Ukrajina – Maďarsko 3:5 (kon.) | J. Korea – Polsko 4:2 (kon.) | Rakousko – Kazachstán 2:3 (kon.)
Ukrajina
3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Maďarsko
Sobota 22.04.2017, 12:30 • Palace of Sports, Kyjev • Mistrovství světa - I. A Divize • 1. kolo

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (15:06:45)

Využití: 1-1

Úvodní zápas ukrajinského šampionátu IA divize je u konce a vývoj střetnutí byl možná pro mnohé překvapivým. Ukrajiny se velmi dlouho držela na dosah vítězství proti favorizovaným Maďarům, kteří se až v závěrečné třetině dokázali při své střelecké převaze dostat i do převahy gólové a po gólech Sarauera a Dansereaua otočili z 2:3 na 4:3. Pomyslnou tečku přidal do prázdné klece Hári.

59:49 János HÁRI - 3:5

59:49
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Do prázdné branky se trefuje od modré čáry JÁNOS HÁRI! Asistence: Vilmos Gallo, Kalvin Sagert.

59:35
    Ukrajina po vyhraném vhazování odvolává Zacharčenka!

59:33
    Postavení mimo hru při přechodu Maďarska do útočného pásma.

59:18
    Do velké šance se před brankou Zacharčenka dostal Kóger, který ale při zpracovávání kotouče nedokázal výrazněji ohrozit ukrajinského brankáře.

59:00
    Oddechový čas Ukrajiny, která bude hrát ve čtyřech. To hatí plány na odvolání brankáře.

59:00
    Jenže tohle si Ukrajina za rámeček nedá. Před Rajnou se jejich hráči nechali strhnout emocemi a dvě minuty za hrubost obdržel Nimenko.

59:00
    A to je ideální chvíle na hru bez brankáře.

59:00
    Blagoj přinutil Rajnu podržet puk a vhazovat se bude před maďarským brankářem.

58:47
    Kotouč je na ukrajinské polovině, což nejvíce vyhovuje Maďarům.

58:20
    Maďarům se podařilo vyvézt puk a nahodit ho za branku soupeře, aby mohli vystřídat.

58:01
    Poslední dvě minuty normální hrací doby, Ukrajina drží útočné pásmo.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. Kuzmik, 28. Bucenko (Katrič), 39. Bucenko (Ljalka) – 15. Bartalis (Erdély, Szirányi), 21. Vas (Szirányi), 51. Sarauer (Wehrs, Kóger), 53. Dansereau (Sarauer, Hári), 60. Hári (Galló, Sagert)

Ukrajina: Zacharčenko (Djačenko) – Ignatěnko, Pobědonoscev (C), Katrič, Tolstuško, Alexjuk, Kugut, Varivoda, Isajenko – Nimenko, Blagoj, Bondarev – Ljalka, Babinec, Bucenko (A) – Kiča, Gniděnko, Petranhovskij – Gavrik, Černišenko (A), Kuzmik.
    Maďarsko: Rajna (Bálizs) – Stipsicz, Wehrs, Sagert, Szirányi, Göz, Varga, Garát – Sarauer, Kóger, Dansereau – Galló, Vas (A), Hári – Magosi (A), Erdély, Bartalis (C) – Terbócs, Benk, Nagy – Csanyi.

Rozhodčí: Grumsen, Hansen – Bowles, Persson