Lotyšsko – Dánsko 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovinsko 5:4 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Itálie 3:2 (po pr.)
Bělorusko – Česko 1:6 (kon.) | Německo – Švédsko 2:7 (kon.) | Norsko – Francie 3:2 (kon.)
Lotyšsko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Dánsko
Sobota 06.05.2017, 12:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem (kapacita: 18 537 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost, z Kolína se znovu přihlásíme už za pár okamžiků před zápasem Slovenska proti Itálii. Na počtenou! (14:33:54)

Střely na branku: Lotyšsko – 35, Dánsko – 27.

Lotyši nastupovali do třetí třetiny s náskokem jedné branky a už po dvou minutách skórovali. Sprukts a Ri. Bukarts rozebrali obranu soupeře a Indrašis zakončoval přesně pod břevno. Dánské šance na snížení potom neproměnili Aaagaard nebo Jakobsen. Když využili Lotyši sedm minut před koncem dvojnásobnou přesilovku, bylo o jejich vítězství téměř jasno. Indrašis přidal svou druhou branku po nádherné přihrávce Ro. Bukartse.

Nejlepší hráči utkání:

Elvis Merzlikins – LAT (27 úspěšných zákroků)
    Frederik Storm – DEN (0+0)

59:57
    Střelu na branku vyslal ještě M. Lauridsen, ale Merzlikins si poradil. Lotyši mají z důležitého vítězství obrovskou radost.

59:27
    Merzlikins si počíhal na Kristensenovo nahození a vyrazil kotouč k mantinelu. Dánové dohrávají utkání v útočné třetině.

58:53
    Střela Girgensonse byla zablokována a Dánové se dostali k puku. Na začátku poslední minuty už ale se zápasem mnoho neudělají.

58:15
    Dánové zatím nesáhli ke hře bez brankáře, neměli k tomu ani příležitost. Lotyši brzdí jejich akce ve středním pásmu.

57:43
    Ro. Bukarts pronikl do útočné třetiny po levé straně a přihrával Daugavinšovi. Ten ale netrefil puk vůbec dobře.

56:57
    Lotyšští fanoušci oslavují první vítězství, jejich mužstvo se po komerční přestávce ještě snaží usadit v útočném pásmu.

56:20
    Merzliniks polapil pokus M. Lauridsena a pomalu může začít přemýšlet o vychytané nule. Stal by se prvním gólmanem letošního MS s čistým kontem.

55:38
    Dánové jsou v plném počtu, v závěru dlouhého oslabení ještě ustáli střelu Ro. Bukartse zleva. Dahm kotouč vyrazil.

Utkání Lotyšska s Dánskem sleduje 13 453 diváků.

54:59
    O. Lauridsen trefil při vyhození spoluhráče Storma a Indrašis se dostal k odraženému puku. Útok na hattrick mu znemožnil svým zákrokem Dahm.

54:23
    Dánům se povedlo vyhodit a za minutu a pár sekund se Regin vrátí na led. Indrašis efektně sklepl puk na Spruktse.

53:54
    Džerinš a Kulda si neporozuměli u modré čáry a přišli o obranné pásmo. Lotyši teď ale nemusejí nikam pospíchat.

53:31
    Lotyši ještě dohrávají klasickou přesilovku, ránu Kuldy ale Christensen srazil do ochranné sítě. Většina fanoušků je se stavem spokojená a rozjíždí další mexickou vlnu.
    52:40 Miks INDRAŠIS - 3:0

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 24. Meija (A. Kulda), 42. Indrašis (Rihards Bukarts, Sprukts), 53. Indrašis (Roberts Bukarts, Balinskis)

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Freibergs, Balinskis, Jaks – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Indrašis, Sprukts (A), Rihards Bukarts – Meija, Blugers, Bičevskis. Trenér: Robert Hartley.
    Dánsko: Dahm (Sørensen) – N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Bruggisser – Ehlers, Regin (A), Hardt – Storm, Jakobsen, Christensen – Russell, Green (C), Madsen (A) – Bau Hansen, Aagaard, Poulsen. Trenér: Jan Karlsson.

Rozhodčí: Linus Ohlund (SWE), Daniel Stricker (SUI) – Roman Kaderli (SUI), Libor Suchánek (CZE)

Diváci: 13 453 (73 % celkové kapacity)