Alkmaar – Kerkrade 1:1 (kon.) | Zwolle – Feyenoord 2:2 (kon.) | Utrecht – Twente 3:0 (kon.)
Eindhoven – Willem II 5:0 (kon.)
FC Utrecht
3:0 (0:0)
FC Twente
Neděle 09.04.2017, 14:30 • Stadion Galgenwaard, Utrecht • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Na ten už ale ani nedošlo! Fotbalisté Utrechtu zcela ovládli druhý poločas a vítězstvím 3:0 si pojistili čtvrté místo v tabulce Eredivisie. Velký vliv na utkání měl střídající Nacer Barazite. Ten nejprve v 62. minutě nacentroval na hlavu Gyrana Kerka, který otevřel skóre zápasu. O tři minuty později se pak prosadil sám Nacer Barazite. Výsledek pak zpečetil pak další hráč z lavičky, Richairo Živković. (16:29:53)

90+3

90+3
    Barazite ještě pronikl po pravé straně a poslal před bránu prudký míč, který hosté odklidili do zámezí. Rohový kop.

90+2
    Živković mohl táhnout zajímavý protiútok Utrechtu. V rozhodující chvíli si dal však míč daleko od nohy a byl odzbrojen Mokotjem.

90+1
    Dle signalizace čtvrtého rozhodčího se budou nastavovat tři minuty.

90
    Rozhodčí viděl nedovolený zákrok jednoho z domácích hráčů. Dění se přesouvá na polovinu Twente.

88
    Zápas se už spíše dohrává. Domácí si užívají standing ovation.

87
    Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Willem Janssen, přichází Edson Braafheid.

85
    Domácí fanoušci si závěr zápasu užívají. Utrecht je blízko postu do play off o Evropskou ligu.

83
    O výhře domácího týmu je již rozhodnuto. Hráči Utrechtu ve druhé půli zužitkovali převahu, kterou měli po celé utkání.

82
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Tim Hölscher.

80
    Přímý kop z hranice šestnáctky zahrával Celina. Hostující hráč vypálil jen do zdi.

79
    Žlutou kartu dostává Willem Janssen (FC Utrecht).

79
    Chvíli to vypadalo, že hosté budou zahrávat penaltu! Willem Janssen fauloval pronikajícího Ünala přesně na hranici šestnáctky a sudí nakonec nařizuje jen přímý kop.
    77. Richairo ŽIVKOVIĆ - 3:0

77
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Domácímu kouči ten Hagovi dnes fantasticky vyšla střídání! Nacer Barazite má na kontě gól a asistenci a teď se prosazuje také RICHAIRO ŽIVKOVIĆ. Ten byl na konci rychlého protiútoku a přízemní střelou z pravé strany šestnáctky pokořil Marsmana potřetí.

75
    Jos Hooiveld zastavil protihráče spíše zápasnickým chvatem, za který vidí žlutou kartu.

73
    Ünal sklepl míč na nabíhajícího Celinu rukou. Rozhodčí Makkelie zapískal až po chvilce váhání a Celina tak mezitím ještě stačil vystřelit na Jensena. To fanoušky Utrechtu hodně rozdráždilo, ale nutno podotknout, že v tom byl hostující útočník nevinně.

72
    Domácí potvrzují, že v posledních týdnech hrají ve výborné formě a směřují ke čtvrtému vítězství v řadě.