Ottawa – Boston 4:3 (po pr.) | Washington – Toronto 3:4 (po pr.) | Chicago – Nashville 0:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 3:2 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Stav série: 0:2
Nashville Predators
Neděle 16.04.2017, 02:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Slovenská stopa v utkání

Richard Pánik (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:06
    Marián Hossa (CHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:19 (05:01:59)

1. Pekka Rinne (NSH) 30 zákroků, 0 gólů, procentuální úspěšnost 100,0%, dvě asistence
    2. Ryan Johansen (NSH) 1+2
    3. Ryan Ellis (NSH) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 30-29; Zablokované střely: 21-15; Vhazování: 44%-56%; Hity: 23-34; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 16-4.

Pekka Rinne vychytal i ve druhém zápase v United Center čisté konto a navíc k němu přidal dvě asistence, což je něco hodně, hodně speciálního a výjimečného. Predators nasázeli do sítě Chicaga pět gólů a navíc se série, ve které vedou 2:0, stěhuje do Bridgestone Areny v Nashvillu. Vítězný gól Nashvillu vstřelil ve čtvrté minutě obránce Ryan Ellis. Konečný výsledek: Chicago Blackhawks 0 Nashville Predators 5.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:35
    Ryan Hartman fauloval před bránou a dostal dvě minuty za hrubost plus osobní trest na deset minut za nesportovní chování. Vstřelí Predators šestý gól?
    58:13 Kevin FIALA - 0:5

58:13
    Nashville právě vstřelil branku!
    Pojď sem, kam jdeš! KEVIN FIALA si na levém křídle najel na kolmou přihrávku Ryana Johansena, krásnou stahovačkou se zbavil Trevora van Riemsdyka a parádní střelou z kruhu pro vhazování zamířil nad vyrážečkou Coreyho Crawforda do bližšího horní rohu brány! Predators využili přesilovou hru a vedou 5:0! Asistence: Ryan Johansen a P. K. Subban.

57:28
    Chicago dnes mělo šance, dvakrát orazítkovalo tyč, jenže Pekka Rinne je během série stále nepřekonán! Hawks se střelecky jasně trápí.

56:45
    Mike Fisher vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a vypadalo to, že Corey Crawford puk vyrazil pravým betonem, možná ale střelu zablokoval Johnny Oduya.

56:24
    Corey Crawford zastavil střelu z levého kruhu pro vhazování v náručí a Brent Seabrook dostal dvě minuty za hrubost.

55:16
    Jonathan Toews vypálil z levého kruhu pro vhazování pouze do náruče Pekka Rinneho, který je hvězdou dosavadní série.
    53:49 Ryan JOHANSEN - 0:4

53:49
    Pekka Rinne vyjel za svou bránu a podél hrazení rozehrál, Brian Campbell měl k puku na pravé straně obranného pásma mnohem blíže, jenže přestal bruslit, čehož využil Filip Forsberg a v levém rohu útočného pásma napřáhl ke střele, kterou Corey Crawford vyrazil pravým betonem před sebe, a ze druhé vlny najíždějící RYAN JOHANSEN z mezikruží zamířil do levého horního rohu brány! Nashville vede 4:0, co je ale ohromující, Rinne dnes připsal druhou asistenci! Asistence: Filip Forsberg a Pekka Rinne.

53:00
    Do konce utkání zbývá odehrát přesně sedm minut a fanoušci v United Center začínají bučet.

51:21
    Pekka Rinne v prvním zápase vychytal v playoff svůj druhý shutout v kariéře a dnes své statistiky vylepšuje, když opět drží čisté konto a navíc připsal asistenci, takže má na svém kontě více bodů, než kterýkoliv hráč z týmu Chicaga!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Ellis (Johansen, Josi), 23. Zolnierczyk (Ekholm, Rinne), 33. Sissons (Åberg, C. Smith), 54. Johansen (Forsberg, Rinne), 59. Fiala (Johansen, P. K. Subban)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Seabrook (A), B. Campbell, T. van Riemsdyk – Hartman, Toews, Pánik (C) – Panarin, Anisimov, P. Kane – Schmaltz, Krüger, Hossa – Rasmussen, Kero, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Arvidsson, Johansen – Zolnierczyk, Fisher (C), Neal (A) – Fiala, Järnkrok, C. Smith – Åberg, Sissons, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois StLaurent. Čároví: David Brisebois, Pierre Racicot

Diváci: 22175