Polsko – Maďarsko 2:0 (kon.) | Rakousko – J. Korea 5:0 (kon.)
Polsko
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Maďarsko
Čtvrtek 27.04.2017, 16:00 • Palace of Sports, Kyjev • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

POLSKO

Reprezentanti našich severovýchodních sousedů si na šampionátu nevedou vůbec špatně, nicméně aktuálně jsou až čtvrtí. V prvním utkání Poláci prohráli s dosud neporaženou Jižní Koreou, ale poté dokázali zabrat a přehráli Ukrajinu. Ve třetím zápase se Polsko utkalo s velmi silným Kazachstánem, ale přesto dokázalo vybojovat bod za prohru v prodloužení. Dnes ale Polsko potřebuje vyhrát, neboť jinak už bude bez šance na postup.

MAĎARSKO

Také reprezentace Maďarska má na svém kontě dvě prohry ze tří zápasů, avšak na rozdíl od svého dnešního soupeře se jednalo o prohry po řádné hrací době. V prvním utkání sice Maďaři porazili Ukrajinu, avšak poté padli s Rakouskem i Jižní Koreou. V těchto dvou zápasech navíc maďarští hokejisté vsítili pouze po jedné brance a jestliže dnes nevyhrají, jejich šance na postup budou nulové. V tabulce je Maďarsko po třech zápasech o bod za svým dnešním soupeřem.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

3.11.2016 Maďarsko – Polsko 2:1
    14.2.2016 Maďarsko – Polsko 0:1 sn.
    25.4.2015 Maďarsko – Polsko 2:1
    7.2.2015 Polsko – Maďarsko 2:0

Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Wajda, Bryk, Ciura, Pociecha, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Chmielewski, Bryniczka, Galant – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Jeziorski.

Maďarsko: Bálizs (Rajna) – Stipsicz, Wehrs, Sagert, Szirányi, Varga, Garát – Sarauer, Kóger, Dansereau – Galló, Erdély, Bartalis (C) – Csanyi, Hári (A), Magosi (A) – Terbócs, Benk, Nagy.

Rozhodčí: Daniel Gamper, Jeremy Tufts – Franco Castelli, Daniel Hynek.

Hráči již nastupují na hrací plochu. Polsko dnes nastoupí ve svých obvyklých červených dresech, Maďaři nastoupí v bílých barvách.

00:01

00:33
    Maďaři se natlačili do útočného pásma a hned v úvodu zápasu vybojovali přesilovou hru. Grzegorz Pasiut (POL) se provinil podražením.

00:53
    Poláci kotouč velmi záhy vyhazují přes všechny čáry. Přesilovou hru jejich soupeř musí zahájit až zpoza vlastní brány.

01:14
    Reprezentace Polska se nadále výborně brání a znovu dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili puk k Bálizsovi.

01:28
    Nepovedená početní výhoda Maďarska končí podražením Istvána Bartalise (HUN).

01:55
    Polsko hraje ve vlastním pásmu. Přes dobře napadajícího soupeře se zatím nedostali dále od své brány.

02:26
    Benk kotouč zavezl až za Odrobného, ale od mantinelu už se nedokázal vymotat do střelecké pozice.

02:33
    Polsko hraje v plném počtu.

02:58
    Puk letí až za Odrobného. Akci polského celku bude zakládat Grzegorz Pasiut, jenž čeká na dostřídání spoluhráčů.

03:18
    Po nahození Chmielewského se kotouč zjevil před Łopuským, ale ten z předbrankového prostoru zakončil jen do Bálizse.

03:28
    Maďarsko hraje v plném počtu.

04:24
    Obrovská šance Maďarska. Bartalis přihrávkou zpoza brány našel Erdélyho, avšak jeho prudké zakončení ze skvělé pozice šlo pouze do Odrobného.

04:43
    Hodně nejistý zákrok teď předvedl Bálizs, kterého střelou z úhlu ohrozil Bryniczka. Maďaři kotouč vyvážejí do neutrální zóny.

04:53
    Druhé vyloučení Polska. Maciej Kruczek (POL) dostává dvouminutový trest za faul kolenem.

05:16
    Slibné zakončení jednoho z Maďarů. Svižnou střelu z levého kruhu ale Odrobny dokázal zastavit lapačkou.

05:58
    Podruhé je kotouč vyhozen až k Bálizsovi. Ani tato přesilová hra se Maďarsku nedaří zrovna podle představ.

06:28
    Výborně zapracoval Kapica, který puk dostal znovu daleko od Odrobného brány. Teď už ale dopředu spěchá Hári.

06:53
    Krásná individuální akce Háriho skončila sekáním. Provinil se Kasper Bryniczka (POL), ale vyloučený Kruczek už se vrací na led.

07:17
    Maďarští reprezentanti se usadili v útočném pásmu. Polský gólman odolal dobrému tlaku do svého brankoviště.

07:39
    Nepovedený přechod do útočného pásma. Poláci kotouč vyhazují za Bálizse.

08:04
    Teď už se Maďaři přesunuli před Odrobného, ale tvrdá střela Bartalise byla zastavena jedním z blokujících soupeřů.

08:37
    Stále se Maďaři ne a ne dostat do pořádného tlaku. Přesilová hra bude za chvíli u konce.

08:53

09:17
    Znovu se bude vylučovat. Ve středním pásmu byl Chmielewski seknut Danielem Kógerem (HUN).

09:44
    Ani začátek polské přesilové hry není zrovna ideální. Puk je Maďary vyhozen k Odrobnému.

10:12
    István Bartalis bez problémů vyvezl puk až do rohu útočného pásma. Polská přesilová hra je hodně chabá.

10:38
    Nyní se kotouč zjevil před Bálizsem, avšak následná přihrávka před odkrytou bránu již neprošla.

11:17

11:29
    Aron Chmielewski puk získal v rohu kluziště, nicméně poté kotouč nedokázal prostrčit na lépe postaveného spoluhráče.

11:53
    Hra se poměrně rychle přenáší ze strany na stranu. Teď už zase dopředu spěchá András Benk.

12:18
    Jenže teď přichází další vyloučení. Za vysokou hůl je potrestán Arnold Varga (HUN).

12:38
    Po kombinaci poblíž Bálizse přišla přihrávka na Wajdu. Ten si sjel k levému kruhu, ale slabou střelou netrefil bránu.

13:18
    Minuta přesilové hry Polska je fuč. Kotouč letí až k Odrobnému, který jde z brány a bude rozehrávat.

13:42
    A znovu je puk v obranném pásmu Polska. Ani tato přesilová hra není moc kvalitní.

13:53
    Damian Kapica se přes dva hráče prodral až k zakončení. Jedovatá střela však letěla pouze do Bálizsova ramena.

14:18

14:56
    Nepřesnou rozehrávku Polska zachytil Nagy, avšak následná rychlá kombinace skončila velmi nepřesnou střelou.

15:32
    Poláci se na chvíli usadili před Bálizsem. Do lepší střelecké příležitosti se ale vůbec nedostali.

15:59
    V závěru 16. minuty to zkoušel Zapała, nicméně Bence Bálizs byl u své tyče připraven.

16:58
    Hodně nejistý byl nyní Odrobny, který trochu podcenil střelu ze střelu od modré čáry. Kotouč se odrážel zpět k brankovišti, ale nikdo z Maďarů na to nereagoval.

17:32
    Maďaři teď měli poněkud více ze hry, nicméně nadále kralují velmi pozorné obrany.

17:48
    Z pravé strany nyní zakončoval jeden z polských hokejistů, který ještě dorážel z hranice brankoviště. Bálizs byl připraven.

18:13
    Hned po vhazování přišla rychlá střela mířící do Bálizsovy vyrážečky. Na druhé straně zakončoval Dansereau, avšak puk letěl těsně vedle.

18:58
    Wronka svůj tým dokázal osvobodit vyvezením kotouče až do pásma soupeře. První třetina mezitím dospěla k poslední minutě.

19:36
    Zapałova rychlá střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Benceho Bálizse.

19:56
    Poslední slabší nahození od mantinelu si Bálizs bez problémů pohlídal. V první třetině již nic dalšího neuvidíme.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Začátek zápasu byl poznamenán častými vyloučeními, avšak šancí ke skórování jsme moc neviděli. Za Maďary v páté minutě zahrozil Erdély, nicméně Odrobny byl včas na ledě. Ve 14. minutě kontroval Damian Kapica, avšak jeho svižnou střelu Bálizs vyrazil pravým ramenem. Týmy do kabin odcházejí za bezbrankového stavu.

Střely na bránu

Polsko – 10
    Maďarsko – 6

Další třetina začne přibližně v 16:44.

20:01

20:22
    Erdély šikovně prostrčil kotouč ke Gallóvi, avšak ten na levém kruhu neměl prostor na střelu.

20:47
    Poláci kotouč dostali jen do středního pásma. Následovalo sice nahození k Bálizsovi, ale ten puk rychle předává spoluhráčům.

21:17
    Bekhendem z levé strany to zkoušel Dansereau. U tyče však nebyl dostatek prostoru a Odrobny si připsal poměrně jednoduchý zákrok.

21:56
    Obrovská šance Poláků. Prakticky sám šel Urbanowicz trochu z levé strany, avšak bránu Benceho Bálizse vůbec netrefil.

22:32
    Bálizs si připsal ještě dva další solidní zákroky, ale teď už se znovu hraje v obranném pásmu polské reprezentace.

23:06
    Po rychlém výpadu vpřed zakončoval Terbócs. Jeho tvrdé zakončení Odrobny poměrně v pohodě vyrazil.

23:34
    Pouze na zakázané uvolnění teď kotouč vyhodili Poláci. Vhazovat se bude napravo od Przemysława Odrobného.

23:56
    Icing je tentokrát odpískán Maďarsku. Hra se přestěhuje před Bálizse.

24:21
    Nahození Patryka Wronky teď propadlo až k najíždějícímu si Malasińskému. Ten puk před bránou usměrnil těsně vedle brány.

25:01
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Slabou pasáž soupeře Poláci trestají úvodní brankou. Na útočné modré čáře se ke kotouči dostal KRZYSZTOF ZAPAŁA, který si potáhl puk až k levému kruhu a svižnou střelou na vyrážečku prostřelil maďarského gólmana. Asistence: Tomasz Malasiński.
    25:01 Krzysztof ZAPAŁA - 1:0

25:15
    Maďaři dostanou šanci na vyrovnání. Nedovoleného bránění se totiž při vhazování dopustil Damian Kapica (POL).

25:50
    Jenže místo vyrovnání přichází druhá trefa polské reprezentace. Ve vlastním oslabení totiž ujel TOMASZ MAŁASINSKI, který před Bálizsem udělal kličku do bekhendu a z něj puk propasíroval mezi rukou a betonem Benceho Bálizse. Bez asistence.
    25:50 Tomasz MALASIŃSKI - 2:0

26:42
    Maďaři se snažili o bleskovou odpověď. Třikrát Odrobného prověřili střelou od modré čáry, ale ani jednou si na polského gólmana nepřišli.

27:07
    Znovu Polsko přesunulo hru až k Bálizsovi. Jedno zakončení šlo mimo tři tyče, druhé už maďarský gólman schoval v lapačce.

27:15

27:56
    Jeden z Maďarů se při napadání provinil nedovoleným zákrokem. Polsko má ponechanou výhodu.

28:36
    Nyní už se Maďaři ujali kotouče a Bálint Magosi (HUN) si jde odsedět dvě trestné minuty za hákování.

28:58
    Začátek přesilové hry se Polsku vůbec nedaří. Kotouč se dostává až k Odrobnému.

29:41
    Až nyní se Poláci dostali před Bálizse. Dvě zakončení z hokejky Pociechy však na překonání maďarského gólmana nestačily.

29:59
    Ale teď je puk znovu až za Odrobným. Z přesilové hry zbývá už jen něco málo přes půl minuty.

30:36

31:08
    Galant byl dobře rozjetý na pravé straně, ale z kruhu zakončil pouze do hrudi Benceho Bálizse.

31:35
    Krásná kombinace polská reprezentace měla vyústit v zakončení Arona Chmielewského, nicméně ten už puk nezpracoval.

32:04
    Poláci jsou při chuti, nicméně další souhra v útočném pásmu k ohrožení Bálizse nevedla.

32:26
    Hr se bleskově přesunula ze strany na stranu. Nejprve při přečíslení těsně minul Erdély, posléze Wronka zakončil do soupeřova gólmana.

32:57
    Hákováním se u zadního mantinelu prezentoval Krzysztof Zapała (POL). Střelec úvodní branky zápasu dostává dvě trestné minuty.

33:20
    Při dobrém tlaku do brankoviště Przemysława Odrobného se faulem podle rozhodčích dopustil Bálint Magosi (HUN). Je z toho vyloučení, ale nutno říci, že jeden z Poláků se provinil vysokou holí.

34:12
    Poláci hru dostali z vlastního pásma, ale následné nahození šlo pouze do Bálizse.

34:38
    Do velmi dobré pozice se dostal Keegan Dansereau, nicméně jeho rychlá střela byla sražena mimo tři tyče.

34:57

35:20

35:39
    Dlouhá přihrávka mířící ke Kapicovi nakonec doputovala jen k maďarskému brankáři. Ten hru pro jistotu přerušil.

35:57
    Bojuje se za bránou Przemysława Odrobného. Ani jeden z celků však kotouč ne a ne dostat od mantinelu.

36:22
    Varga se protlačil přes několik hráčů, ale jeho akce byla v obranném pásmu Polska velmi rychle ukončena.

36:49
    Maďaři se v posledních minutách více tlačí do útoku, nicméně přes dobře se bránící Poláky zatím nezískávají nebezpečnější pozice.

37:37
    Rychlé přečíslení polské reprezentace byla zastavena po skvělém návratu jednoho z bránících se Maďarů.

37:37
    Hákováním se u střídaček provinil Andrew Sarauer (HUN). Další přesilová hra pro Polsko.

38:02
    Maďaři se celkem bez problémů brání. Kotouč už je podruhé poslán k Odrobnému.

38:51
    Stále se polská reprezentace ne a ne usadit v pásmu soupeře. Z přesilové hry už moc času nezbývá.

39:08
    Dobře postavený Kapica sice tečoval svižné nahození z vrcholu pravého kruhu, avšak kotouč zamířil vedle Bálizsovu bránu.

39:37

39:59
    Poláci se ještě udrželi v útočném pásmu, avšak Kapicovo zakončení od modré čáry bylo sraženo.

40:00

Také druhá třetina zápasu je minulostí. Střelecky aktivnější byli opět Poláci, kteří navíc tentokrát dokázali vsítit dvě branky. Nejprve se v čase 25:01 prosadil Krzysztofa Zapała a pouhých 49 sekund po něm skóroval také Tomasz Malasiński, jenž podnikl rychlý výpad v oslabení. Maďarsko zatím ne a ne najít cestu za dobře chytajícího Odrobného.

Polsko – 22 (10; 12)
    Maďarsko – 13 (6; 7)

Další třetina začne přibližně v 17:32.

40:01

40:36
    Začátek třetí třetiny je velmi opatrný. Do útočného pásma se však pochopitelně tlačí maďarská reprezentace.

41:21
    Svižná střela od modré čáry se zastavila na rameni Przemysława Odrobného. Nebyl to nejjistější zákrok, ale puk šel k zadnímu mantinelu.

41:56
    Hodně nepovedený přechod do útočného pásma ze strany Maďarska. Kotouč míří za Odrobného bránu.

42:09
    Maďarsko dostane šanci na snížení. Dvě trestné minuty za hákování dostává Maciej Urbanowicz (POL).

42:49
    Jenže Maďarům se zatím nedaří přechod do útočného pásma. Polsko se bez problémů brání.

43:25
    Opět je kotouč pouze mezi modrými čarami, kde Maďaři hledají cestu k modré čáře. Zatím bez úspěchu

43:54
    Dvě Sagertovy střely teď ohrozily polského gólmana. Jedna však letěla vedle brány a druhá pouze do Odrobného betonů.

44:09

44:38
    Tečovaná rozehrávka Maďarska se odrazila mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude nalevo od Benceho Bálizse.

45:05
    Rychlá akce na pravé straně skončila nepřesnou přihrávkou před Bálizsovu bránu. Následně bylo zařízení za zády maďarského brankáře posunuto.

45:33
    Bleskově to po vytočení se zpoza brány zkoušel Csanyi. Jeho zakončení si však Odrobny u tyče pohlídal.

46:18
    Poláci kotouč bez problémů vyhazují aspoň do středního pásma. To jim naprosto stačí, neboť si stále drží dvoubrankový náskok.

46:55
    Až nyní se Maďaři usazují v útočném pásmu. Zatím je to však bez jakéhokoliv zakončení.

47:12
    Wehrs již sice natahoval ke střele, ale nakonec ještě oslovil Stipsicze. Jeho projektil letěl do Odrobného.

47:58
    Bleskovou akci Polska se snažil vyřešit Zapała, nicméně ten puk jenom nahrnul před brankoviště. Zakončoval až Dziubiński, ale Bálizs se stačil přesunout.

49:13
    Další megašance Polska. Patryk Wronka přečíslení vyřešil individuálně, ale nejprve trefil vyrážečku a bekhendovou dorážku pak opět zneškodnil skvělý Bálizs.

49:32
    Skvělou přihrávku dostal Sarauer, ale jeho dělovka se zastavila na Zapałovi. Ten okamžitě padl k ledu a nevypadá to s ním dobře.

50:03
    Zapała už se dostal na střídačku a jeho spoluhráči mezitím útočí. Galant však Bálizse příliš nevystrašil.

50:31
    Nepovedený přechod do útočného pásma Maďarska. Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:03
    Nesledujeme zrovna strhující pasáž zápasu. Ani jeden z celků se nedostává do převahy a třetina pomalu spěje k posledním minutám.

52:33
    Polský pokus o přechod do útočného pásma byl zastaven na modré čáře. Ani Maďaři však neměli dostatek prostoru na lepší kombinaci.

53:19
    Nepřesná rozehrávka polské reprezentace skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Odrobným.

53:19
    Jenže dvě trestné minuty za krosček dostává István Bartalis (HUN), což je pro Maďary hodně výrazná komplikace.

53:56
    Nejprve pálil Wajda a po něm ještě Dziubiński. Ani jeden z těchto pokusů neletěl do prostoru Bálizsovy brány.

54:22
    Kotouč je až za Przemysławem Odrobným. Poláci budou rozehrávat až od vlastní brány.

54:43
    Pokaženou rozehrávku Polska vystihl Sarauer, který se zjevil sám před Odrobným, ale ten šanci zastavil pravým betonem.

55:19

55:36
    Poláci se ještě chvíli drželi v útočném pásmu, ale Pociechovi puk přeskočil hokejku. Následně se hra přesunula do neutrální zóny.

56:33
    Hlavní rozhodčí pokračuje v hodně přísném vylučování. Jakub Wanacki (POL) se diví, ale dostává dvouminutový trest za krosček.

56:33
    Oddechový čas pro Maďarsko.

56:33
    Maďarský brankář Bence Bálizs zůstává na střídačce a do útočného pásma jde šest maďarských hráčů.

56:39
    Okamžitě po vhazování přišlo polské vyhození kotouče, nicméně puk šel několik decimetrů vedle prázdné brány.

57:10
    Maďaři se drží před Odrobným. Dansereau se dostal ke střele z mezikruží, ale při zakončení zlomil hokejku.

57:42
    Poláci našetřili několik cenných vteřin udržením kotouče ve středním pásmu.

58:06
    Nyní již maďarská reprezentace opět přesunula hru k Odrobnému. Tvrdá střela z pravého kruhu však neletěla do prostoru brány.

58:33

58:47
    Wanacki se vrátil z trestné lavice, nabruslil si na pravou stranu útočného pásma, ale přesto nedokázal trefit prázdnou bránu.

59:20
    Vyhození polské reprezentace šlo pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude napravo od Odrobného.

59:20
    Oddechový čas pro Polsko.

59:37
    Šance Maďarska jsou definitivně zmařeny. János Hári (HUN) se dopustil sekání.

Střetnutí mezi Polskem a Maďarskem je u konce. Polská reprezentace udržela šanci na postup, neboť po gólech Krzysztofa Zapały a Tomasze Malasińského vítězí 2:0. Skvělým výkonem se navíc prezentoval Przemysław Odrobny, jenž si připsal 27 úspěšných zákroků a pokračuje se skvělými statistikami. V řádné hrací době totiž nedostal branku již druhý zápas v řadě.

Polsko – 27 (10; 12; 5)
    Maďarsko – 25 (6; 7; 12)

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Polsko – Krzysztof Zapała
    Maďarsko – Karol Csanyi

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 2 874 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (18:09:53)