Litva – Chorvatsko 3:1 (kon.) | Estonsko – Nizozemsko 4:3 (kon.) | Japonsko – Velká Británie 0:4 (kon.)
Japonsko
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Velká Británie
Sobota 29.04.2017, 20:30 • SSE Arena, Belfast • Mistrovství světa - I. B Divize • 5. kolo

58:17
    Právě Josuke Haga je potrestán dvěmi minutami za nedovolené bránění a domácí dohrají zápas v přesilovce.

51:30
    Vyloučení v týmu Japonsko (Mej Ušu – 2 min., vysoká hůl).

49:16
    Vyloučení v týmu Japonsko (Dajsuke Obara – 2 min., držení protihráče).

45:01
    Dostanou šanci při přesilovce. Za hákování je vyloučen Paul Swindlehurst.

23:05
    Vyloučení v týmu Japonsko (Juširoh Hirano – 2 min., podražení).

18:00
    Britové si zahrají další přesilovku pěti proti třem! Dvě minuty za držení soupeře obdržel Kenta Takagi!

17:24
    Velká šance pro Brity, kteří si zahrají 35 sekund dvojnásobnou přesilovku. Za sekání je potrestán Josuke Haga.

15:58
    Za hákování si odchází posedět na trestnou lavici Šogo Nakadžima. První přesilovka pro domácí tým.

03:40
    Další nepříjemnost pro Brity, které čeká druhé oslabení. Za hru vysokou holí jde pykat na trestnou lavici Brendan Brooks.

00:49
    Zápas začal v hodně rychlém tempu a vybírá si to hned na úvod svou daň. Na dvě minuty za podražení putuje na trestnou lavici domácí Jonathan Weaver.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 18. Dowd (Farmer, O'Connor), 25. Brooks (Dowd, Clarke), 30. Myers (Shields, J. Phillips), 38. Myers (Mosey, Shields)

Japonsko: Fukufudži (Onoda) – Minošima, Haga (A), Ušu (A), H. Sato, Hašimoto, Kumagaj, Jamada, Kojzumi – Obara, Hirano, Ueno – Takagi, Furuhaši, Nakadžima – Š. Sato, Terao, Tanaka (C) – Nišiwaki, Iwacuki, Nakajašiki.
    Velká Británie: Bowns (Murphy) – D. Phillips, O'Connor, Lee, Weaver, Richardson (A), Swindlehurst, Garside – Myers, Shields, Mosey – Farmer, Stewart, Brooks – Clarke, Peacock, Dowd (A) – Duggan, J. Phillips (C), Cowley – Lachowicz.

Rozhodčí: Kristijan Nikolic (AUT) – Marton Nemeth (HUN), David Nothegger (AUT)