Ajax – GA Eagles 4:0 (kon.) | Excelsior – Feyenoord 3:0 (kon.) | Groningen – Eindhoven 1:1 (kon.)
Kerkrade – Willem II 1:0 (kon.) | Utrecht – Arnhem 1:0 (kon.) | Heracles – Den Haag 4:0 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 2:1 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 2:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Twente 1:0 (kon.)
SBV Excelsior
3:0 (0:0)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 07.05.2017, 14:30 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

V Rotterdamu se dnes mohl po 18 letech slavit mistrovský titul Feyenoordu, ten ale absolutně selhal na hřišti malého městského rivala Excelsioru. Domácí slavného soka sestřelili třemi trefami během deseti minut, zajistili si prvoligovou příslušnost mezi nizozemskou elitou i pro příští sezónu a Feyenoord bude k titulu muset porazit Heracles Almelo příští týden. (16:25:27)

90+2

90+2
    Žlutou kartu dostává Terence Kongolo (Feyenoord Rotterdam).

90+2
    Fotografové a kameramani zcela obklopili střídačku Feyenoordu a dokumentují smutek ve tváří Giovanni van Bronckhorsta. Jeho tým ale ještě dostane jednu šanci, příští týden proti Heraclesu Almelo.

90+1
    Rozhodčí Blom prodlužuje utrpení Feyenoordu o dvě nastavené minuty.

90
    Přímý volný kop Feyenoordu u rohu pokutového území, ovšem Vilhenův centr nenašel nikoho v červeno-bílém a ještě je máván i ofsajd.

89
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Stanley Elbers, přichází Anouar Hadouir.

88
    Utkání už se pouze dohrává, i hosté vědí, že dnes rozhodně titul slavit nebudou.

86
    Neujal se ani jeden ze dvou centrů Nieuwkoopa z pravého křídla, s oběma si domácí defenziva poradila.
    Slova netřeba.

84
    Nebezpečná situace po rohovém kopu Feyenoordu, i tentokrát se ale míč odrazil k brankáři Hahnovi, jenž před dotírajícím van der Heijdenem dokázal balón pevně udržet.

83
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bart Nieuwkoop.

83
    Připomínám, že se sedmnácti vzájemných utkání jich Feyenoord vyhrál patnáct! A také všech osm posledních. Dnes, v tom nejdůležitějším, to ale nedokáže.

81
    Na opačné straně se pokusil zahrozit rychlým výpadem van Duinen, od čtvrté inkasované branky Feyenoord zachránil Kongolo, jenž zamezil domácímu útočníkovi v samostatném úniku.
    80.

80
    Takřka ojedinělá příležitost Feyenoordu v druhém poločase, kolem Jörgensena ale bylo znovu mnoho protihráčů a elitní dánský kanonýr nepřekonal Hahna.

78
    Tony Vilhena byl pozdě v souboji s Ribeirem a vidí žlutou kartu.

77
    Excelsior je znovu usazen na útočné polovině. V prvním poločase domácí několikrát těsně přežili výrazné šance Feyenoordu, po změně stran ale na hřišti dominují!
    Fanoušci Feyenoordu opouštějí stadión, další nevěří svým očím.