Minnesota – St. Louis 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Montreal 3:1 (kon.) | San Jose – Edmonton 1:3 (kon.)
Boston – Ottawa 2:3 (po pr.)
Boston Bruins
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1) Stav série: 2:4
Ottawa Senators
Neděle 23.04.2017, 21:20 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezkou pondělní noc! (00:33:40)

Na dnešním programu je ještě šestý zápas mezi Torontem Maple Leafs a Washingtonem Capitals. Nenechte si ho ujít! Přenosem Vás provede Jan Prošek.

------------------------------------------------------------------------
    David Krejčí (BOS) – nehrál (zraněn v 5. utkání)

Využití přesilové hry: 1/2 – 2/5

Šesté utkání čtvrtfinále východní konference mezi Bostonem Bruins a Ottawou Senators skončilo. Hosté v něm vítězí 3:2 v prodloužení a zajišťují si tak postup do druhého kola play-off! Autorem vítězné trefy se stal Clarke MacArthur. Gólman Craig Anderson přispěl k výhře 28 zákroky. Za Sens skórovali ještě Bobby Ryan (24. minuta, při přesilové hře) a Kyle Turris (29. minuta), za domácí pak Drew Stafford (19. minuta, při přesilové hře) a Patrice Bergeron (42. minuta).

Ottawa Senators postupují do druhého kola play-off, ve kterém se střetnou s New Yorkem Rangers.

Konečný stav série:
    Ottawa Senators – Boston Bruins 4:2

66:30 Clarke MACARTHUR - 2:3

66:30
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Brassard přihrál na brankovou čáru Ryanovi, který poslal puk rychle před branku a CLARK MACARTHUR rozhodl svou druhou trefou v play-off o vítězi tohoto utkání a celé série! Asistence: Bobby Ryan, Derick Brassard.

65:54
    Pátá přesilová hra Sens v tomto utkání. Vhazování po pravé ruce Tuukky Raska.

65:54
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., držení protihráče).

65:42
    Vhazování po pravici Craiga Andersona.

65:18
    Pokus Stonea od modré míjí Raskovu klec.

64:56
    Erik Karlsson s kotoučem v obranné zóně svého týmu.

64:28
    Stålbergova střela z pravého kruhu pro vhazování, Rask vyráží.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 19. Stafford (Marchand, McAvoy), 42. Bergeron (Marchand, C. Miller) – 24. B. Ryan (Brassard, E. Karlsson), 29. Turris (Dzingel), 67. MacArthur (B. Ryan, Brassard)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Morrow, K. Miller, Liles, C. Miller – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Vatrano, Acciari, Stafford – Schaller, Kuraly, Backes (A) – Beleskey, Riley Nash, D. Moore.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Harpur, Claesson – Dzingel, Turris (A), Burrows – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Z. Smith, Wingels.

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Ian Walsh – Steve Miller, Michel Cormier

Diváci: 17 565