St. Louis – Nashville 3:2 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:2 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:5 (po pr.)
Ottawa Senators
6:5 (1:1, 1:3, 3:1 - 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
New York Rangers
Sobota 29.04.2017, 21:20 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Do utkání nenastoupil žádný český hráč.

Ode mě je to pro dnešní dlouhý hokejový den vše. Díky za pozornost a někdy zase u NHL nashledanou. (01:19:35)

1. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 4+0
    2. Dion Phaneuf (OTT) 0+2
    3. Brady Skjei (NYR) 2+0

Neskutečná hokejová podívaná je u konce. Ottawa díky obřímu obratu slaví druhý bod v sérii a do New Yorku pojede jako šťastnější tým!

Ale že to bylo utkání...
    Hosté se dostali do vedení v oslabení, skóroval Michael Grabner. Vyrovnal pak pozdější hrdina Jean-Gabriel Pageau. Ve druhé třetině odskočili hosté dvakrát na rozdíl dvou branek, na konci druhé části to bylo 4:2.

Ve třetí třetině snížili domácí po brance Marka Stonea, pár chvilek na to ale Rangers vedli opět o dvě branky – Brady Skjei dal druhou branku večera.

Pak přišel životní počinJeana-Gabriela Pageaua. Ten nejdříve dal dvě branky a vyrovnal. Sám poté rozhodl v prodloužení svou čtvrtou brankou, třetí v pořadí za sebou.

Střely na branku: 34:48 (6:9, 10:19, 8:9 – 8:10, 2:1)

82:54
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Utkání je ukončeno a obrat na světě! Večer jednoho muže, tento počin vejde do historie. JEAN-GABRIEL PAGEAU ujel po levé straně a rychlou střelou překonal Lundqvista pošesté v utkání, on sám zaznamenal svůj čtvrtý zásah v utkání! Asistence: Alexandre Burrows.

82:48
    Nebezpečně to zkoušel Michael Grabner, jenž bekhendem dával puk do brankoviště. Tam se ale nikdo v bílém neobjevil a následuje útok Ottawy.

81:58
    Následně se Chris Kreider dostával před Andersona, na dlouhou ruku se mu ovšem nepovedlo umístit puk do branky. Ten mu ujel až k mantinelu.

81:45
    Derick Brassard zkoušel překvapit Lundqvista bekhendem z úhlu. Švédský brankář je ovšem zkušený a takovou situaci si dokáže pohlídat.

81:14
    Ti své útočné snažení následně zakončili střeleckým pokusem Dereka Stepana. Craig Anderson v brance byl ovšem připraven a pokus zneškodnil.

80:40
    První útok domácích vedl Jean-Gabriel Pageau, jenž na hranici modré čáry nahazoval puk za branku a odešel střídat. Do útoku půjdou hosté.

80:08
    Hosté opět vyhráli úvodní vhazování třetiny a jsou u puku. Uvidíme, co se jim povede směrem dopředu vymyslet.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Osmdesát minut utkání nerozhodlo! První prodloužení, stejně jako celé utkání rozhodně nenudilo. Oba celky měly nějaké šance, větší ovšem domácí. Ani jedna ale neskončila v brance, pokračovat se tak bude pátou částí hry. Po přestávce se vám opět ohlásíme!

Střely na branku: 32:47 (8:10)

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:42
    Velké štěstí stálo před Henrikem Lundqvistem a celým jeho týmem! Ryan Dzingel stanul před odkrytou brankou, puk ale poslal trestuhodně pouze nad!

79:14
    Na hokejce měl rozhodnutí Erik Karlsson, jenž dostal kotouč mezi kruhy a zakončoval po ledě. Střelecká šance ale skončila jen těsně vedle branky.

78:52
    Marc Staal to zkoušel od modré čáry, jeho střelecký pokus ovšem nebyl přesný a kotouč skončil jen vedle branky Craiga Andersona.

78:30
    Hodně nespokojený je Guy Boucher i fanoušci Sens. Mike Hoffman byl nyní zasáhnut hokejkou do obličeje, zákrok ovšem není potrestán.

David Panuška

Branky a nahrávky: 14. Pageau, 34. Methot (Hoffman, Harpur), 42. Mark Stone (Phaneuf, Claesson), 57. Pageau (Z. Smith, Phaneuf), 59. Pageau (Turris, E. Karlsson), 83. Pageau (Burrows) – 5. Grabner (Fast), 31. Kreider (Zibanejad, McDonagh), 34. Stepan (Rick Nash), 36. Skjei (McDonagh, Zibanejad), 46. Skjei (Br. Smith)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Harpur – Dzingel, Turris (A), Burrows – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Z. Smith, Wingels.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Br. Smith – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Vesey, Stepan (A), Rick Nash – J. T. Miller, K. Hayes, Zuccarello – Grabner, Lindberg, Fast.

Rozhodčí: O’Halloran, Pollock – Heyer, Kovachik