NY Rangers – Ottawa 4:1 (kon.)
New York Rangers
4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Stav série: 2:2
Ottawa Senators
Pátek 05.05.2017, 01:41 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:35:27)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Oscar Lindberg (NYR) 2+0
    2. Tanner Glass (NYR) 0+2
    3. Michael Grabner (NYR) 0+1

Dnešní utkání je tedy u konce a druhé vítězství v řadě slaví domácí NY Rangers. Jezdci za srovnáním série vykročili v 15. minutě, ve které se prosadil Nick Holden. V druhé třetině navíc dva zásahy přidal Oscar Lindberg a do třetí části už hostující trenér šetřil síly. Do brány nastoupil Mike Condon, odpracováno měl naopak Craig Anderson, ale také nedávno zraněný kapitán Erik Karlsson. Vítězství domácích pak přesilovkovou trefou pečetil Chris Kreider a nic na tom nezměnilo ani snížení z hole Kylea Turrise, jenž domácího brankáře připravil o čisté konto. V závěru třetiny jsme viděli několik šarvátek, takže se můžeme těšit na vyhrocené pokračování v pátém utkání série.

Střely na bránu

New York Rangers – 30 (11; 9; 10)
    Ottawa Senators – 23 (7; 9; 7)

59:37
    Na straně Ottawy je opět o jedno vyloučení více. Alexandre Burrows (OTT) dostává dvě trestné minuty za sekání a desetiminutový osobní trest, Marc Methot (OTT) dvě TM za hrubost a stejně dopadl ještě Viktor Stålberg (OTT).

59:37
    Z domácích řad je vyloučen Nick Holden (NYR) a společně s ním i J. T. Miller (NYR). Oba dostávají dvě trestné minuty za hrubost a Chris Kreider (NYR) k tomu desetiminutový osobní trest.

59:37
    No tak teď je na ledě opravdu plno emocí. Znovu velká šarvátka, tentokrát při buly ve středním pásmu.

59:34
    Dvouminutové tresty za hrubost navíc dostává také dvojice Oscar Lindberg (NYR) – Mark Stone (OTT).

59:34
    Tresty jsou následující: Tanner Glass (NYR) – 5 minut za bitku, Kyle Turris (OTT) – 2 minuty za hrubost, 5 minut za bitku.

59:34
    V rohu kluziště se strhla větší šarvátka několika hráčů. Hosté jsou trochu podráždění a zřejmě se soupeře před pátým utkáním snaží trochu rozhodit.

58:34
    Dobře teď domácí kombinovali u Condona. Ten Musel řešit jedno nahození od modré čáry a následný pokus o dorážku.

57:58

57:51
    V oslabení teď ujel Jean-Gabriel Pageau, nicméně jeho únik s pokusem o zakončení mezi Lundqvistovy nohy nebyl úspěšný.

57:32
    Bobby Ryan (OTT) se teď hodně ohradil proti Girardimu, kterého nejprve trochu osekával a poté ho povalil na led. Obránce Rangers vůbec nereagoval. Ryan každopádně dostává trest na 2+10 minut a dnes už ho neuvidíme.

57:30
    Vyhození Ricka Nashe málem trefilo prázdnou bránu. Následně byl odpískán ofsajd jednoho z hostů.

57:16
    Zajímavý pokus hostujícího trenéra. Mike Condon je odvolán na střídačku a Ottawa hraje se šesti hráči v útočném pásmu.

56:53
    Brassardova rozehrávka se od McDonaghovy hokejky odrazila do tváře domácího kapitána. Nevypadá to však na nic vážného. Ryan McDonagh je totiž opravdu tvrdý chlapík.

56:42

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 15. Holden (K. Hayes), 23. Lindberg (Grabner, T. Glass), 36. Lindberg (J. T. Miller, T. Glass), 51. Kreider (McDonagh, Stepan) – 54. Turris (Z. Smith, Harpur)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – T. Glass, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – Vesey, Lindberg, J. T. Miller.
    Ottawa Senators: C. Anderson (41. Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Harpur – Stålberg, Turris (A), Mark Stone – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Hoffman, Pageau, Burrows – Pyatt, Z. Smith, Dzingel.

Rozhodčí: Francis Charron, Wes McCauley – Shane Heyer, Brad Kovachik

Diváci: 18 006