Washington – Toronto 2:1 (po pr.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 3:2
Toronto Maple Leafs
Sobota 22.04.2017, 01:00 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Slovenská stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:56 (04:34:06)

1. Justin Williams (WSH) 1+0
    2. Braden Holtby (WSH) 24 zák., 1 gól, 96,0%
    3. Frederik Andersen (TOR) 26 zák., 2 góly, 92,9%

Statistiky: Střely na bránu: 28-25; Zablokované střely: 22-16; Vhazování: 55%-45%; Hity: 34-23; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty.: 12-10.

Auston Matthews odpověděl v zápase číslo 5 na úvodní branku T. J. Oshieho, který se prosadil v přesilové hře, a utkání po bezbrankové třetí třetině muselo rozhodnout počtvrté z pěti zápasů a ve Verizon Center potřetí v řadě prodloužení. Vítěze určila jedna jediná střela, o kterou se v prodloužení postaral Justin Williams a rozhodl o tom, že Capitals už mohou v dalším zápase slavit postup do semifinále Východní konference. Konečný výsledek: Washington Capitals 2 Toronto Maple Leafs 1 po prodloužení.

61:04 Justin WILLIAMS - 2:1

61:04
    Washington právě vstřelil branku!
    Marcus Johansson přihrál zpoza brány do pravého kruhu Jevgenijovi Kuzněcovovi, který krásnou zpětnou diagonální přihrávkou z úhlu poslal puk do mezikruží, kam si najel JUSTIN WILLIAMS a mezi betony parádní střelou překonal Frederika Andersena! První střela prodloužení skončila gólem Caps! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Marcus Johansson.

60:51
    Ve Washingtonu se dnes hraje potřetí a potřetí musí rozhodnout prodloužení, celkově v sérii během pěti zápasů počtvrté. První prodloužení v hlavním městě USA vyhráli Capitals, druhý Maple Leafs.

60:01
    Ve Verizon Center právě začalo potřetí během tří zápasů série prodloužení. Fanoušky v hlavním městě USA čeká další dramatické rozuzlení zápasu. Který tým vyhraje?

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 26-25; Zablokované střely: 22-16; Vhazování: 54%-46%; Hity: 34-23; Přesilové hry: 1/3-0/4; Trestné minuty.: 12-10.

Prodloužení začne přibližně ve 4:08.

Stejně jako úvodní tři zápasy série i zápas číslo 5 bude muset rozhodnout prodloužení poté, co na úvodní gól T. J. Oshieho odpověděl na opačné straně Auston Matthews. Máme tak jistotu, že dnešní utkání bude na góly ze všech pěti zápasů nejchudší. Skóre po třetí třetině: Washington Capitals 1 Toronto Maple Leafs 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41
    Justin Williams se po přihrávce svého spoluhráče zpoza brány ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jenže mezi betony fantastického Frederika Andersena nepropálil!

59:09
    Jevgenij Kuzněcov mohl rozhodnout, jenže jeho rána z pravého kruhu zamířila pouze doprostřed brány a náruče Frederika Andersena, který přerušil hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Oshie (Bäckström, Shattenkirk), 62. Williams (Kuzněcov, Ma. Johansson) – 26. Matthews (W. Nylander, Hyman)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick, Rielly (A), Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara. Čároví: Scott Cherrey, Bryan Pancich

Diváci: 18506