Montreal – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.)
Edmonton – San Jose 2:0 (kon.) | Ottawa – Boston 4:3 (po pr.)
Ottawa Senators
4:3 (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0) Stav série: 1:1
Boston Bruins
Sobota 15.04.2017, 21:20 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 18 629 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (00:22:33)

3. Erik Karlsson (OTT) 0+1

Dnešní nádherné utkání je tedy u konce a Ottawa srovnává sérii na 1:1. Utkání se sice pro domácí nevyvíjelo ideálně, když po nepovedené druhé třetině prohrávali 1:3, avšak dvěma góly ve třetí části si Senátoři vybojovali prodloužení. V jeho samotném úvodu svěřenci Guye Bouchera nevyužili početní výhodu, nicméně 12 sekund po jejím konci se do kotouče na modré čáře opřel Dion Phaneuf a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Do Bostonu se tedy série stěhuje za vyrovnaného stavu.

Střely na bránu

Ottawa Senators – 29 (9; 9; 8; 3)
    Boston Bruins – 29 (10; 13; 6; 0)

61:59 Dion PHANEUF - 4:3

61:59
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Přesilovou hru sice domácí nevyužili, ale nadále se dokázali udržet v útočném pásmu. První střela DIONA PHANEUFA sice skončil na Raskovi, avšak jeho druhá bomba od modré čáry už prolétla za záda finského brankáře. Asistence: Mark Stone.

61:47

61:18
    Kotouč je hned po dalším buly vyhozen za Andersona. Z přesilové hry Ottawy už moc nezbývá.

61:10
    Tak teď byli domácí blízko! Turris měl prostor na levém kruhu a svižnou střelou trefil břevno Raskovy brány.

60:43
    Ani další střela nešla do prostoru brány. Erik Karlsson se musí vrátit až za Andersona.

60:24
    První zakončení obstaral Erik Karlsson. Jeho razantní pokus od modré čáry letěl těsně vedle Raskovy brány.

60:04
    Domácí vyhráli úvodní buly dvacetiminutového prodloužení a míří do útočného pásma. Začínají totiž přesilovou hrou.

60:01

Další třetina začne přibližně v 0:06.

Strhující řádné hrací doba tohoto utkání nakonec nepřinesla vítěze. Domácí sice před třetí části ztráceli dvě branky, ale Chris Wideman nejprve dokázal snížit a následně se po parádní Karlssonově akci prosadil Derick Brassard. Od 48. minuty je tak stav utkání vyrovnaný a půjde se do prodloužení. Nyní ale přichází přestávka o délce 15 minut.