Bohemians Praha 1905
Pondělí 01.05.2017, 17:30 • U Nisy • ePojisteni.cz liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

FC SLOVAN LIBEREC

Slovan z posledních pěti ligových utkání prohrál pouze jednou. Vydařené období prodloužil i během posledního víkendu, když porazil Hradec Králové 1:0. V závěru první půle proměnil nařízený pokutový kop Milan Kerbr.

Tentokrát se navíc utká s oblíbeným soupeřem. Libereckému mužstvu se na domácím trávníku v soubojích s Klokany daří. Ze čtrnácti duelů diváci viděli třikrát remízu, zbytek zápasů ovládl Slovan. Celková bilance tak činí hned jedenáct výher a žádnou prohru.

BOHEMIANS PRAHA 1905

Bohemka vstoupila do jarní části velmi dlouhou sérií bez vstřelené branky. Klokani postupně neskórovali v duelech se Spartou, Slováckem, Jabloncem, Zbrojovkou a plzeňskou Viktorií. Úvodním střelcem druhé poloviny soutěže byl až v první minutě zápasu s městským rivalem z Dukly Markovič. Ani vstřelený gól po 451 minutách ale tři body do Ďolíčku nepřisoudil.

V období "střeleckého pustu" zelenobílí vybojovali tři body za stejný počet bezbrankových remíz. První jarní výhru slavili až v rámci 23. kola proti Jihlavě. Na další zatím čekají, v posledních dvou kolech totiž podlehli Zlínu 0:2 a s Mladou Boleslaví remizovali 1:1.

To ale sílu a ani motivaci Bohemians rozhodně neubírá, Vršovičtí stále okupují nebezpečnou třináctou pozici tabulky s pětadvaceti vybojovanými body a budou chtít získat alespoň částečnou jistotu. Aktuálně sestupující Hradec Králové s Příbramí mají na svém kontě o pouhé čtyři body méně.

Prodlouží Liberečtí skvělou bilanci na stadionu U Nisy proti Bohemians, nebo se ji Klokanům podaří protrhnout? To se dozvíme v pondělí od 17:30.

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite, Souček – Ekpai, Bosančič, Vůch – Baroš (C).
    Náhradníci: Hladký – Šulc, Graiciar, Kouřil, Bartošák, Obročník, Voltr.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Nitrianský, Krch (C), Šmíd, Havel – M. Hašek, Jindřišek, Hubínek, Luts – Mašek – Kuchta.
    Náhradníci: Šrámek – Švec, P. Buchta, Jirásek, Vrzal, Berger, Kostka.

Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Koval.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči jsou již po rozcvičce v kabinách a start utkání se pomalu blíží. Za deset minut uslyšíme úvodní hvizd.

Rozhodčí Hrubeš přivádí aktéry na hrací plochu.

Ještě před startem utkání uctí diváci i fotbalisté minutou ticha památku Františka Rajtorala.

Vše je připraveno k úvodnímu výkopu, který obstarají hráči Bohemians.

1

1
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem kupředu, ten jim však příliš úspěchu nepřinesl.

1
    Mašek napadal Karafiáta šlapákem a hra je přerušena. Slovan rozehrává z vlastní poloviny.

2
    Breite se pokusil proniknout po levé straně, míč si ale předkopl až do autu.

2
    Míč je nyní až zpět u brankáře Martina Dúbravky.

3
    A byla tu také první velká šance! Po odkopu se míče zmocnili Klokani, následoval dlouhý nákop na Jana Kuchtu a ten najednou postupoval po pravé straně sám na brankáře, jeho střela však mířila zcela mimo libereckou branku.
    3. Kuchta měl první šanci zápasu, bránu ale neohrozil

4
    Na druhé straně musel Fryšták odkopnout míč do bezpečí před dotírajícím Ekpaiem.

4
    Následuje standardní situace z levé strany, které se ujme Egon Vůch.

4
    Ten míč dobře točil směrem k brance a hned několik hráčů se po centru natahovalo, nakonec však balon pouze proplachtil vápnem.

5
    Po dalším libereckém náznaku šance uklidil kapitán Bohemians Krch míč hlavou do rukavic brankáře Fryštáka.

6
    Egon Vůch se na levé straně znovu zmocnil míče, ale jeho centr srazila defeniva na roh.

6
    Po rohovém kopu doplachtil míč na hlavu Ondřeje Kúdely, ten ale hlavičkoval těsně nad.

7
    Breiteho nepřesná přihrávka na středu hřiště končí autem pro hostující tým.

7
    Kuchta si znovu na polovině soupeře sbíhal pro balon, tentokrát ho ale zastavil ofsajd.

8
    Domácí se tlačí kupředu. Zatím vybojovali pouze aut na polovině soupeře.

9
    Souček nakonec před vápnem soupeře přišel o míč a překazil tak akci Slovanu. Kupředu mohou hosté.

9
    Střílet se pokoušel Martin Hašek, trefil ale jen obranný val hráčů Slovanu.

10
    Po pravé straně prošel Ekpai a vybojoval rohový kop pro liberecký tým.

10
    Ten ale domácí rozehráli nakrátko a branku soupeře v podstatě nijak neohrozili.

11
    Breite nejprve poněkud zariskoval, když na vlastní polovině po nevydařené kličce přišel o míč, následně však chybu napravil a balon získal zpět.

11
    Na druhé straně hřiště byl vzápětí po nákopu načapán v ofsajdu Milan Baroš.

12
    Bosančič se na konci pěkné souhry snažil vyslat do vápna Milana Baroše, jeho přihrávka se ale ukázala jako nepřesná.

13
    Ani Vůchův pokus najít šajtlí Radima Breiteho se nepotkal s úspěchem.

14
    Hosté se zvolna nastěhovali na půlku Liberce, nedaří se jim ovšem vymyslet způsob, jak domácí překonat.

15
    Nakonec Bohemians vytěžili alespoň rohový kop.

15
    Ten byl ale neúspěšný a naopak následoval protiútok, který však přerušil faul na Milana Baroše na půlicí čáře.

16
    Mikula se snažil odcentrovat, trefil však pouze Havla, a to ještě nejspíš do citlivých míst. Havel se však rychle oklepal a po krátkém pobytu na trávníku se zapojil zpět do hry.

17
    Postupný útok Klokanů skončil dlouhým nákopem Milana Nitrianského, který svým pasem našel jen rukavice brankáře Dúbravky.

18
    Teď už to po rychlé kombinaci po zemi vypadalo pro hosty mnohem lépe, Dúbravka však rychle vyběhl a míč před Kuchtou zachytil.

18
    Ani Slovanu se nepodařil protiútok, hrát budou opět hosté.

19
    Tempo hry poněkud opadlo, hru sráží spousta nepřesností na obou stranách.

20
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak pozor, rázem je tu první gól! Po povedené narážečce odcentroval z pravé strany Jan Mikula a našel hlavu MOSESE EKPAIE, který míč hlavou nasměroval k pravé tyči. Fryšták se pouze bezmocně ohlédl.
    20. Ubong Moses Ekpai - 1:0

21
    Nyní Ekpai naopak předvedl defenzivní kvality a zastavil útok soupeře, když míč tečoval do autu.

22
    Kuchta na polovině soupeře zbytečně dohrál Karafiáta a slyší důraznou domluvu od rozhodčího Hrubeše.

23
    Kerbr přihrával do vápna, ovšem Slovan následně o balon přišel. Bohemians tak mohou znovu zaútočit.

24
    Po ruce Michala Hubínka bude Slovan rozehrávat na polovině hřiště.

24
    Útočná akce domácích měla ovšem krátké trvání, končí pouze autem Klokanů.

25
    Josef Jindřišek se snažil zatočit míč do vápna, ale bez úspěchu.

25
    Na druhé straně vznikl rychlý protiútok tři na jednoho obránce a Breite hledal před brankou dobře postaveného Milana Baroše, akci však přerušil Tomáš Fryšták, který dobře vyběhl a vyrazil míč do bezpečí.
    25. Výborný zákrok Fryštáka, vyrazil balon před Barošem

26
    Po krátké rozehrávce hostí končí míč pouze u Martina Dúbravky.

27
    Milan Kerbr nezastihl přihrávku Egona Vůcha na hrací ploše a Fryšták bude odkopávat.

28
    Siim Luts si dobře naběhl za obranu a hned k němu mířil centr, akce však byla přerušena pro ofsajd.

29
    Míč je znovu u Dúbravky, Liberečtí budou rozehrávat od vlastní branky.

29
    Breiteho nákop do vápna skryl v rukavicích Fryšták, který byl u míče dříve než domácí Ekpai.

30
    Rodící se brejk Slovanu překazila nepřesná přihrávka Miloše Bosančiče.

31
    Ani Hubínek na druhé straně nepřihrával přesně, na další šanci si tak znovu budeme muset počkat.

32
    Liberečtí uklidnili hru, míč je opět u Dúbravky.

32
    A následně po dlouhém nákopu končí až u Fryštáka, hrát tedy budou Bohemians.

33
    Egon Vůch v tísni zahrál míč na vlastní polovině pouze do autu.

34
    Série nepřesností pokračuje, Bosančič centroval pouze k Tomáši Fryštákovi.

35
    A je tu další gól. Baroš našel na středu hřiště Breiteho, ten vyslal křižnou přihrávkou kupředu MOSESE EKPAIE a nigerijský záložník přesnou ranou mezi nohy obstaral svůj druhý zásah v utkání.
    35. Ubong Moses Ekpai - 2:0

36
    Hosté se snaží odpovědět, nepřekonali však defenzivu Slovanu.

37
    Na konci další akce Klokanů byl pouze centr do zámezí, Dúbravka bude odkopávat.

38
    Daniel Krch tvrdě zajel do Baroše a vidí žlutou kartu.

39
    Egon Vůch pálil hned po autovém vhazování a z ne zrovna nebezpečné pozice, míč navíc nasměroval pouze do náručí Tomáše Fryštáka. Ten si připisuje úspěšný zákrok.

40
    Z dálky to zkusil Radim Breite, také tentokrát však Fryšták bez potíží chytá.

40
    Pro dlouhý centr hostujícího týmu si došel Dúbravka.

41
    Na druhé straně nezastihl Mikula míč na hrací ploše a Fryšták bude vykopávat.

42
    Nitrianský atakoval Ekpaie vysokou nohou a je mu pískán faul.

43
    Hosté se ještě snaží v závěru poločasu snížit, stále ale nemají recept na libereckou defenzivu.

43
    Tohle vypadalo zajímavě, Kuchta si došel pro dobře míčený centr, nacházel se ale v ofsajdu. Těsná střela nad tak do statistik nepřibude.

44
    Na polovině soupeře pro změnu kombinují domácí.

45
    A je z toho třetí branka! Karafiát po překonání dvou protihráčů vyslal přihrávkou MILANA BAROŠE samotného na brankáře a zkušený útočník pohotovým lobem překonal brankáře Fryštáka.
    45. Milan BAROŠ - 3:0

45

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou velmi zajímavou první půli. Ve třetí minutě prováhal velkou příležitost hostující Kuchta a to nakonec mohlo Bohemians pořádně mrzet. Ve dvacáté minutě otevřel hlavou skóre Ekpai, stejný hráč navíc zužitkoval také únik ve 35. minutě a Milan Baroš pečetil gólem do šatny na 3:0. Uvidíme, zda se ještě Klokani ve druhém poločase nadechnou ke zkorigování stavu.

Podle toho, že se Radek Voltr rozcvičuje a přijímá pokyny od asistenta trenéra, se zdá, že ve druhé půli naskočí do hry místo jednoho ze spoluhráčů.

Hráči se již trousí na trávník, brzy budeme moci pokračovat ve hře.

46

46
    Miloše Bosančiče nahradí pro druhou půli Radek Voltr.

46
    Hosté vtrhli na půlku soupeře, Karafiát si ale poradil a akci překazil.

47
    Na druhé straně se rodila příležitost pro Ekpaie, ten však byl nachytán v ofsajdu.

47
    Mašek se ve vápně dostal k míči a pálil levačkou, bránu ale netrefil.

48
    Ekpai poslal z pravé strany prudký míč do vápna, ten ale obrana uklidila na rohový kop.

49
    Ten ale žádnou příležitost nenabídl a Fryšták bude vykopávat.

50
    Mikula se vrátil včas a ve skluzu připravil Lutse o míč. Kúdela následně uklidil balon do autu.

51
    Breite v rychlosti napadal Fryštáka a ten tak raději vykopl pouze za cenu autu pro Slovan.

52
    Jindřišek zahrál rukou, Slovan bude rozehrávat standardní situaci z levé strany.

52
    A byla z toho zajímavá příležitost! Kerbr přiťukl míč Barošovi a ten pálil z velké blízkosti, těsně však minul hostující branku.
    52. Po standardce Liberce hlavičkoval Kerbr nepřesně

53
    Slovan si poctivým napadáním vybojoval aut v blízkosti vápna soupeře, Bohemians se ale opět zmocnili míče.

54
    Po další šanci Liberce pálil z hranice šestnáctky Vůch, Fryšták jeho ránu odvrátil na roh.
    54. Vůch si zasekl balon a prudce vystřelil, Fryšták ho vychytal

55
    Znovu pronikl po levé straně Egon Vůch a také tentokrát končí akce rohem pro Slovan.

56
    Vidíme první střídání hostujícího celku. Michala Hubínka nahradí Milan Jirásek.

57
    Liberečtí se nepřesně vhozeným autem dostali pod tlak, hosté však ani tak neohrozili brankáře Dúbravku.

58
    Hra v posledních minutách poněkud postrádá přesnost. To podtrhla také rozehrávka Bohemians, která znamenala pouze liberecký aut.

59
    Liberečtí si pomohli malou domů na Martina Dúbravku a ten odkopává.

59
    Jana Kuchtu v protiútoku zastavil ofsajd.

60
    Mašek zasáhl v souboji Součka loktem, Slovan se tedy znovu zmocní míče.

61
    Mašek se v šestnáctce dostal ke střele z velmi nebezpečné pozice, ale jeho ránu zblokovala defenziva těsně nad libereckou branku.
    61. Maškův pokus zablokovala liberecká obrana

62
    Následoval rychlý kontr a Vůch vyslal do vápna Ekpaie, těsně před ním se ale k balonu dostal Tomáš Fryšták.

62
    Mašek centroval na zadní tyč a našel hlavu Siima Lutse, ten však v těžké pozici nenasměroval míč do branky. Dúbravka vykopává.

63
    Po povedeném centru z levé strany hlavičkoval Šmíd těsně vedle.
    63. Kuchta zklamal v obří šanci, hlavu poslal vedle

65
    Souček zastavil na polovině hřiště Kuchtu a Bohemians tedy mohou opět zaútočit.

Dnešní utkání sleduje 4 947 diváků.

66
    Střílený centr do vápna Liberce odvrátil Karafiát, hosté jsou však opět u míče.

67
    Vůchův přízemní centr sice doputoval do vápna, následně ho ale defenziva uklidila do bezpečí.

67
    Milan Baroš se ve vápně protlačil k míči, byl však nachytán v ofsajdu.

68
    Hašek byl ve vápně zastaven Mikulou, rozhodčí však souboj neposoudil jako penaltový a nechal hru pokračovat.

69
    Na druhé straně pálil Ekpai velmi vysoko nad.

70
    Milan Baroš dnes v utkání končí, nahradí ho Martin Graiciar.

71
    Souček se snažil míč posunout do vápna patičkou, ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

71
    Jirásek pálil z velké dálky a Dúbravka si připsal snadný zákrok.
    71. Jirásek vyslal ostrou střelu z dálky, Dúbravka vyrazil

72
    Další rozehrávka Bohemians končí jen u brankáře, Slovan se dostane k míči.

73
    Mikula fauloval Lutse, hosté budou rozehrávat na polovině soupeře.

74
    Po centru se k hlavičce protlačil Krch, mířil však vedle levé tyče.

75
    Klokani nyní zapojili do kombinace i brankáře Fryštáka.

76
    Bohemians se tlačí dopředu, nedaří se jim ovšem překonat defenzivu soupeře.

77
    Hosté znovu střídají, Siima Lutse nahradí Tomáš Berger.

78
    Karafiát zahrál ve vápně rukou a bude to penalta pro Bohemians!

78
    Bohemians právě vstřelili branku!
    A hosté z penalty snižují! Střídající TOMÁŠ BERGER poslal balon do protipohybu a po minutě na hřišti se postaral o první gól svého týmu.
    78. Tomáš BERGER - 3:1

80
    Hosté se i nadále tlačí kupředu a ještě se nevzdávají.

81
    Nyní Bohemians zahrávali rohový kop, ten ale žádné nebezpečí pro Martina Dúbravku neznamenal.

82
    Egona Vůcha nahradí ve zbytku utkání na ploše Jan Šulc.

83
    Josefu Jindřiškovi rána zpoza vápna vůbec nesedla a mířila pouze vysoko nad branku.

84
    Hosté také naposledy střídají, Jana Kuchtu nahradil Dominik Kostka.

85
    Tomáš Berger byl nyní nachytán v ofsajdu.

86
    Po tlaku hostí následoval liberecký protiútok, ale Ekpai svou střelou trefil pouze blok obránců Bohemians.

87
    Josef Jindřišek je druhým hříšníkem, který dnes vidí žlutou kartu.

87
    U vápna Bohemians zůstal ležet Moses Ekpai, po krátkém ošetření ale může pokračovat ve hře.

88
    Slovan se již zaměřuje především na pozornou defenzivu a nikam se nežene.

89
    Martin Graiciar přiťukl po protiútoku míč osamocenému RADKU VOLTROVI a ten pálil přesně k levé tyči. Zvyšuje tak na 4:1.
    89. Radek VOLTR - 4:1

90
    Jiráskova nebezpečná rána proskákala kolem liberecké branky a Dúbravku neohrozila.

90+1
    Voltr byl zastaven a slovan bude zahrávat standardku z pravé strany. Centru se nejspíš ujme Radim Breite.

90+2
    Liberečtí rozehráli nakrátko a šetří čas.

90+2

A je tu konec. Slovan tedy prodloužil svou sérii proti Bohemians a ani tentokrát s nimi na domácí půdě neprohrál. Po výhře 4:1 si připisuje tři body a přesouvá se do vrchní poloviny tabulky.

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů. (19:23:32)

Dominik Jakubec

Branky: 20. Ekpai (Mikula), 35. Ekpai (Breite), 45. Baroš (Karafiát), 89. Voltr (Graiciar) – 78. Berger (pen.)

Karty:   38. Krch (BOH), 87. Jindřišek (BOH)

Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:10. Rohy: 5:4. Fauly: 11:14.
    FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite, Souček – Ekpai, Bosančič (46. Voltr), Vůch (82. Šulc) – Baroš (C) (70. Graiciar).

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Nitrianský, Krch (C), Šmíd, Havel – M. Hašek, Jindřišek, Hubínek (56. Jirásek), Luts (77. Berger) – Mašek – Kuchta (84. Kostka).

Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Koval

Diváci: 4 947