Lotyšsko – Dánsko 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovinsko 5:4 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Itálie 3:2 (po pr.)
Bělorusko – Česko 1:6 (kon.) | Německo – Švédsko 2:7 (kon.) | Norsko – Francie 3:2 (kon.)
Slovensko
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Itálie
Sobota 06.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

My se s vámi pro tuto chvíli loučíme a opět se vám ozveme ve 20:15, kdy startuje poslední dnešní duel, a to mezi domácím Německem a Švédskem. Z LANXESS Areny se loučí Daniel Kinc. (18:36:46)

Utkání je u konce! Zápas nakonec končí výhrou Slovenska, kterému výhru trefil v prodloužení Peter Čerešňák, ale ještě zhruba minutu před koncem základní hrací doby to dokonce vypadalo, že naši slovenští soupeři vyjdou bodově naprázdno.

Navíc pořadatelné po skončení duelu popletli hymny a slovenskému národnímu týmu zahráli úplně jinou a po další minutě oznámili, že jejich vlastní jim zahrát z technický důvodů nemohou. Suma sumárum, Slováci berou z dnešního duelu dva body, Italové jeden.

Nejlepší hráči

Michal Čajkovský (Slovensko) – Andreas Bernat (ITA)

62:45 Peter ČEREŠŇÁK - 3:2

62:45
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci nakonec vítězí a doslova utíkají hrobníkovi z lopaty! Unavená trojka Itálie už sotva bruslila, odražený kotouč si na modré čáře sebral PETER ČEREŠŇÁK, jenž svou ránu z vrcholku kruhů skvěle skryl a jeho švih ze zápěstí skončil přesně v levé šibenici – 3:2! Asistence: Mário Bližňák, Dávid Skokan.

62:17
    Scandella vyvezl po levém mantinelu kotouč, ale jeho spoluhráči se ke střele nedostali.

61:44
    Ale nic zázračného nepředvedli, prakticky celou dobu byl u puku Miklík, který poté nastřeloval do brankoviště na Hudáčka, ten však bruslí tečoval vedle branky.

61:03
    A Július Hudáček musel poté ještě dvakárt zasahovat, nakonec po druhé ráně vytřepal kotouč z rukavice a Slováci jdou dopředu.

60:37
    Opačným směrem ujel úplně sám na branku Scandella, ale na Hudáčka si nepřišel, ten proti jeho ráně včas zcvakl betony!

60:14
    Slováci vyhráli buly a Hudáček zavezl kotouč do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.

60:01

Třetí třetina ja za námi a budeme svědky prodloužení. Italové byli 64 sekund od prvotřídní senzace, když se prosadil přesnou tečí Luca Frigo, ale porážku s trpaslíkem odmítl při hře bez brankáře dorážející Libor Hudáček. Kdo se bude radovat ze zisku bonusového bodu? To se dozvíme během pětiminutového prodloužení 3 na 3, případěn nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Na druhé straně vyrazili dopředu také Slováci, ale jejich postup zastavil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd.

59:20
    Ihned po buly se Italové dvakrát v krátkém sledu vydali dopředu, ale nikdo z nich se v závěru ke střele nedostal.
    58:56 Libor HUDÁČEK - 2:2

58:56
    Tak přeci jen se Slováci dočkali a kámen ze srdce spadl nejednomu fanouškovi! Po vyhraném buly se k puku dostal Sersen, který nabil doleva Miklíkovi. Slovenský útočník vypálil k tyči a Bernard vyrazil kotouč jen před sebe, kde už číhal volný LIBOR HUDÁČEK, jenž propasíroval puk do odkryté části branky – 2:2! Asistence: Michel Miklík, Michal Sersen.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 7. Miklík (Jánošík), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella)

Slovensko: J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.
    Itálie: And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank.

Rozhodčí: Oliver Gouin (CAN), Antonín Jeřábek (CZE) – Joep Leermakers (NED), Alexander Otmachov (RUS)