St. Louis – Nashville 2:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.) | Ottawa – NY Rangers 5:4 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:3 (0:0, 0:3, 3:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 3:2
Edmonton Oilers
Sobota 06.05.2017, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (08:54:34)

Edmonton Oilers – 38 (7; 10; 12 – 9; 0)

Hráči Edmotnonu prchli do šatny a není divu, dnes měli zápas v podstatě již vyhraný, když ještě necelé čtyři minuty před koncem zápasu vedli 3:0. Pak ale domácí předvedli neskutečný zvrat, kdy v rozmezí tří minut nasázeli soupeři tři góly a dokázali si vynutit prodloužení! V prvním prodloužení ještě gól nepadl, ovšem do druhého vlétli domácí s velkým nasazením a soupeře zatlačili před jeho branku. Edmonton se urputně bránil, ale nakonec inkasoval a definitivně tak zápas ztratil.
    Anaheim získává veledůležitý pátý zápas a v sérii se ujímá vedení 3:2.

86:57 Corey PERRY - 4:3

86:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Anaheim dotáhl neskutečný obrat do vítězného konce! Ve druhém prodloužení byli domácí jasně lepší, Edmonton v podstatě jen vyhazoval puky ze třetiny a bylo jen otázkou času, kdy domácí udeří. Ryan Getzlaf vybojoval puk v rohu, přihrál COREY PERRYMU, který si sjel před branku a celkem pohodlně zasunul puk podél levého betonu Talbota do branky Edmontonu. Asistence: Ryan Getzlaf a Rickard Rakell.

86:10
    Ve druhém prodloužení jsou jasně aktivnější domácí, kteří již vystřelili šestkrát, hosté ani jednou.

85:48
    Nate Thompson vypíchl puk rozehrávajícímu Letestuovi, ale pak stihl zasáhnout obránce Oilers, který puk získal dříve, než útočník Anaheimu.

85:16
    Hraje se hodně opatrně, ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.

84:41
    Ryan Getzlaf napřáhl od modré a pálí na branku Oilers, jeho dělovka ale míří pouze na zadní mantinel.

83:41
    Milan Lucic nahazuje puk do útočného pásma, pak odchází střídat.

82:55
    Hra přerušena, puk končí mimo ledovou plochu, nicméně odrazil se od levé ruky domácího Getzlafa, který šel s bolestivou grimasou do předklonu, ovšem není to nic vážného.

82:20
    Behendový pokus Nate Thompsona z pravé strany, Cam Talbot vyráží.

81:38
    Connor McDavid zavezl puk do útočného pásma, ale tam ho Patrick Maroon neudržel a hrají tak opět domácí.

80:48
    Cam Fowler za vlastní brankou, oba týmy střídají, na led naskakuje elitní formace obou týmů.

80:22
    Nahozený puk za branku Anaheimu, Milan Lucic dobruslil, ale posléze puk ztratil.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 57. Getzlaf (Silfverberg, Kesler), 58. Fowler (Silfverberg, Perry), 60. Rakell (Perry, Fowler), 87. Perry (Getzlaf, Rakell) – 21. Draisaitl (Klefbom, A. Larsson), 23. McDavid (Letestu, Nugent-Hopkins), 33. Caggiula (McDavid, Russell)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Montour, Fowler, Manson, H. Lindholm, Vatanen, Theodore – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Kerdiles, Vermette, L. Shaw – N. Ritchie, N. Thompson, Wagner.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Letestu, Caggiula – Slepyšev, Desharnais, B. Pouliot.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois St. Laurent – Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 17 358