Besiktas – Lyon 2:1 (6:7 po pen.) | Schalke – Ajax 3:2 (po pr.) | Genk – Celta Vigo 1:1 (kon.)
Manchester Utd. – Anderlecht 2:1 (po pr.)
FC Schalke 04
3:2 (0:0)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 20.04.2017, 21:05 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Evropská liga • Čtvrtfinále

Z mé strany je to vše! Děkuj Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc! (23:38:44)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 25:29.

Je dobojováno! Sledovali jsme opravdu úchvatné prodloužení! Po výhře Ajaxu 2:0 na domácí půdě se dnes stejným výsledkem radovalo Schalke a o postupujícím muselo rozhodnout prodloužení. V něm se po deseti minutách prosadil Daniel Caligiuri a s německým celkem to vypadalo skvěle! Deset minut před koncem prodloužení ale srovnal Nick Viergever a rázem měl k postupu blíže Ajax! Schalke se proto vrhl do útoku, jenže hostující defenzíva pracovala opravdu skvěle! V samotném závěru se navíc Ajax dostal do pokutového území a Amin Younes pečetil postup Ajaxu! Ajax tedy i v oslavení dokázl zvrátit nepříznivý vývoj! Nizozemský celek si po dvaceti letech zahraje semifinále evropského poháru, zatímco německý fotbal v semifinále nebude mít svého zástupce!

120
    120. Amin YOUNES - 3:2

120
    Ajax právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Ajax si po dvaceti letech zahraje semifinále evropského poháru! AMIN YOUNES v samotném závěru prodloužení dostal přihrávku do dobré pozice, navedl si míč do šestnáctky a střelou k tyči rozhodl o postupu nizozemského celku!

119
    Schalke mělo k dispozici rohový kop. Do pokutového území se vydal i brankář Ralf Fährmann. Někdo z domácích fotbalistů však fauloval.

118
    Kolašinac je v závěru opravdu aktivní. Domácí obránce se prohnal do pokutového území, nicméně přihrávkou pod sebe zahnal spoluhráče pryč z pokutového území.

117
    Sead Kolašinac poněkolikáté v utkání odcentroval z levé strany. Tentokrát jeho centr přilétl na přední tyč, kde číhal připravený Davinson Sánchez.

116
    Mohlo být definitivně rozhodnuto! Hakim Ziyech se v pokutovém území dostal ke střele. Ziyech vypálil těsně nad zemí, ale Ralf Fährmann ještě drží Schalke ve hře!

115
    Amin Younes před sebe u rohového praporku nepustil Burgstallera a získal další cenné vteřinky pro hostující Ajax. Onana s rozehrávkou spěchat nebude.

114
    Max Meyer se na levé straně pokutového území dostal k odraženému míči a bez váhání napálil balón před branku. Jeho pobídku ale nezasáhl nikdo v modrém.

113
    Domácí fotbalisté mají necelých deset minut na vstřelení branky. Fanoušci Schalke neúnavně ženou své oblíbence vpřed, jenže Ajax bojuje.

112
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sascha Riether, přichází Donis Avdijaj.
    111. Nick VIERGEVER - 3:1

111
    A pozor! Schalke má velký problém! Ajax dává gól, který jej může posunout do semifinále! Do pokutového území přilétl parádní centr, ke kterému se dostal NICK VIERGEVER, jež se štěstím propálil domácího brankáře!

110
    Amin Younes na levé straně vlétl do Kolašinace a může být rád, že neviděl žlutou kartu. Domácí fotbalisté nastřádají další cenné vteřinky.

109
    Klaas-Jan Huntelaar se trápí! Střídající útočník domácího celku si nepohlídal své postavení a ocitl se za hranicí ofsajdu! Ajax bude v závěru riskovat.

Tomáš Kubečka

Branky: 53. Goretzka (Burgstaller), 56. Burgstaller (Kolašinac), 101. D. Caligiuri (Kolašinac) – 111. Viergever, 120. Younes (Ziyech)

Karty:   60. Burgstaller (SCH), 68. Kolašinac (SCH), 86. Nastasić (SCH) – 72. Veltman (AJA), 90. Viergever (AJA), 90+4. Ziyech (AJA)   80. Veltman (AJA)

FC Schalke 04: Fährmann – Riether (112. Avdijaj), Höwedes (C), Nastasić, Kolašinac – Stambouli (54. Huntelaar), Bentaleb – D. Caligiuri, Goretzka (84. Geis), Meyer – Burgstaller.
    Náhradníci: Nübel – Aogo, Geis, Badstuber, Schöpf, Avdijaj, Huntelaar.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, Sánchez, de Ligt, Viergever – Ziyech, Schøne (74. van de Beek), Klaassen (C) – Kluivert (62. Dolberg), B. Traoré (82. Tete), Younes.
    Náhradníci: Boer – Tete, Westermann, F. de Jong, Dolberg, Neres, van de Beek.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (všichni Rumunsko)