Pittsburgh Penguins
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 2:1
Washington Capitals
Úterý 02.05.2017, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Semifinále V. konference
    Autor vítězného gólu, Kevin Shattenkirk.

Penguins za sebou mají hodně nešťastný zápas. Kromě porážky v prodloužení přišli o kapitána Sidneyho Crosbyho, kterého v úvodu utkání krosčekoval do hlavy Niskanen. Po tom, co si kanadská hvězda v minulosti s otřesy mozku vytrpěla, je každý úder na hlavu v jeho případě velmi nepříjemný. Crosby si navíc při pádu otočil nohu a je tedy otázkou, jaké zranění pro něho bude mít horší následky. Na oficiální zprávy z tábora Pittsburghu si ještě musíme počkat. Vzhledem k rozsáhlé marodce v kádru Tučňáků se však může jednat klidně o klíčový moment série, ztráta nejlepšího střelce a tahouna už může být pro pensylvánské mužstvo fatální. (05:04:12)

Kevin Shattenkirk (WSH) 1+0
    Nicklas Bäckström (WSH) 1+1
    Jevgenij Malkin (PIT) 1+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:33 (8:9, 15:11, 6:11 – 1:2)
    Zblokované střely – 18:14
    Vyhraná vhazování – 36:31
    Trestné minuty – 14:23
    Hity – 36:31

Hokejisté Washingtonu ztratili v závěru třetí třetiny dvoubrankový náskok, ale mrzet je to nakonec nemusí! V prodloužení se totiž radují oni. Domácí obránce Trevor Daley zastavil únik Johanssona jen za cenu faulu a na následné oslabení Pens doplatili. V čase 63:13 rozhodl o první výhře Caps v sérii Kevin Shattenkirk.

Stav série – 2:1.

63:13 Kevin SHATTENKIRK - 2:3

63:13
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals nakonec přeci jen vítězí! Hrdinou fanoušků Washingtonu se stává obránce KEVIN SHATTENKIRK, který na modré čáře šikovně počkal se střelou, schoval ji za clonícího T. J. Oshieho a puk zaplul nad Fleuryho vyrážečkou do sítě – 2:3. Asistence: Nicklas Bäckström a Jevgenij Kuzněcov.

62:52
    Domácím se podařilo na úvod oslabení vyhodit.

62:40
    Fleury si ještě vyžádal drobnou´opravu pravé brusle, která probíhá u střídačky Pittsburghu.

62:40
    Výborně to udělal Marcus Johansson, který se natlačil před Trevora Daleyho a ten jej musel faulovat. Domácí obránce je vyloučen za držení.

62:10
    S jednoduchým bekhendovým nahozením Schmidta si v pohodě poradil Fleury. Zdá se, že hosté už rozdýchali ztrátu dvougólového náskoku.

61:26
    André Burakovski vybojoval v rohu kluziště puk a vyjel s ním až na pravý kruh. Zápěstím vystřelil nepřesně.

61:02
    Phil Kessel vzal puk ve své obranné třetině a dovezl ho až do útočného pásma. Branku Washingtonu však netrefil.

60:44
    Ránu Jevgenije Kuzněcova srazil do ochranné sítě obránce Dumoulin.

60:01
    Radost domácí střídačky z vyrovnávací trefy Justina Schultze.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 29:31 (8:9, 15:11, 6:11)
    Zblokované střely – 14:14
    Vyhraná vhazování – 34:28
    Trestné minuty – 12:23

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 59. Malkin (Kessel, J. Schultz), 59. J. Schultz (Malkin, Kunitz) – 14. Bäckström (Ovečkin, Williams), 50. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams), 64. Shattenkirk (Bäckström, Kuzněcov)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (Jarry) – Hainsey, Dumoulin, Määttä, Daley, J. Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Kunitz (A) – Rust, Bonino, Sheary – Kühnhackl, Cullen, Hagelin.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A), Alzner – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – T. Wilson, Eller, Burakovsky – Beagle, Winnik.

Rozhodčí: Meier, Watson – Racicot, MacPherson

Diváci: 18652