Boston – Washington 1:3 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | New Jersey – NY Islanders 2:4 (kon.)
Detroit – Montreal 2:3 (po pr.) | Carolina – St. Louis 4:5 (1:2 po s.n.) | Florida – Buffalo 3:0 (kon.)
Toronto – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (kon.) | Dallas – Colorado 4:3 (1:0 po s.n.)
Arizona – Minnesota 1:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.) | San Jose – Calgary 3:1 (kon.)
Detroit – New Jersey 4:1 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:2 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Piráti Chomutov
0:4 (0:1, 0:0, 0:3) Stav série: 2:4
Bílí Tygři Liberec
Neděle 09.04.2017, 17:40 • SD ARÉNA • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:40.
    Vladimír Růžička ve svém 500. duelu v TELH sice vstřelil branku, ale Piráti nakonec podlehli Liberci 2:1.

Piráti v základní části TELH skončili na sedmé příčce s osmdesáti body a jen těsně jim unikl přímý postup do čtvrtfinále Generali play-off. V předkole se Piráti utkali s Mladou Boleslaví, se kterou doma dvakrát prohráli vysokým rozdílem, ale v Mladé Boleslavi také dvakrát zvítězili, a poté doma dokonali obrat v sérii z 2:0 na 3:2. V prvním utkání čtvrtfinále Generali play-off Piráti překvapivě zvítězili na ledě Ocelářů 2:0. Druhé utkání Piráti také zvládli, když zvítězili 4:3 po prodloužení. Ve třetím utkání Piráti sice na domácí půdě prohráli 3:2 po prodloužení, ale čtvrtý zápas na domácím kluzišti zvládli a ujali se tak vedení v sérii 3:2. V pátém utkání na ledě Ocelářů Piráti dlouho bojovali, ale s Třincem nakonec prohráli po prodloužení. V šestém utkání na domácím kluzišti Piráti nezačali vůbec dobře, když po první třetině prohrávali 3:1. Do konce utkání ale ještě dokonali parádní obrat a nakonec zvítězili 5:3 a 4:2 na zápasy. Úvodní dva duely v Liberci chomutovští nezvládli, když oba prohráli. Nejdříve 4:1 a poté 4:3 po prodloužení. V Chomutově však 2x vyhrál Chomutov, a to 2:0 a 5:3. V pátém duelu v Liberci Chomutov vedl 1:0, ale zápas nakonec prohrál 2:1.

Posledních 5 zápasů

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 2:1
    Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 5:3
    Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 2:0
    Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 4:3 po prodloužení
    Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 4:1

Liberec skončil v základní části TELH na první příčce se stotřemi body a zajistil si tak přímou účast ve čtvrtfinále Generali play-off TELH. Ve čtvrtfinále Generali play-off se Liberec utkal s Plzní, se kterou to neměl vůbec lehké. První dvě utkání na vlastním ledě sice zvládl, když první zápas vyhrál 3:1 a druhý 4:2. Na kluzišti Plzně nejdříve prohráli 6:3, a poté zvítězili 4:0. V sérii se tak ujali vedení 3:1 a doma tak mohli sérii ukončit. Indiáni ale byli proti, neboť v Liberci zvítězili 5:3. Šesté utkání ale Liberec už zvládl, když zvítězil 5:4 a celkově v sérii 4:2. Liberec zatím vede v semifinálové sérii 3:2 na zápasy a dnes může postoupit do finále, ve kterém by se utkal s Kometou Brno. Chomutov to ale nebude chtít dát nadarmo a pokusí se ještě vrátit sérii na led Liberce.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Kudělka, Skinner, Dlapa, Valach, Mrázek – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Skokan, Poletín – Kaše, Kämpf, Lauko.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Mojžíš (A), Derner, Plutnar – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, hosté dnes oblékli tmavě modré dresy.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

00:25
    Vondrka pálil od modré, ale branku soupeře minul.

00:50
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Willem.

00:56
    Kudělka svou střelou od modré trefil pouze brusle jednoho z libereckých obránců.

01:14
    Račuk jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj vzápětí přišel, neboť tam byl úplně sám.

01:41
    Hosté teď na chvíli zatlačili Piráty, ale Lacovu branku nijak neohrozili.

02:43
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! PETR JELÍNEK dostal skvělou přihrávku zpoza branky a zcela osamocen před Lacem neměl problém kotouč poslat pod horní tyčku. Asistence: Ondřej Vitásek, Dominik Lakatoš.
    02:43 Petr JELÍNEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

03:07
    Přihrávka rukou jednoho z hostujících hráčů. Vhazovat se bude po levici Romana Willa.

03:51
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

04:17
    Kudělka vyslal na branku dělovku z vrcholu levého kruhu. Jeho pokus ale ztečoval jeden z libereckých obránců na branku Romana Willa.

04:58
    Michal Vondrka se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Willem. Ten však jeho následný střelecký pokus skvěle vyrazil mimo tři tyče.

05:52
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

06:34
    Poletín jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z libereckých hráčů.

07:13
    Mojžíš napřáhl ke střele od modré, kterou ještě před Lacem tečoval Stránský. K jeho smůle ale jen těsně vedle Lacovy branky.

07:35
    Komerční přestávka.

08:13
    Rutta to zkoušel středem kluziště individuálně, ale na útočné modré bohužel pro domácí přišel o kotouč.

09:52
    Šimek napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale zablokoval jeden z chomutovských obránců.

10:47

11:09
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Jánem Lacem.

11:31
    Huml si špatně zpracoval kotouč v útočném pásmu, a tak o něj vzápětí přišel.

11:51
    Stránského střelu z pravého kruhu ztečoval jeden z chomutovských hráčů mimo tři tyče.

12:12
    Vantuch se dostal ke střele z levého kruhu, ale chomutovskou branku zhruba o metr minul.

12:41
    Derner svou tvrdou střelou od modré přestřelil Lacovu branku.

13:42
    Růžička hledal křižnou přihrávkou svého spoluhráče, ale do jeho přihrávky vložil hůl jeden z libereckých hráčů a domácí tak o kotouč přišli.

13:50

13:50
    Zápas je nyní pozastaven, neboť je nějaký problém s vrátky na trestné lavici hostů.

14:32
    Sklenář přišel o kotouč za brankou soupeře a dopředu tak mohou hosté.

14:45
    Branko Radivojevič teď spálil obrovskou šanci, když se hnal s kotoučem ze strany sám na Laca, kterého ale překonat nedokázal. Kotouč ještě po zásahu Laca mířil do sítě, ale Jan Rutta ho ze vzduchu dokázal poslat mimo tři tyče.

15:18
    Petr Jelínek mohl přidat druhou branku v utkání, ale střelou z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Jána Laca, který si na své konto připsal skvělý zákrok.

16:20
    Valach tvrdou střelou z pravého kruhu trefil pouze jednoho z libereckých hráčů.

16:46
    Vitásek pálil od modré, ale Laco jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil do své lapačky.

17:13
    Lakatoš s kotoučem obkroužil chomutovskou branku a snažil se ho zasunout k levé tyči. Ján Laco byl ale včas u své levé tyče a kotouč tak zastavil.

17:42
    Růžička byl teď úplně volný před Willem, ale přihrávku od Davida Kašeho nedostal.

18:17
    Šimek dostal nabito na modrou, ale jeho pokus zblokoval jeden z chomutovských hráčů mimo tři tyče.

18:29
    Svačina se řítil s kotoučem sám proti Lacovi. Kotouč se mu ale při zakončení svezl po čepeli a nakonec skončil až v ochranné síti.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:14
    Lakatoš se ocitl zcela osamocen u kotouče těsně před Lacem, kterého ale překonat nedokázal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je za námi. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už ve třetí minutě se dostali do vedení. Petr Jelínek dostal skvělou přihrávku zpoza branky a následnou střelou mířenou pod horní tyčku Lacovy branky se nemýlil. Domácí zatím působí velice nejistě a do dalších třetin budou muset svou hru zlepšit, pokud chtějí ještě něco udělat s tímto výsledkem. Liberec si ještě do konce první třetiny připravil mnoho velkých šancí a Piráti jen díky Lacovi neprohrávají o více branek.

Střely na branku: 7 – 9

Další třetina začne přibližně v 18:34.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

20:42
    Vondrka ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak mohou hosté.

21:45
    Mário Bližňák dostal nabito do mezikruží, odkud svou tvrdou střelou ale nedokázal prostřelit Laca. Ten kotouč dokázal vyrazit svým levým betonem mimo tři tyče.

22:38
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:52
    Lakatoš po odpíském ofsajdu dohrál Ruttu, který si to ale líbit nenechal. Bitka z toho sice nebyla, ale na ledě se nám přiostřuje.

23:17
    Rutta svou střelou od modré trefil pouze jednoho z libereckých obránců.

23:46
    Chalupa slabou střelou od modré neměl šanci prostřelit Romana Willa.

24:23
    Krenželok si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

24:40
    Vondrka zajímavou střelou z pravého kruhu přestřelil soupeřovu klec.

24:56
    Poletín se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Willem, který ale proti jeho střele předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým.

25:29
    Poletín hledal přihrávkou od levého mantinelu před brankou nikoho ze svých spoluhráčů. Svou přihrávkou ale našel jen hůl jednoho z libereckých hráčů.

26:49
    Kämpf slaboučkou střelou z levého kruhu nijak neohrozil soupeřovu branku.

27:06
    Valach dostal nabito na modrou, ale svou následnou tvrdou střelou trefil pouze jednoho z protihráčů.

27:17

27:30
    Vantuch pálil z levého kruhu, ale Jána Laca nepřekonal.

28:02
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

28:48
    Flemming pálil od modré, ale svou střelou trefil pouze jednoho z protihráčů.

29:21
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:46
    Rutta dostal nabito na modrou, ale svou střelou přestřelil soupeřovu klec.

30:55

31:38
    Nahození jednoho z libereckých hráčů skončilo jen u Petra Koblasy, který rozjíždí další akci Pirátů.

32:38
    Rutta napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale ztečoval jeden z libereckých hráčů do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

32:59

33:34
    Na ledě to nyní hodně vře, ale rozhodčí zatím nehodlá vylučovat.

34:19
    Ševc vyslal na branku střelu od modré, kterou ale trefil jen jednoho z padajících chomutovských obránců.

35:20
    Radivojevič nahodil kotouč na branku od modré čáry. Jeho nahození nikdo netečoval a Ján Laco tak kotouč neměl problém vyrazit mimo tři tyče.

36:30
    Hra je nyní často přerušována a na nějakou vážnější šanci čekáme.

36:41
    Vantuch prověřil pozornost Jána Laca střelou od modré. Chomutovský brankář ale dobře viděl jeho střelu a kotouč tak pohodlně chytil do své lapačky.

37:44

37:47
    Kämpf se natlačil s kotoučem před branku, ale zakončit nedokázal.

38:04
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., držení protihráče).

38:25
    Kotouč skončil po střele Juraje Valacha od modré čáry v hledišti. Vhazovat se tak bude po levici Romana Willa.

38:46
    Vondrka vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou ale Will dokázal chytit. Následně přišla sekera od Michala Poletína a oba týmy tak budou hrát ve čtyřech.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:44
    Jánošík se už už dostával do samostatného úniku, ale Laco byl u kotouče rychleji a kotouč tak přikryl svou lapačkou před libereckým obráncem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině diváci nebyli svědky žádné branky a Liberec tak stále vede 1:0. Ve druhé periodě měli oba týmy po jedné vážnější šanci, ale ani jeden z týmů gól vstřelit nedokázal.

Střely na branku: 15 – 16 (v této třetině: 8 – 7)

Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:03
    Hosté jsou v plném počtu a začíná jim zhruba čtyřiceti vteřinová přesilovka pět na čtyři.

41:06
    Šimek se řítil s kotoučem sám proti Lacovi, kterého ale nepřekonal.

42:31
    Stránský pálil z levého kruhu, ale Laca neměl šanci překonat.

43:23
    Hosté vedou 2:0! Mário Bližňák našel skvělou přihrávkou od levého mantinelu před brankou hůl MILANA BARTOVIČE, který dokázal prostřelit Jána Laca. Asistence: Mário Bližňák, Jan Ordoš.
    43:23 Milan BARTOVIČ - 0:2

43:35
    Dnešní utkání sleduje vyprodaná SD ARÉNA!

44:23
    Kämpf to zkoušel individuálně, ale v útočném pásmu o kotouč přišel.

44:45
    Mojžíš dostal nabito na modrou, ale Laco jeho pokus dokázal nadvakrát chytit.

45:16

45:29
    Rutta střelou od modré minul soupeřovu klec.

46:35
    Lakatoš hledal přihrávkou zpoza branky někoho ze svých spoluhráčů, ale kotouč poslal jen na hůl Marka Račuka.

46:55
    Hosté se dostávají do tříbrankového vedení! JAKUB VALSKÝ skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu a následnou střelou mezi Lacovy betony zvýšil už na 3:0 pro Liberec. Asistence: Bez asistence.
    46:55 Jakub VALSKÝ - 0:3

47:42
    Další obrovská chyba chomutovské obrany, ale Dominik Lakatoš tentokrát nevsítil branku.

48:42
    Lauko skvěle vybojoval kotouč za brankou soupeře. Následně poslal kotouč na úplně volného Kašeho. Ten však kotouč netrefil dobře, a ten tak skončil jen v lapačce Romana Willa.

49:28
    Mrázek střelou od modré minul soupeřovu klec.

50:36
    Lauko po skvěle individuální akci v útočném pásmu hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale kotouč poslal jen k jednomu z hráčů v tmavě modrém dresu.

51:28
    Velký závar před Willovou brankou, ale Vondrka nedokázal kotouč dostrčit do sítě.

52:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podražení).

52:45
    Laco míří z branky a domácí to zkoušejí v šesti proti čtyřem!

53:16
    Hosté střílejí další branku a už vedou 4:0. JAN STRÁNSKÝ vybojoval kotouč ve středním pásmu. Následně se s ním dostal do útočného pásma a bekhendovou střelou z levého kruhu neměl problém trefit odkrytou klec. Asistence: Bez asistence.
    53:16 Jan STRÁNSKÝ - 0:4

53:56
    Kaše se řítil ze strany sám proti Willovi. Ten však proti jeho zakončení předvedl skvělý zákrok a opět podržel svůj tým.

54:24

55:40
    Lauko teď dostává hodně prostoru na ledě a hraje skvěle. Nyní opět vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale poté nepřesně přihrál.

56:07
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Dávid Skokan – 2 min., vysoká hůl).

57:15
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

58:07

Utkání je za námi a o druhém finalistovi letošního ročníku Generali play-off TELH je rozhodnuto. Liberec poráží Piráty 4:0 a ve finále se utká s Kometou Brno.

Nejlepší hráči:

Piráti Chomutov – Michal Vondrka
    Bílí Tygři Liberec – Roman Will

Střely na branku: 23 – 25 (v této třetině: 8 – 9)

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy opět na shledanou. (20:18:03)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Vitásek, Lakatoš), 44. Bartovič (Bližňák, Ordoš), 47. Valský, 54. J. Stránský

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer

Diváci: 5 250