Kladno – Česká Lípa 4:10 (kon.)
Kanonýři Kladno
4:10 (1:4, 1:1, 2:5) Stav série: 1:3
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 06.05.2017, 19:00 • SH BIOS Kladno • Baráž o Livesport Superligu • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný dobrý večer, srdečně vás vítám u sledování textového online přenosu z baráže o Tipsport Superligu. V této sérii aktuálně vede Česká Lípa nad Kladnem 2-1 na zápasy a před dnešním utkáním tak má mečbol.

Kladenští usilují o udržení v nejvyšší soutěži, tento cíl jim ale Severočeši dost komplikují. Česká Lípa totiž nejprve vyhrála úvodní zápas série venku 5:4, poté se sice Kanonýrům podařilo srovnat sérii výhrou po prodloužení 4:3, následně však Lípa doma získala mečbol, když vyhrála 9:5. Nutno ještě dodat, že v posledním zápase rozhodla o své výhře až ve třetí třetině, kdy otočila zápas ze 3:5 na zmíněných 9:5.

Stav série: 1-2

České Lípě chybí k jejímu historickému postupu do nejvyšší soutěže poslední krok. Kladno musí za každou cenu vyhrát, jinak odehraje příští sezónu zpátky v 1. lize.

Ohlasy po posledním utkání:

Česká Lípa – Kladno 9:5 (1:2, 2:3, 6:0)

Trenér Jan Zahálka (Kladno): Dnes jsme zápas ztratili ve třetí třetině, kdy jsme hráli příliš pasivně a nechali jsme soupeře vrátit se do hry. Pak už jsme nezachytili tempo utkání.

Trenérka Lenka Bartošová (Česká Lípa):
    Dnešní zápas nás prověřil po psychické stránce. Dvakrát se nám ho podařilo otočit. Dnes se nám konečně podařilo prolomit včerejší prokletí tím, že jsme proměňovali naše šance a neskutečnou bojovností do poslední minuty dnešního zápasu jsme to urvali.

00:01

01:15
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Střel na branku zatím není mnoho.

02:30
    Kladno má nyní více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, do optimální střelecké pozice se nemůže probojovat.

03:00
    Na střely na branku je zápas vyrovnaný 1:1. Na tribuně mají převahu fanoušci hostujícího celku.

03:48
    Česká Lípa se probojovala do předbrankového prostoru, ale ani jeden z hráčů se nedokázal přesněji prosadit.

04:07
    S pokusem z poloviny hrací plochy si dokázal poradit hostující brankář.

05:20
    Kladno kontroluje hru, snaží se něco vymyslet, zatím ale marně.

05:20
    Holčák vybojoval míček, ale nedokázal zakončit přesněji.

06:32
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Kladno zaváhalo a prosazuje se hostující KAMIL BŘIŠKA. Asistence: Štěpán Slaný.

07:20
    Kladno dostává hru za branku soupeře, Česká Lípa musí další akci vést od vlastní branky.

07:44
    Hostující florbalisté hrají aktivněji, hráči Kladna jsou pravděpodobně zaskočení.

08:16
    Lacko s míčkem pod kontrolou zamířil do útočného pásma, do zakončení se domácí hráč probojovat nedokázal.

09:10
    Českolipští hrají hodně aktivně, nedávají Kladnu příliš prostoru před brankou. Mnoho šancí k vidění není.

09:42
    Vojtěch Legner se zkoušel probojovat po křížné přihrávce do zakončení, ale míček zkrotit nedokázal.

10:37
    Kanonýři mají kotouč za svou brankou a čekají na prostor pro rozehrávku. Kamil Břiška velmi dobře napadá.

11:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

12:00
    Jan Cvrček nedokázal přesnějším pasem najít spoluhráče, domácí akce tak končí nepřesností.

13:14
    Nechybělo mnoho a hosté navýšili své vedení. Jeden z hráčů České Lípy zakončoval, ale minul.

13:39
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po rychlé akci se probojovali domácí hráči do střelecké pozice, autorem branky je domácí DUŠAN PŘÍVARA. Asistence: Jan Řehoř.

14:38
    Kladno se snadněji dostává do střeleckých pozic, hostující brankář musí být pozorný.

15:33
    Českolipští florbalisté se k velké radosti na tribuně dostávají do vedení, prosazuje se po rychlém pasu KAMIL BŘIŠKA. Druhý jeho gól v tomto zápase. Asistence: Daniel Kněžour.

16:06
    Hostující celek bleskově navyšuje své vedení. Po pěkné samostatné akci se prosazuje zkušený JAKUB KAREL. Bez asistence.

16:44
    Kladno se snaží co nejrychleji odpovědět, ale do lepší střelecké pozice se domácí florbalisté nemohou probojovat.

17:30
    Domácí se dostali na útočnou polovinu. Do střelecké pozice se probojoval Soukup, ale poskakující míček dobře netrefil.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:40
    Česká Lípa hraje zodpovědně, snaží se úvodní dějství dohrát co nejdál od branky.

19:03
    V závěru první třetiny navyšuje hostující celek své vedení, prosazuje se po rychlé a pěkné akci JAKUB JIRSA. Asistence: Vojtěch Legner.

19:40
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

20:00

20:01

21:30
    Sledujeme klidný úvod druhé třetiny, Česká Lípa vede o tři branky, ale musí neustále myslet na defenzivu.

22:10
    Kladno se nemůže probojovat stabilněji na polovinu soupeře. Hosté hrají zodpovědně.

22:40
    Riebauer byl volný před brankou, míček se k němu nedostal. Kladno se stále nemůže probojovat do zakončení.

22:49
    Autorem branky je JAN CVRČEK.

23:44
    Kladno po snížení hraje aktivně, domácí jsou nyní lepším týmem a hosté se musí bránit.

26:20
    Hostující tým se probojoval do vyložené střelecké pozice, Pastor běžel sám na brankáře, ale překonat jej nedokázal.

27:25
    Domácí Štechmüller se probojoval do výborné šance, ale nedostat příliš prostoru pro zakončení.

28:15
    Domácí florbalisté jsou aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

29:13
    Hosté vytlačili hru na polovinu hrací plochy, Česká Lípa hraje v rámci možností aktivně.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny zápasu, tým vedený jako hostující hraje aktivně, snaží vstřelit pátou branku.

31:12
    Jansa se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale přesněji vystřelit nedokázal.

32:30
    Po aktivnější hře domácích se obrázek hry výrazně vyrovnává. Na vyloženou šanci zatím čekáme.

33:05
    Atmosféra zápasu je velmi dobrá, hostující florbalisté mají podporu z hlediště, několik autobusů fanoušků přijelo z České Lípy.

35:09
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu a více ze hry mají domácí. Kanonýři se snaží co nejdříve snížit.

36:50
    Kladno se probojovalo na útočnou polovinu hrací plochy. Rychlou střelou se prezentoval Vaculčiak, ale minul.

37:18
    Mnoho zajímavých momentů k vidění není, blížíme se do konce druhé třetiny.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé dvacetiminutovce.

39:20
    Domácí se probojovali do útočného pásma, velmi dobře dokázal míček zastavit brankář.

39:41
    Česká Lípa se po trpělivé hře dostala do šance a po výborné přihrávce se prosazuje pohotovou střelou do odkryté branky DOMINIK JANSA. Asistence: Jakub Jirsa.

40:00

40:01

42:00
    Dvě minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, Česká Lípa vede o tři branky.

42:23
    Autorem branky je DANIEL KNĚŽOUR. Asistence: Kamil Bříška.

42:57
    Domácí hráči se nemohou dostat do herní pohody. Střídání co střídání se marně snaží Kanonýři probojovat do výraznější střelecké pozice.

43:57
    Cvrček se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl dostatečně přesný a důrazný.

44:17
    Česká Lípa má více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, domácí vůbec neví, jaký styl hry hrát.

45:00
    Domácí tým se marně snaží probojovat do útočné fáze. Česká Lípa hraje velmi dobře takticky, naopak Kladno už musí otevřít hru a hrát aktivně v ofenzivě.

45:56
    Klápa dokázal dobře tečovat střelecký pokus soupeře. Míček si cestu do branky nenašel.

46:16
    Oba týmy střídají, na hrací plochu přicházejí odpočinutí hráči.

47:43
    Mnoho šancí ani střel na branku k vidění není, gólmani mnoho práce nemají.

48:00
    Tomáš Nushart dostal dobrou přihrávku, ale minul.

48:08
    Autorem branky je MAREK SOUKUP. Asistence: Ondřej Riebauer.

49:10
    Domácí florbalisté hrají aktivně, pokouší se zápas zdramatizovat, zatím ale marně hledají recept na obranu soupeře.

50:00
    Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, Česká Lípa pokračuje v aktivní hře, vede o tři branky a dělá vše pro úspěch.

51:34
    Kladno se opět nastěhovalo na útočnou polovinu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

52:02
    Štechmüller se probojoval do dobré střelecké pozice, ale brankáře překonat nedokázal.

52:21
    Autorem branky je MICHAL KLÍPA. Asistence: Jan Louvar.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, Kladno hraje aktivně, snaží se co nejvíce zdramatizovat zápas. České Lípě zbývající čas plyne velmi pomalu.

54:01
    Skvělý zákrok nyní předvedl brankář České Lípy proti vyložené střele soupeře.

54:42
    Kladno se tak moc snaží o vyrovnání až dělá poněkud zbytečné chyby a ve hře domácího týmu vznikají velké zmatky.

55:30
    Sledujeme domácí hru bez brankáře.

56:27
    Autorem branky je MILAN TICHÝ. Asistence: Jaromír Ekl.

57:11
    Kladno opět hraje bez brankáře a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

58:00
    Česká Lípa míří na odkrytou branku.

58:04
    Autorem branky je MILAN TICHÝ.

59:26
    Autorem branky je VOJTĚCH LEGNER. Asistence: Štěpán Slaný.

59:55
    Autorem branky je KAMIL BŘIŠKA.

Česká Lípa vyhrává tento zápas 10:4, celkově sérii zvládla 3:1 na zápasy a příští sezónu si zahraje Tipsport Superligu. (21:03:43)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Přívara (Řehoř), 23. Cvrček, 49. Soukup (Riebauer), 53. Klípa (Louvar) – 7. Břiška (Slaný), 16. Břiška (Kněžour), 17. Karel, 20. Jirsa (Legner), 40. Jansa (Jirsa), 43. Kněžour (Bříška), 57. Tichý (Ekl), 59. Tichý, 60. Legner (Slaný), 60. Břiška

Kanonýři Kladno: Pech (Cmíral) – Pertlík, Slívka, Řehoř, Přívara, Richtr, Holčák, Klápa, Schuller, Štechmüller, Vaculčiak, Riebauer, Šťovíček, Lacko, Soukup, Nushart, Bednář, Cvrček, Louvar, Burian
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Ponomarev, Velzel) – Ekl, Bříška, Slaný, Kněžour, Legner, Karel, Novák, Marhan, Pastor, Tichý, Jirsa, Jansa, Mlejnek (C), Hřebřina, Štěrba, Matějíček

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý