Kanada – Švýcarsko 7:3 (kon.) | USA – Česko 5:2 (kon.) | Rusko – Bělorusko 4:1 (kon.)
Slovensko – Lotyšsko 4:0 (kon.)
USA
5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Česko
Pondělí 17.04.2017, 15:38 • Zimný štadión, Spišská Nová Ves • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

59:24
    Vyloučení v týmu Česko (Jaroslav Dvořák – 2 min., sekání).
    58:00 Max GILDON - 5:2

58:00
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Využitá přesilovka dává ortel nad dnešním vítězem. Na kruh dostal nabito MAX GILDON, který střelou zápěstím překonal přesunujícího se Pateru. Ten tak přišel o nulu dvě minuty před koncem utkání. Asistence: Quinn Hughes a Oliver Wahlstrom.

56:39
    Brady Tkachuk dostal kotouč bekhendem z dorážky do branky, dle rozhodčích ale až poté, co byla branka Patery vysunuta ze svého postavení. Gól nemůže být uznán.

56:27
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Hladoník – 2 min., podražení).

54:08
    Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Buchtela – 2 min., vražení na hrazení).

53:30
    Safin hned vzápětí šel do úniku, kličkou ale neuspěl. Následuje komerční přestávka.
    53:21 Jiří Patera dokázal zneškodnit i druhé trestné střílení!

53:21
    Patera si hlasitě říká o pozici jedničky v zítřejším utkání, i tento nájezd kryje, a to když puk vypíchl.

53:21
    Ještě se prohlíží záznam hry, jestli Oliver Wahlstrom nedostal puk do sítě i přes faul.

53:21
    Vyloučení v týmu Česko (Radim Šalda – trestné střílení, hákování).

53:21
    Oliver Wahlstrom byl při úniku faulován, následuje druhé trestné střílení v dnešní utkání pro USA. Celkově je to dnes třetí, ovšem ani Češi ani hráči Spojených států jej neproměnili.

48:41
    Vyloučení v týmu Česko (Radim Šalda – 2 min., držení protihráče).

44:45
    Jedenáct sekund budou hrát Češi početní výhodu pět na tři!

44:45
    Vyloučení v týmu USA (Evan Barratt – 2 min., podražení).

42:56
    Vyloučení v týmu USA (Joel Farabee – 2 min., držení hole).

41:53
    Filip Chytil se prosmýkl obranou Států, zakončit ale zblízka nedokázal. Dobrý nástup českých barev do třetiny...

39:20
    Češi jsou teď navíc jenom ve třech, Machala totiž leží u branky St. Cyra, hra se nepřerušuje!

39:10
    Kern obral při rozehrávce soupeře o puk a Machala zakončoval. Gól z toho není, puk projel po brankové čáře, ovšem nepřekročil ji.

38:55
    Vyloučení v týmu Česko (Jáchym Kondelík – 2 min., nedovolené bránění).
    38:04 Pastujov během trestného střílení na Pateru nevyzrál!

38:04
    Nakonec to ale nevadí, Pastujov totiž svou kličkou na Pateru nevyzrál.

38:04
    Do branky chtěl jít na nájezd Škarek, rozhodčí jej ale nepustil!

38:04
    Vyloučení v týmu Česko (Radim Šalda – trestné střílení, sekání).

38:04
    Nařízeno trestné střílení pro USA!

36:40
    Jen tu zahučelo v hledišti! Kombinaci na jeden dotek zakončoval do prázdné branky Kern, ale s rychlým pasem si nedokázal poradit a usměrnit jej do sítě.

35:07
    Vyloučení v týmu USA (Brady Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění).

34:55
    První těžší zásahy pro Pateru, který musel krýt dorážky z hranice brankoviště.

32:50
    Málem už to bylo jenom o gól! Gólman USA totiž při rozehrávce trefil chrániče Machaly, od nichž se kotouč odrazil do tyčky. Následně byl možná ještě český hráč podražen, vylučovat se ale nebude.

32:05
    Vyloučení v týmu USA (Josh Norris – 2 min., sekání).
    31:50 Ostap SAFIN - 4:2

31:50
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vzápětí Česko snižuje! Safinovu střelu St. Cyr vyrazil za branku, kde ji však vyzvedl Kern a ještě zpětně našel OSTAPA SAFINA, který absolutně dezorientovaného brankáře Států překonal. Asistence: Jan Kern a Ondřej Machala.

31:22
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Škarek, přichází Jiří Patera.
    31:22 Max GILDON - 4:1

31:22
    A z protiútoku je z toho další branka USA. Tortora vyslal do brejku Cockerilla, jenž při přečíslení dva na jednoho vybídl ke skórování MAXE GILDONA. Asistence: Logan Cockerill a Jacob Tortora.

31:00
    Velká škoda. Hrabík pálil z otočky místo toho, aby přihrál zcela volnému Kvasničkovi, jenž by byl sám před brankou. Zřejmě jej první jmenovaný přehlédl.
    29:39 Jan Hladoník se mohl pomstít, trestné střílení ale nedal.

29:39
    Hladoník zkusil střelu k tyči, tam byl ale připraven beton St. Cyra.

29:39
    Vyloučení v týmu USA (Phil Kemp – trestné střílení, hákování).

29:39
    Hladoník ujel do úniku, načež byl faulován. Hladoník pojede trestné střílení!

29:26
    Vyloučení v týmu USA (Joel Farabee – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Česko (Dalimil Mikyska – 2 min., hrubost).

25:49
    Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Buchtela – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu USA (Brady Tkachuk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    25:49 Ondřej Buchtela parádně srovnal Bradyho Tkachuka.

25:49
    Trocha vzrušení na ledové ploše, rukavice už jsou dole a hráči si pěstně vyříkávají některé momenty.

23:43
    Trenér Varaďa si bere oddechový čas. Bylo na čase, poslední dvě minuty byly od českého týmu totiž hororové. Zároveň se ozývají čeští fanoušci, kteří v těžkých chvílích podporují národní tým.
    23:43 Jacob TORTORA - 3:1

23:43
    Další únik, tentokrát při hře čtyři na čtyři, už končí gólem. JACOB TORTORA měl dostatek prostoru, aby si připravil střelu a zakončil pod horní tyčku. Asistence: David Farrance.

23:07
    Vyloučení v týmu Česko (Martin Kaut – 2 min., hrubost).

22:50
    I nadále si největší šance tvoří USA při oslabení! Za což to v první třetině při něm jednou skórovaly a jednou těsně po něm, nyní už měly dva brejky během minuty...

22:19
    Toto už ale je na pováženou. Tyler Inamoto se se svým spoluhráčem i v tomto oslabení vrhl do brejku dva na nikoho, při koncovce ale naštěstí pro Česko branku minul.

21:57
    Vyloučení v týmu USA (Grant Mismash – 2 min., sekání).

17:19
    Vyloučení v týmu USA (Tommy Miller – 2 min., podražení).
    13:46 Max GILDON - 2:1

13:46
    USA jdou nakonec i do vedení! V momentě, kdy se vyloučený Knoepke vracel na led, tak se jeho spoluhráči dostali do přečíslení tři na jednoho. To nakonec z mezikruží zakončil po pobídce Mismashe MAX GILDON. Asistence: Grant Mismash.

13:00
    Vedení Česku mohl vrátit Zadina, jehož dorážka skončila na tyčce.
    12:24 Brady TKACHUK - 1:1

12:24
    Tak to byla nádhera, která ale bohužel končí vyrovnáním. Gólman USA v oslabení rozehrával puk na Kempa, jenž lobem našel na útočné modré čáře volného BRADYHO TKACHUKA, který si v úniku roztáhl Škarka a poslal kotouč mezi jeho betony. Asistence: Phil Kemp a Dylan St. Cyr.

11:43
    Vyloučení v týmu USA (Nate Knoepke – 2 min., vražení na hrazení).

10:44
    Parádní zámek české první lajny po ose Bednář, Chytil, Nečas, Chytil a zakončující Zadina bohužel nekončí gólem.

09:01
    Machala dával kotouč před branku na Safina, ten ovšem šikovnou pobídku od svého spoluhráče v gól neproměnil.

07:48
    Hrabík si dlouho počínal při rozehrávce dobře, ovšem nakonec přeci jenom namazal soupeři. Vyrovnaní zabránil obětavým pádem jeden z jeho spoluhráčů.

03:00
    Tyler Inamoto měl na hokejce vyrovnání, z předbrankového prostoru ale mířil mimo branku českého týmu!
    01:51 Ondřej MACHALA - 0:1

01:51
    Česká reprezentace jde ve druhé minutě hry do vedení! Se souboje Kerna s protihráčem se kotouč dostal mezi kruhy, kde jej sebral ONDŘEJ MACHALA a zamířil pod horní tyč. Asistence: Jan Kern.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 13. B. Tkachuk (Kemp, St. Cyr), 14. Gildon (Mismash), 24. Tortora (Farrance), 32. Gildon (Cockerill, Tortora), 58. Gildon (Hughes, Wahlstrom) – 2. Machala (Kern), 32. Safin (Kern, Machala)

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Gildon, Knoepke, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Wahlstrom – Mismash, Barratt, Pastujov – Poehling, Farabee, Dhooghe – Cockerill, Reedy, Tortora – Slaggert.
    Česko: Škarek (32. Patera) – Kvasnička, D. Mikyska, Jan Bednář, Šalda, Buchtela, F. Král – Nečas (C), Zadina, Chytil – Hladoník, M. Kaut, Hrabík – Kern (A), Machala (A), Safin – Škvrně, J. Dvořák, Kondelík.

Rozhodčí: Holm (SWE), Piragic (CRO) – Harrington (CAN), Kacej (SVK)