zákroku Zwarthoeda se míč odrazil k SAMUELI ARMENTEROSOVI, který měl spoustu času na zakončení do prázdné brány.
    16. SAMUEL ARMENTEROS - 0:2

21
    Heracles si zápas užívá a po 21 minutách vede už o tři branky! KRISTOFFER PETERSON dostal hodně prostoru a krásnou střelou nedůraz obrany Go Ahead potrestal.
    21. Kristoffer PETERSON - 0:3

22
    Go Ahead Eagles právě vstřelili branku!
    A je tu další nádherná branka! DANIEL CROWLEY se uvolnil na levé straně vápna a z úhlu se parádně trefil.
    22. Daniel CROWLEY - 1:3

24
    Další kuriózní situace, Gosens z velké blízkosti trefil do obličeje Petersona a ten zůstává ležet na zemi a je ošetřován.

27
    Heracles v klidu kombinuje a po hektické první polovině poločasu chce hru trochu uklidnit.

29
    Niemeijer doklouzal do dobré šance, ale míč trefil jen lehce a Zwarthoed ho tak sebral bez problému.

30
    Pěknou střelou se prezentoval Locingo a Castro vyrazil na roh jen těsně.

31
    Podobnou střelu jako byl gól Crowleyho chtěl vyslat Antonio, ale místo Castra atakoval spíše diváky.

33
    Go Ahead se vzpamatovali a snaží se hrát aktivně.

38
    Otěže zápasu jsou pevně v rukou Almela, které drží míč, vede o dvě branky a má početní výhodu.

40
    Po delší době zakončení z větší vzdálenosti má na svědomí Pelupessy, střela však neměla gólové parametry.

43
    Těsně před poločasem uvidíme druhou penaltu!

43
    Hloupý faul ve vápně spáchal Sander Fischer a dostává žlutou kartu. O této penaltě pochyb není.
    43. Žlutá karta

44
    SAMUEL ARMENTEROS počkal na skok brankáře na druhou stranu a poté bezpečně proměnil a zvýšil na 4:1.
    44. SAMUEL ARMENTEROS- 1:4

45
    Nastavena bude jedna minuta.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Poločas hrůzy pro Go Ahead Eagles je u konce. Místo boje o důležité tři body ve hře o záchranu se musí strachovat domácí hráče o svou pověst před vlastními diváky. Po červené kartě ve 12. minutě a následné proměněné penaltě inkasovali totiž ještě třikrát a poločasový stav je tak pro ně hrozivý – 1:4.

46

46
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sander Duits, přichází Joey Suk.

46
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Jaroslav Navrátil.

48
    Po zákroku na Armenterose před vápnem zůstala píšťalka sudího němá.

50
    První ohrožení hostující brány ve druhém poločase měl Suk, ale jeho přízemní centr Castro kryl.

53
    Hendriks dostal míč zády k bráně a nedokázal se otočit, aniž by ho ztratil.

55
    Přecejen se domácí snaží hrát, což je sympatické. Publikum to oceňuje a nadále jsou slyšet pokřiky a chorály.

58
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Thomas Bruns, přichází Brahim Darri.

59
    Go Ahead už nechce inkasovat a obrana vypadá o poznání kompaktněji než v prvním poločase.

61
    Nadějná situace Orlů skončila hrubě nepovedeným centrem Antonia.

64
    Ani z pořadného závaru se nepodařilo domácím snížit. Blok obránců Heracles zblokoval hned dvě střely.

66
    Probíhající pasáž hry jednoznačně vyznívá pro domácí barvy, ti budou rozehrávat rohový kop.

67
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Jarchinio Antonia, přichází Ludcinio Marengo.

71
    Armenteros nevyřešil dobře situace 3 na 1 a trochu sobecky to vzal na sebe, jeho zakončení však neskončilo gólem.

72
    Žlutou kartu dostává Justin Hoogma (Heracles Almelo).

73
    Dva krásné fotbalové momenty! Nejdříve Hendriks rozehrál přímý kop do břevna a poté Chirivella pálil do Castra, který předvedl nádherný zákrok.

74
    Po snaze Crowleyho o obstřel uvidíme roh.

75
    Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (Go Ahead Eagles).

76
    Armenteros famózní zadovkou uvolnil Niemeijera a ten trefil tyč!

79
    Další pěkná střela Niemejera, tentokrát ho pěkně vychytal Zwarthoed.
    79. Reuven Niemeijer (HRC)

83
    Po delší době byl u míče Navrátil, kterému pozici pěkně připravil Armenteros, český útočník však nenacentroval přesně.

85
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sébastien Locigno, přichází Joey Groenbast.

86
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Joey Pelupessy, přichází Thomas Sander.

88
    Ritzmaier vyslal tvrdou rychle padající střelu kousek nad.

89
    Marengo také zkusil snížit, ale ani on nebyl se střelou doprostřed úspěšný.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90+2

Heracles Almelo nakonec pohodlně vítězí na hřišti posledních Go Ahead Eagles 4:1. Náskok si vypracovali už v prvním poločase, i za pomoci dvou penalt a červené karty. V druhém poločase se představil i český útočník Jaroslav Navrátil, ovšem velkou stopu v zápase nezanechal. (22:36:48)

Jiří Hendrich

Branky: 22. Crowley – 13. Bruns (pen.), 16. Kuwas, 21. Peterson, 44. Armenteros (pen.)

Karty:   43. Fischer (EAG), 75. Chirivella (EAG) – 72. Hoogma (HRC)   12. Manu (EAG)

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Ritzmaier, Fischer, Schenk, Locigno (85. Groenbast) – Duits (46. Suk), Crowley, Chirivella – Manu, Hendriks, Antonia (67. Marengo).

Heracles Almelo: B. Castro – Gosens, Hoogma, te Wierik, Breukers – Niemeijer, Pelupessy (86. Sander), Bruns (58. Darri) – Peterson, Armenteros, Kuwas (46. Navrátil).
    Náhradníci: Brouwer, Sander, Fij – van de Berg, Navrátil, de Kler, Darri.