Washington – Toronto 2:1 (po pr.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 3:4 (po pr.)
Ottawa Senators
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
Boston Bruins
Sobota 22.04.2017, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Sean Kuraly poslal sérii do šestého zápasu, který se odehraje v bostonské TD Garden.

Československá stopa

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 36:46
    David Pastrňák (BOS) 1+0, 6 střel, čas na ledě 28:51
    David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:21 (06:00:10)

1. Sean Kuraly (BOS) 2+0
    2. David Pastrňák (BOS) 1+0
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0
    Tradiční vítězný rituál Bruins vedený Bradem Marchandem.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 43:39 (10:6, 9:6, 5:9 – 19:18)
    Zblokované střely – 29:19
    Vyhraná vhazování – 47:55
    Trestné minuty – 8:12
    Hity – 39:56

Bruins slaví! Pod hrozbou vyřazení totiž dokázali zvítězit v Ottawě 3:2 v prodloužení, přestože na začátku druhé části prohrávali o dva góly a v prvním prodloužení jim nebyl uznán gól Acciariho. Hrdinou utkání se tak stal Sean Kuraly. Čtyřiadvacetiletý nováček nejprve svou první trefou v NHL vyrovnal a v čase 90:19 i rozhodl.

Stav série – 3:2.

90:19 Sean KURALY - 2:3

90:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tahle série bude ještě pokračovat! Nečekaným hrdinou Bostonu se stává mladíček SEAN KURALY, který svým druhým dnešním zásahem rozhoduje zápas! David Backes vyhrál buly na Charlieho McAvoye, který od modré okamžitě vystřelil. Anderson puk vyrazil jen ke Kuralymu a ten nasměroval svou dorážku do odkryté klece – 2:3. Asistence: David Backes a Charlie McAvoy.

90:15
    Hostující první řada přitlačila soupeře. Ottawu uklidňuje Craig Anderson, který sáhl lapačkou proti střele Brada Marchanda! Pěkný zákrok.

89:00
    Ryan Dzingel je v pořádku. Byl to právě on, kdo vysunul Kyla Turrise, který tváří v tvář Raskovi neskóroval! Gólman Bostonu pokryl bekhendovou kličku domácího centra.

88:36
    Teď přišel pro změnu tlak Ottawy. První střela Diona Phaneufa však neprošla shlukem těl před Raskem a druhá byla nepřesná.

87:30
    Tohle bylo zajímavé! Schaller vystřelil z mezikruží bekhendem a Sean Kuraly se dostal k dorážce! Ottawu podržel výborným zákrokem Craig Anderson.

86:57
    Hráčům přeci jen začínají ubývat síly. Jejich pohyb už není tak energický, jako ještě během prvního prodloužení.

85:58
    Ryan Dzingel byl vražen na hrazení Acciarim a odnesla to jeho ruka. Domácí forvard míří s bolestivou grimasou na ošetřovnu!

85:34
    Z téměř minusového úhlu zkusil překvapit Raska Mike Hoffman. Finský gólman Bruins byl u své tyčky připraven.

85:20
    Frank Vatrano dojel vyhozený kotouč a předložil ho ze druhé vlny najíždějícímu Davidu Pastrňákovi. Jeho střelu vyrazil Anderson a obránce Phaneuf zahrál volný puk zpět svému brankáři.

84:27
    Po výjezdu zpoza branky se snažil prosadit Drew Stafford. Anderson si pokryl prostor u své tyčky.

84:11
    S propagačním pokusem Turrise si poradil Rask.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Mark Stone (Hoffman, Brassard), 21. Pageau (Stålberg, Burrows) – 29. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 38. Kuraly (Backes, Morrow), 91. Kuraly (Backes, McAvoy)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Harpur – Burrows, Turris (A), Dzingel – B. Ryan, Brassard, Stålberg – Mark Stone, Pageau, Hoffman – Z. Smith, Kelly, MacArthur.
    Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Morrow, C. Miller, Liles – Backes, Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Stafford – Acciari, Riley Nash, D. Moore – Schaller, Kuraly, Vatrano.

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Heyer, Gibbons

Diváci: 19209