Švýcarsko – Lotyšsko 4:0 (kon.) | Česko – Bělorusko 7:4 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 14.04.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Baráž o extraligu • 8. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava také podruhé doma porazila Dynamo Pardubice 4:3, tentokrát – na rozdíl od předchozího zápasu v prodloužení – na nájezdy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (22:29:57)

Zápas je u konce a nakonec o jeho vítězi rozhodly samostatné nájezdy, ač to tak po dvou třetinách nevypadalo. Dulka totiž vedla nad svým soupeřem po čtyřiceti minutách o tři branky, když v první části otevřel skóre Filip Seman a ve druhé se prosadil dvakrát Tomáš Jiránek. Jenže v rozmezí 42. – 46. minuty se Pardubice prosadily hned třikrát, trefil se Ctirad Ovčačík, Petr Sýkora a Marek Trončinský. Hosté poté měli šance na rozhodnutí zápasu, ovšem ten nakonec dospěl do již zmiňovaných nájezdů, které Dukla vyhrála 2:0. Za domácí se prosadil Filip Seman s Adamem Zemanem, zatímco hosté nedali z dvou pokusů gólmanovi Miroslavu Svobodovi ani jednu branku – 4:3 po samostatných nájezdech.

Filip SEMAN - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    O rozhodující nájezd se postaral FILIP SEMAN, Jihlava porazila Pardubice v nájezdové loterii 2:0 a celkově 4:3.

3. série
    2:0
    Adam Zeman se trefil přesně k pravé tyči kolem betonu Růžičky a Dukla tak bere dva body za výhru na nájezdy – 2:0.

2. série
    1:0
    Petr Sýkora opět zkusil střelu mezi betony Svobody, ovšem ta se mu nepodařila – 1:0.

2. série
    1:0
    Filip Seman se trefil naprosto přesně do levé šibenice a potvrzuje, že se mu nájezdy zatím daří – 1:0.

1. série
    0:0
    David Tomášek zkusil vystřelit mezi betony Svobody, kde ale místo nebylo – 0:0.

1. série
    0:0
    Josef Skořepa rozhýbal Růžičku, ale ten na poslední chvíli vykopl jeho zasunutí k pravé tyči betonem – 0:0.

Rolba už je zpět na svém místě, nájezdy zahájí Dukla.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení je u konce. Dalo by se říct, že jedinou vážnější šanci měl v posledních pěti vteřinách jihlavský forvard Seman, který ale tváří v tvář Růžičkovi minul. Lépe zakončit nemohl, protože byla sotva vteřina do konce.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Filip Seman mohl rozhodnout. Nejprve dostal sekeru zezadu, poté soupeři oplatil. Čtyři vteřiny před koncem se jihlavský útočník dostal k přihrávce. Postupoval sám na Růžičku a střílel z kruhů, ovšem dal puk nad horní tyčku.

64:35
    Schaus střílel z pravého kruhu, protože před Svobodou byl chumel hráčů. Gólman Dukly schoval kotouč do lapačky.

64:19
    Filip Seman se dostal s pukem po hezké individuální akci až mezi kruhy, kde vystřelil, ovšem jeho pokus zablokovali hosté do ochranné sítě.

63:38
    Opět tlačenice o kotouč, tu dnes vidíme již několikrát. Nyní v levém rohu za brankou hostí.

62:58
    Do útoku nyní míří Aleš Jergl, ale proti přesile hráčů se dostal s pukem jen za branku, kde jej zákonitě ztratil.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. F. Seman (Szathmáry, Šidlík), 24. Jiránek (J. Skořepa), 35. Jiránek (Jergl, J. Skořepa), rozh. náj. F. Seman – 42. Ovčačík (Tomášek), 42. P. Sýkora (Rolinek), 46. Trončinský (P. Sýkora)