Čepelová – Hogenkampová 2:0 (kon.) | Šramková – Bertensová 0:2 (kon.)
Vandewegheová – Vondroušová 2:0 (kon.) | Rogersová – Siniaková 0:2 (kon.)
Richel Hogenkampová
0
3 2
sk Sobota 22.04.2017, 13:09Pohár Billie Jean Kingové (antuka) • Play-off

Jana Čepelová zvládla úvodnú dvojhru barážového duelu o postup do svetovej skupiny Pohára federácií, keď Holanďanku Richel Hogenkampovú zdolala po veľmi dobrom výkone pohodlne 6:3,6:2. Slovenka bola lepšia najmä v psychicky náročných situáciách, keď dokázala odvrátiť veľké množstvo brejkbalov. Nadviazať na jej výkon sa bude snažiť aj Rebecca Šramková, ktorá sa postaví proti holandskej jednotke Kiki Bertensovej, Aj tento duel vám prinesieme v našom online prenose. Odo mňa je to však pre túto chvíľu všetko! Pekný zvyšok soboty! (14:48:27)

Koniec zápasu

6:2
    Podarilo sa! Jana Čepelová premieňa hneď prvý mečbal v zápase štýlovo – svojim prvým esom v zápase a druhý set získava na svoju stranu pomerom 6:2.

40-30
    Výborne! Je tu to, na čo sme čakali. Jana Čepelová získava na svoju stranu prvý mečbal!

30-30
    Jana Čepelová chce mať ale tento zápas čo najrýchlejšie za sebou, čo dokázala ďalším veľmi presným forhendom.

15-30
    Aj v tretej výmene tohto gemu hrala Holanďanka na absolútne riziko a ukončila ju veľmi pekným víťazným forhendom po čiare.

15-15
    Keď je pre Holanďanku najhoršie, skúsi to nábehom na sieť. Takáto taktika je vyšla aj teraz, keď si pripisuje na svojej konto úspešný smeč.

15-0
    Jana Čepelová začína tento gem nádherným víťazným bekhendovým úderom po čiare, za ktorým sa Hogenkampová už len obzrela.

5:2
    Výborne! Hogenkampová robí ďalšiu veľmi zbytočnú chybu, ktorú potvrdila znova aj empajrová rozhodkyňa a Jana Čepelová tak pôjde v nasledujúcom geme podávať na víťazstvo v zápase.

40-30
    Richel Hogenkampová dnes podáva na servise skutočne mimoriadne zlý výkon a v tejto chvíli daruje Jane Čepelovej brejkbal po svojej dvojchybe.

30-30
    Jana Čepelová zahrala forhend priamo pod nohy svojej súperky a následne si už len na sieť prišla po víťazný úder. Po 30.

15-30
    Čepelová teraz robila, čo mohla, behala z jednej strany kurtu na druhú, no v tomto momente treba pochváliť aj Richel Hogenkampovú, ktorá si v tejto výmene dokázala zachovať chladnú hlavu.

15-15
    Jane Čepelovej to však dnes skutočne ide oveľa lepšie pri podaní svojej súperky, než pri tom vlastnom. Aj tentokrát dokázala zabodovať.

0-15
    Hogenkampová sa oprela do svojho servisu, z čoho následne dokázala vyťažiť aj zisk tejto výmeny na svoju stranu.

4:2
    Tak toto bolo voči Jane Čepelovej aj trochu kruté. Richel Hogenkampovej totiž pri jej returne mimoriadne pomohla páska, vďaka čomu získava brejk a znižuje stav druhého setu.

30-40
    Tak a je tu znova to, čo sme nechceli. Jane Čepelovej nevyšlo pár úderov a Slovenka sa dostáva znova do hrozby straty svojho servisu.

30-30
    A dokonca sa darí holandskej hráčke vyrovnať stav šiesteho gemu druhého setu.

30-15
    Richel Hogenkampová to ale Čepelovej oplatila veľmi podobnou mincou pripisuje si tento fiftín na svoju stranu.

30-0
    Čepelová zahrala loptičku presne do rohu kurtu, navyše sa k nej Holanďanka musela poriadne zohýbať, a tak aj tento fiftín ide na konto našej hráčky.