Pittsburgh – Columbus 5:2 (kon.) | Montreal – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 4:1 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 3:2
San Jose Sharks
Pátek 21.04.2017, 04:45 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Place v Edmontonu sledovalo 18 347 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (08:06:51)

3. Patrick Maroon (EDM) 1+0

Dnešní utkání je tedy u konce a z důležitého třetího bodu se radují domácí hokejisté. Ti sice v zápase prohrávali již 1:3, ale díky střelecké převaze nakonec dokázali vybojovat aspoň prodloužení. V tom soupeře od začátku do konce jednoznačně přehrávali a výsledkem byl rozhodující gól Davida Desharnaise, jenž rozhodl v čase 78:15.

Střely na bránu

Edmonton Oilers – 48 (13; 13; 8; 14)
    San Jose Shark – 30 (16; 5; 7; 2)

78:15 David DESHARNAIS - 4:3

78:15
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Dlouhé střídání bránících se Žraloků nakonec opravdu přineslo rozuzlení. Pokračující kombinace domácích hokejistů vyústila v Draisaitlovu přihrávku od mantinelu, která našla rozjetého DAVIDA DESHARNAISE. Domácí útočník si sjel až před bránu a nedůrazně bráněn vypálil přesně nad rameno hostujícího gólmana. Asistence: Leon Draisaitl, Andrej Sekera.

77:54
    Pro změnu se teď poměrně dlouho hraje jen u Jonese. Hosté již vypadají hodně utaveně.

77:20
    V závěru prvního prodloužení se hosté čím dál více osmělují. Zatím však Talbota stále nedonutili k nějakému těžšího zákroku.

76:58
    Dvakrát se na útočné modré čáře pokusil prosadit Eberle. V ani jednom případě ale nebyl úspěšný.

76:36
    Na hranici brankoviště se k bekhendu prodral Marleau, nicméně jeho slabé zakončení nemělo šanci na úspěch.

76:15
    Po zakázaném uvolnění svých svěřenců si Todd McLellan, tedy kouč Edmontonu, vybírá oddechový čas.

76:06
    Několik desítek vteřin se teď San Jose drželo v útočném pásmu. Blízko k pořádnému zakončení byl Logan Couture, nicméně Talbot nakonec mohl zůstat klidný.

74:58
    Tierney sice mohl podniknou rychlý výpad, avšak kotouč šel hodně daleko od jeho hokejky a nakonec doputoval jen k bráně Cama Talbota.

74:19
    Také s blížícím se koncem prvního prodloužení se Edmonton snaží hrát v útočném pásmu. Žraloci zatím nemají odpověď a pouze se brání.

73:23
    San Jose kotouč dlouho drželo u mantinelu za Talbotovou bránou, ale nakonec je hra přeci jenom vykázána do neutrální zóny.

72:50
    Další sražený pokus tentokrát přinesl další zakončení. To se zastavilo až na rameni skvěle chytajícího Jonese!

72:22
    Tvrdá nízká střela od modré čáry se zastavila před Jonesem, nicméně k volnému kotouči měli blíže bránící hráči.

71:58
    Po chvilkové ofenzívě ze strany Žraloků se dopředu rychle vydali dva útočníci Edmontonu. Jejich potup byl zastaven ofsajdem.

71:23
    Komerční přestávka. Jistě vítaná pauza pro hostující obranu.

70:56
    Je za námi více než deset minut prvního prodloužení a stále se hraje především u Jonese. Jen díky němu ještě San Jose bojuje o zisk velmi důležitého třetího bodu.

70:15
    Milan Lucic si skvěle sjel před bránu, dokázal usměrnit prudkou přihrávku z rohu kluziště, avšak Jones byl opět připraven.

69:53
    Zprava nyní zakončoval Jordan Eberle. Ani on však na Martina Jonese nevyzrál a následuje vyhození puku až k Talbotovi.

69:29
    Caggiula teď neprostřelil dvojici blokujících protihráčů. San Jose následně posouvá puk jen do středního pásma.

68:45
    Po nepřesné střele z pravé strany se k zakončení dostal ještě Connor McDavid. Jeho jedovatý pokus si Jones s menšími problémy pohlídal.

68:27
    Hosté jsou v potížích a prakticky vůbec se nedostávají do útoku. Nyní je navíc zastavilo další zakázané uvolnění, po kterém si berou oddechový čas.

67:12
    Další megašance domácích. Draisaitl šel s McDavidem do přečíslení, zakončení na sebe vzal druhý zmíněný, ale Martin Jones předvedl opět naprosto spektakulární zákrok.

66:56
    Na druhé straně se Thornton natahoval po Pavelského přihrávce, nicméně těsně před odkrytou bránou kotouč minul.

66:18
    Nyní byli domácí velmi blízko vítězství! Střela Ryana Nugenta-Hopkinse totiž Jonesovi prošla za záda, ale hosté puk ještě dokázali dostat z brankoviště.

66:05
    Icingu se nyní dopustili Žraloci. Opět se bude vhazovat u Jonesovy brány.

65:43
    Znovu se hosté uchýlili pouze k nahození kotouče, po kterém okamžitě střídají.

65:24
    McDavid dobře podržel puk u modré čáry a následně ho přenechal jednomu z obránců. Zakončení ale neletělo do prostoru brány.

64:55
    Slepyševova akce sice byla zastavena, ale následně se Sharks dopustili zakázaného uvolnění.

64:01
    Nadále jsou domácí aktivnější a znovu hrají u soupeřova gólmana. Sharks pokračují v urputné defenzívě.

63:27
    V obrovské šanci se zjevil Leon Draisaitl. Domácí forvard byl sám mezi kruhy, ale zakončením z prvního doteku trefil pouze Jonese.

62:55
    V pásmu soupeře se něco zajímavého pokusil vymyslet Burns, avšak jeho akce byla zastavena kousek od modré čáry.

62:19
    Domácí hokejisté kombinují v blízkosti Martina Jonese, kterého navíc donutili k jednomu zákroku. Nejednalo se však o nebezpečné zakončení.

61:39
    Rychle se Sharks dostali z rohu obranného pásma, nicméně v neutrální zóně byli naprosto bez problémů zastaveni.

60:59
    Hosté se v prodloužení zatím vůbec nedostávají do hry. Jejich další rozehrávka mířila pouze za Talbota a tam se kotouče ujali domácí.

60:27
    Nejdříve to zkoušel Lucic a po něm ještě Klefbom. Kotouč se však odrazil vysoko do ochranné sítě.

60:20
    Hned v úvodu prodloužení se San Jose dopustilo zakázaného uvolnění. Hra se přesune před Martina Jonese.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 7:24.

Ani po třetí třetině nakonec není rozhodnuto! Hosté sice dlouho drželi těsný jednogólový náskok, ale v 58. minutě se k tvrdé střele odhodlal Oscar Klefbom a jeho dělovka se zastavila až v bráně. Proti střele o rychlosti necelých 162 km/h byl Jones bez šance a proto se půjde do prodloužení.

Edmonton Oilers – 34 (13; 13; 8)
    San Jose Sharks – 28 (16; 5; 7)

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Práci měl znovu Cam Talbot, který čelil dvěma zakončením. San Jose se v posledních desítkách vteřin poněkud více tlačí do útoku.

59:16
    No tak to bylo hodně sporné! Nugent-Hopkins byl rozjetý ve středním pásmu, ale vinou podražení ze strany soupeře se poroučel k zemi. Vylučovat se však nepochopitelně nebude.

58:43
    Hosté kotouč nahrnuli do brankoviště, nicméně Cam Talbot ho naprosto bez problémů schoval pod lapačkou.

58:28
    Connor McDavid si pomalu chystal kotouč na střelu, avšak kousek před mezikružím ho zastavil hvizd sudího. Ofsajd!

58:18
    Nahození ze středního pásma doputovalo pouze k připravenému Talbotovi, jenž kotouč rychle předal spoluhráčům.
    57:14 Oscar KLEFBOM - 3:3

57:14
    Převaha domácího celku je přeci jenom vyjádřena vyrovnáním. Když to nešlo útočníkům, předal Desharnais kotouč OSCARU KLEFBOMOVI, který natáhl ke střele od modré čáry a tvrdým projektilem se trefil přesně k tyči. Asistence: David Desharnais, Matt Benning.

56:34
    Patrick Maroon obdržel přihrávku před soupeřovu bránu, ale nedůrazně bráněn trestuhodně netrefil kotouč.

55:49
    Tečovaná střela z vrcholu pravého kruhu nyní prolétla těsně vedle Jonesovy brány. V hledišti to jen tak zahučelo.

55:18
    Nepřesná rozehrávka domácího celku se podél mantinelu dostala až do středního pásma, ale tam hráli hosté.

54:59
    Po dlouhé době se puk dostal k Talbotovi. Pavelskému však kotouč pouze ujel a nejednalo se o pořádné zakončení.

54:29

53:59
    Další střelu si Edmonton připisuje až nyní. Natáhl k ní Sekera, avšak hostující gólman nemusel zasahovat.

53:21
    Lucic nejprve neprostřelil blokujícího soupeře, ale poté vymyslel výbornou přihrávku na Draisaitla. Německý mladík pálil z prvního doteku, nicméně Jones se bleskově přesunul.

52:57
    Kotouč byl rychle vyhozen mimo obranné pásmo Sharks, ale teď už jsou domácí nastěhování před Jonesem.

52:29
    Dobrá příležitost pro vyrovnání. Brendan Dillon (SJS) je totiž vyloučen za podražení Patricka Maroona.

52:19
    Po komerční přestávce se k zakončení dostal Connor McDavid. Svižná střela domácího kapitána byla sražena do ochranné sítě.

51:35
    Nahození od modré čáry teď Martin Jones dobře viděl a naprosto bez problémů ho schoval v lapačce.

50:53
    Pokračují pokusy o dobývání obranného pásma San Jose. Stále se ale domácí ne a ne prodrat k dalšímu pořádnému ohrožení brány.

50:24
    Teď už je puk zase až u středového kruhu. Defenzíva hostujícího celku se mezitím formuje u modré čáry.

49:52
    Domácí pokračují v ofenzívě. Jones ale zatím nemusel znovu zasahovat.

49:17
    Velmi dobrá šance domácích. Bleskové přečíslení tří na dva vyústilo v zakončení z levého kruhu, avšak puk proklouzal pouze vedle vzdálenější tyče.

48:37
    Edmonton puk znovu dostal do útočného pásma, avšak kotouč byl velmi rychle poslán zpět za modrou čáru.

47:54
    Velmi rychle si to dopředu namířil Milan Lucic. Kanadský útočník ještě mohl kombinovat se spoluhráčem, ale místo toho pouze trefil bránícího hráče Sharks.

47:17
    Další zakončení jednoho z domácích beků už vypadalo nadějněji. K nebezpečné teči však o pár centimetrů nedošlo.

47:08
    Velmi slabé nahození od modré čáry letělo přesně do Jonesovy rukavice. Opravdu jednoduchý zákrok hostujícího gólmana.

46:23
    Hosté si ve středním pásmu pouze počkali na nahození, které v pohodě sebrali u zadního mantinelu. Edmonton nemůže najít cestu k Jonesovi.

45:56
    Konečně to vypadalo na zajímavější příležitost Edmontonu, nicméně přečíslení tří na dva bylo zastaveno vinou ofsajdového postavení jednoho z domácích.

45:13
    Pořád se domácí ne a ne usadit v útočném pásmu. Defenzíva Sharks nadále pracuje jako dobře namazaný stroj.

44:28
    Nurseova tvrdá střela od modré čáry teď prolétla kolem brány Martina Jonese. Ten ještě v této třetině nečelil nějakému nebezpečnějšímu útoku Edmontonu.

44:06
    Nahození Melkera Karlssona nyní zamířilo přesně do náruče domácího brankáře. Nařízeno buly nalevo od Talbota.

43:53
    Russell neměl podporu střídajících spoluhráčů a proto si to sólově namířil do pásma soupeře. K zakončení se ale neprodral.

43:28
    Zdá se, že Jordan Eberle si nepohlídal postavení na útočné modré čáře a je mu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:36
    Jedovatá střela Burnse byla Talbotovým ramenem vyražena do ochranné sítě. Edmonton si to může namířit do útočného pásma.

42:29
    Na obou stranách jsme byli svědky pár nepřesností. Kotouč se ale drží v obranném pásmu Oilers.

41:56
    Domácí puk dostali až za Jonese, nicméně tam hrají znovu jen hokejisté Sharks.

41:12
    Jenže nyní už se hraje u Talbota. Ten zatím nemusel předvést nějaký těžší zákrok, ale rozhodně se musí bleskově přesouvat.

40:34
    Úvod třetí třetiny lépe vychází domácím hokejistům, kteří soupeře donutili k zakázanému uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:33.

Také druhá perioda je minulostí a i po ní jsou ve vedení hosté. San Jose dokonce díky Davidu Schlemkovi vedlo od dvě branky, nicméně v závěru hráli domácí dvě přesilové hry za sebou a to vedlo k vyrovnání. Ve 39. minutě totiž Mark Letestu těžil ze skvělé Draisaitlovy přihrávky. Před třetí části je tedy všechno naprosto otevřené a toto utkání ještě bude dramatické.

Edmonton Oilers – 26 (13; 13)
    San Jose Sharks – 21 (16; 5)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43
    Naopak to byl Brent Burns, který se natlačil před Talbota a ten měl plné ruce práce. Za pomoci obrany ale situaci ustál a Maroon spěchá vpřed.

39:24
    Domácí jsou samozřejmě při chuti a chtěli by vyrovnat ještě před koncem třetiny. Zatím však Jonese nezaměstnali přesnější střelou.
    38:33 Mark LETESTU - 2:3

38:33
    Jenže nakonec je v početní převaze domácích sníženo. Přes několik hráčů na brankovišti se Draisaitlova bekhendová přihrávka dostala na nehlídaného MARKA LETESTUA. Hostující útočník vypálil z levého kruhu a přesunujícímu se Jonesovi nedal šanci. Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.

38:23
    McDavid zaváží puk do útočného pásma. Přesilová hra však pomalu spěje ke svému konci.

37:57
    Nepřesná střela se odrazila od zadního mantinelu, avšak Jones byl připraven a u tyče zneškodnil dva pokusy o dorážku.

37:43
    Domácí velmi rychle kombinovali v útočném pásmu, nicméně Jones e stačil přesouvat a teď už je kotouč v neutrální zóně.

37:09
    Hosté hrají ve čtyřech.

37:08
    Vteřinu před koncem Meierova vyloučení je dvěma trestnými minutami potrestán také Brent Burns (SJS), jenž kotouč vyhodil mimo hrací plochu.

36:35
    Velmi dobrou střelou se prezentoval Milan Lucic. Jeho projektil prolétl těsně vedle tyče Jonesovy brány.

35:43
    Od začátku přesilové hry se domácí drží u soupeřova gólmana. Zatím je to však bez jakékoliv střely na bránu.

35:09
    Přesilovou hru si zahraje také domácí Edmonton. Dvě trestné minuty za držení inkasuje Timo Meier (SJS).

34:52
    Hezky se dopředu dostával Tomáš Hertl, který se snažil vymíchat posledního obránce. K zakončení se ale nedostal.

33:54
    Jenže k pořádnému ohrožení Jonese se Oilers stále nedostávají a naopak teď musel zasahovat Cam Talbot. Ani on však nebyl donucen k těžšímu zákroku.

33:02
    Vyhlášený střelec a hračička Connor McDavid teď rovněž přitvrdil a důrazným hitem trefil Sörensena. Výborný počin od domácího kapitána.

32:56
    Domácí hokejisté mají v posledních desítkách minut navrch a derou se za snížením. Zatím však naráží na pevnou obranu.

32:06
    Velmi rychle se dopředu na pravé straně vydal Milan Lucic. Jeho svižné zakončení ale nezamířilo do prostoru brány.

31:30
    Sražená střela Jordana Eberleho si to namířila vysoko do ochranné sítě. Je čas na komerční přestávku.

30:53
    Oilers si vytvořili dobrý tlak na brankovišti, nicméně přes tři hráče soupeře a Jonese se jim nepodařilo protlačit puk do brány.

30:17
    Ve druhé třetině to ze strany Oilers opravdu není ideální. Dokonce i McDavid byl nyní zahnán až ke vlastnímu gólmanovi.

29:43
    Edmontonu se na chvíli podařilo dostat hru až k Jonesovi, ale velmi záhy se domácí znovu museli poroučet do neutrální zóny.
    28:38 David SCHLEMKO - 1:3

28:38
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru sice Žraloci nevyužili, ale záhy po ní jdou do vedení. Při pokračující akci se totiž kotouč dostal na hůl DAVIDA SCHLEMKA, který švihem vypálil od modré čáry a kotouč zamířil přesně do horního rohu brány. Talbot byl bezmocný, neboť mu clonila hned dvojice soupeřů. Asistence: Mikkel Bødker, Joel Ward.

28:36

28:08
    Zakázané uvolnění San Jose. Vhazovat se proto bude až u Martina Jonese,

27:54
    Nugent-Hopkins s Russellem podnikl bleskový výpad ve vlastním oslabení. Přihrávka na druhého zmíněného však nebyla přesná.

27:31
    Nyní už jsou hosté u Talbota, ale zatím se nedokázali vymanit od bočního mantinelu.

27:02
    Úvod přesilové hry se Žralokům vůbec nedaří. Podruhé je kotouč vyhozen pryč z obranného pásma Edmontonu.

26:36
    Na lavici hanby usedá Patrick Maroon (EDM), jenž za bránou podrazil rozehrávajícího gólmana San Jose. Dvě trestné minuty za nedovolené bránění vůči brankáři.

26:12
    Pokračuje snaha o dobytí obranného pásma Sharks. Zatím naprosto bez úspěchu.

25:35
    Stále se hraje bez přerušení. Nurse nyní vyčkává z bránou Cama Talbota, neboť jeho spoluhráči ještě nestačili vystřídat.

24:59
    Další nahození bylo jen protečováno ve středním pásmu a za Jonesem se kotouče ujali hostující hokejisté.

24:26
    Edmontonu se nadále příliš nedaří přechod do útočného pásma. Obrana Sharks potvrzuje své kvality.

23:21
    Po solidní šanci Joea Pavelského si to dopředu namířil jeden z domácích. Postupující útočník Edmontonu byl jednoznačně zahákován Marleauem, ale první vyloučení přesto nepřichází.

22:51
    Na druhé straně se až před bránu hezky snažil proháčkovat Joel Ward. Jeho akce však končila na defenzívě Oilers.

22:01
    Maroon byl dobře postaven na brankovišti, ale tečovat Nurseovo zakončení se mu ani přesto nepovedlo.

21:49
    Dvakrát se Edmonton nedokázal usadit v útočném pásmu. Defenzíva hostujícího celku je velmi pozorná a soupeře vůbec nepouští k ohrožení svého gólmana.

21:11
    Až nyní jsme zaregistrovali přesnější střelu na bránu. Tvrdý projektil od modré čáry si však Talbot bezpečně pohlídal.

20:38
    Začátek druhé třetiny je z obou stran poměrně opatrný. Úvodní útoky celků nedospěly až k zakončení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:42.

Jenže další zakončení už nepřišlo a první třetina je za námi. Domácí do pátého zápasu série vstoupili aktivněji a již v 6. minutě se zásluhou Patricka Maroona dostali do vedení, avšak hosté vývoj dokonale otočili. Nejprve se totiž v 11. minutě po chybě v rozehrávce Oilers prosadil Mikkel Bødker a v čase 15:52 pak Patrick Marleau úspěšně dorazil Thorntonovu svižnou střelu. Od šestnácté minuty je tedy stav utkání 1:2 a domácí tak budou muset zlepšit produktivitu.

Edmonton Oilers – 13
    San Jose Sharks – 16

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    V osobních soubojích jsou sice domácí důraznější, nicméně zatím jim to příliš nepomáhá k ziskům kotouče. Hraje se u Talbota.

19:09
    S dalším rychlým výpadem přispěchal Connor McDavid. Jeho blesková akce na levé straně však nedospěla až k zakončení.

18:32
    Nugent-Hopkins dobře kombinoval s Klefbomem. Následná střela sice nemířila do prostoru brány, ale domácí přesto zůstávají u Jonese.

17:55
    Nyní už šlo vyhození přesně na Jonese a Patrick Maroon poté soupeřova gólmana lehce osprchoval při zabrzdění. Tohle by si možná i zasloužilo dvě trestné minuty.

17:43
    Velmi nepřesná rozehrávka skončila zakázaný uvolnění. Takto Olejáři rozhodně nevyrovnají.

16:43
    Dle očekávání teď kombinují domácí hokejisté, kteří by velmi rádi rychle vyrovnali. Po úvodním tlaku je však jejich kombinace poměrně nevýrazná.
    15:52 Patrick MARLEAU - 1:2

15:52
    Zničehonic jdou hosté do vedení. Jeden z domácích opět neudržel puk na modré čáře, což zapříčinilo rychlé přečíslení Sharks. Joe Thornton sice volil střelu, ale ta Talbotovi propadla a dorážející PATRICK MARLEAU už měl jednoduchou práci. Asistence: Joe Thornton, Brenden Dillon.

15:24
    Především díky důraznému Maroonovi se Oilers ujali puku v pásmu soupeře. Nure však kotouč neudržel na modré čáře.

14:48
    Brent Burns se sice zpoza brány vymotal k zakončení z levého kruhu, avšak na Talbota nevyzrál a nyní už je puk v neutrální zóně.

14:22
    Hra se rychle přenesla ze strany na stranu. V útočném pásmu tedy opět kombinují hokejisté San Jose.

13:51
    Až nyní se Sharks vydali před Talbota, kterého nakonec zaměstnali dvěma tvrdými pokusy od modré čáry. Ani jedna střela však na domácího gólmana nestačila.

13:06
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

12:43
    Stále mají trochu více ze hry hokejisté Edmontonu, kteří se častěji tlačí do útočného pásma. San Jose teď jen vyčkává.

12:06
    Komerční přestávka je minulostí. Do dobré pozice se na hranici brankoviště dostal Connor McDavid, nicméně až k němu kotouč nedoputoval.

11:42
    Po inkasované brance se domácí rychle zmátořili a vlétli do útočného pásma. Zatím je to bez dalšího přesnějšího zakončení.
    10:12 Mikkel BØDKER - 1:1

10:12
    Nyní už je vyrovnáno! Hosté zastavili rozehrávku soupeře, díky čemuž se dostali do velmi výhodné pozice. Sörensen místo střely našel Tierneyho, ale ani ten z levého kruhu nepálil. Naopak přišla přihrávka na osamoceného MIKKELA BØDKERA, jenž trefil odkrytou bránu. Asistence: Chris Tierney, Marcus Sörensen.

09:50
    Výborné šance na obou stranách. Nejprve ale Talbot zlikvidoval Marleauovo zakončení z mezikruží a poté Eberle trefil tyč.

09:21
    Sharks se ještě drží v útočném pásmu. Thornton oslovil dobře postaveného obránce, avšak ten nevystřelil přesně.

09:05
    Pro změnu jsme byli svědky velmi solidní kombinace San Jose. Talbot ale odolal dvěma zajímavějším zakončením.

08:25
    Tak teď byli domácí blízko druhé branky. Draisaitl zprava skvěle našel volného Nursea, který rychle vypálil zápěstím, ale kotouč skončil jen na tyči.

08:08
    Znovu se ke kotouči pokoušel dostat Couture, ale v tomto případě hostující útočník pouze posunul Talbotovu bránu.

07:55
    Cam Talbot si připisuje další zákrok. Tentokrát zneškodnil poměrně nevýrazné zakončení Logana Couturea.

07:24
    Zničehonic však přišla velká šance na vyrovnání. Bekhendová přihrávka před Talbota se dostala až na hokejku najíždějícího si Tierneyho, ale domácí gólman stačil zasáhnout.

07:07
    Kombinace Žraloků zatím není ani zdaleka ideální. Po inkasované brance jsou hosté navíc ještě více nepřesní než před ní.

06:33
    Olejáři se znovu poměrně rychle vydali do útočného pásma. Tentokrát ale docílili pouze přerušení hry, po kterém následuje komerční přestávka.
    05:28 Patrick MAROON - 1:0

05:28
    Domácí hokejisté jdou po zásluze do vedení. Benningova střela od modré čáry šla pouze do betonů Martina Jonese, ale na brankovišti se skvěle zorientoval PATRICK MAROON. Domácí útočník si vyražený puk rychle zpracoval, roztáhl gólmana a zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Matt Benning.

04:59
    McDavid poslal puk na modrou čáru, kde se zjevil neobsazený obránce Edmontonu. Posléze jsme ale nebyli svědky přesnější střely.

04:40
    Dvakrát teď hosté nepustili rozehrávajícího soupeře dále než k modré čáře. Bødkerovi je však následně odpískána vysoká hůl.

04:26
    Joe Pavelski neměl prostor na nějakou zajímavější kombinaci a proto kotouč pouze nahodil od modré čáry. Výsledkem je zisk vhazování v útočném pásmu.

04:09
    Po rychlém výpadu San Jose nyní tvrdost soupeře poznal také urostlý Brent Burns, který byl hned dvakrát důrazně dohrán u mantinelu.

03:38
    Domácí celek je v úvodu zápasu rozhodně nebezpečnější. Další pokus z bekhendu šel pouze do pozorného Jonese.

03:22
    I bez přilby teď Desharanais dokázal podniknout rychlý výpad a ohrozit Martina Jonese v bráně Sharks. Ten si ale připsal jednoduchý zákrok.

03:05
    Pouliot vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, ale z mezikruží trefil jen Jonesovo rameno. Důležitý zákrok hostujícího brankáře.

02:43
    Milan Lucic je hodně nabuzený a předvedl již třetí velmi tvrdý hit. To se domácím fanouškům velmi líbí.

02:21
    Práci měl nyní také Martin Jones. Ani jedno ze dvou nahození ale nemělo gólové parametry.

02:01
    Pavelsku vyhrál buly v útočném pásmu, nicméně následná střela Marleaua prosvištěla vedle brány.

01:58
    Zakázané uvolnění Edmontonu. Vhazovat se bude po levici Cama Talbota.

01:37
    Po pár důraznějších soubojích se Edmonton dostal k přihrávce z rohu kluziště. Nikdo z domácích se však před Jonese neprodral.

00:42
    Na druhé straně se do šance dostal Ryan Nugent-Hopkins. Domácí útočník postupoval na levé straně, kde se mu otevřel prostor, avšak Jones byl proti úvodní brance zápasu.

00:18
    Joe Pavelski se velmi rychle dostal k zakončení. Po otočce pálil bekhendem z pravého kruhu, ale Talbot byl připravený.

00:01

Zazněla americká i kanadská státní hymna. Vše je připraveno k úvodnímu buly pátého duelu série mezi Edmontonem a San Jose.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Nurse, Benning – Caggiula, McDavid (C), Draisaitl – Lucic (A), Nugent-Hopkins (A), Eberle – Maroon, Letestu, Kassian – B. Pouliot, Desharnais, Slepyšev.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Hansen, Couture (A), Bødker – M. Karlsson, Hertl, Meier – Sörensen, Tierney, J. Ward.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh – Steve Barton, Jonny Murray.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SAN JOSE SHARKS

Žraloci jsou mnohými v této sérii favorizováni, ale v dosavadním průběhu se jim nedaří podle představ. Naposledy sice Edmonton deklasovali, ale předtím dvakrát nevstřelili ani jednu branku a v úvodním zápase až v prodloužení dokončili obraz ze stavu 0:2. Velkou silou týmu jsou především přesilové hry, neboť 5 z 10 vstřelených branek v play-off dalo San Jose právě v početní výhodě.

Kanadské bodování týmu v play-off

Joe Pavelski 4 (2+2)
    Joel Ward 3 (1+2)
    Brent Burns 3 (0+3)

EDMONTON OILERS

Domácí se letos končeně po dlouhých letech probojovali do vyřazovacích bojů, avšak v těch se zatím prezentují velmi nekonzistentními výkony. Po prohře v prvním utkání sice Edmonton zabral a dvakrát dokázal San Jose vynulovat, ale předevčírem to rozhodně nebylo ono. V dosud posledním zápase totiž Olejáři inkasovali debakl 7:0, ze kterého se budou velmi těžce oklepávat.

Zack Kassian 2( 2+0)
    Milan Lucic 2 (1+1)
    Connor McDavid 2 (1+1)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Maroon (Benning), 39. Letestu (Draisaitl, McDavid), 58. Klefbom (Desharnais, Benning), 79. Desharnais (Draisaitl, Sekera) – 11. Bødker (Tierney, Sörensen), 16. Marleau (J. Thornton, Dillon), 29. Schlemko (Bødker, J. Ward)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh – Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 18 347