Ajax – GA Eagles 4:0 (kon.) | Excelsior – Feyenoord 3:0 (kon.) | Groningen – Eindhoven 1:1 (kon.)
Kerkrade – Willem II 1:0 (kon.) | Utrecht – Arnhem 1:0 (kon.) | Heracles – Den Haag 4:0 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 2:1 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 2:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Twente 1:0 (kon.)
NEC Nijmegen
2:1 (1:1)
AZ Alkmaar
Neděle 07.05.2017, 14:30 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

Alireza Jahanbakhsh dokázal v závěru prvního poločasu odpovědět na úvodní gól Juliana von Haackeho, jenže po přestávce byl vyloučen bez jakéhokoliv napomenutí Ridgeciano Haps a Nijmegen dokázal v důležitém souboji o záchranu převahu využít, když se v závěru prosadil střídající Taiwo Awoniyi. Konečný výsledek: NEC Nijmegen 2 AZ Alkmaar 1. (16:28:04)

90+3

90+2
    Za pár okamžiků se rozeběhne poslední minuta!

90+1
    Alkmaar se pokusil vyrovnat, jeho střela zpoza vápna ale byla zablokována a Joris Delle si došel pro míč.

90
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

89
    Taiwo Awoniyi dostal žlutou kartu za oslavu svého gólu.
    88. Taiwo AWONIYI - 2:1

88
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Lorenzo Burnet krásně odcentroval z levého křídla a na jeho parádní centr si naběhl střídající TAIWO AWONIYI, který hlavou zamířil k pravé tyči a strhává těsně před koncem vedení na stranu Nijmegenu!

86
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Julian von Haacke, přichází Stefan Mauk.

85
    Do konce utkání zbývá odehrát pouze pět minut. Dokáže Nijmegen zvítězit nad oslabeným Alkmaarem, který dohrává zápas od 60. minuty bez vyloučeného Ridgeciana Hapse? V současné chvíli to vypadá na dělbu bodů.

83
    Střídání v týmu NEC Nijmegen: ze hřiště odchází Wojciech Golla, přichází Taiwo Awoniyi.

82
    Dario Dumić napřáhl zpoza šestnáctky stejně jako v závěru prvního poločasu k nádherné táhlé střele, která se ze vzduchu snášela přesně k levé tyči, jenže Tim Krul byl u ní včas! Konečně šance, kterých je jako šafránu.

82
    Alireza Jahanbakhsh viděl za svůj faul žlutou kartu.

81
    Janio Bikel byl zřejmě hráčem, který se snažil na pravé straně šestnáctky dostat k přízemnímu centru, a také dostal, jenže jeho následný pas před bránu byl sražen na rohový kop, který byl vzápětí odvrácen do bezpečí.

80
    Velice rád bych Vám popsal nějakou velkou šanci nebo gól, jenže není jak. Nijmegen je sice oslabenému soupeři velice aktivní, jenže jeho přízemní centry jsou odvraceny.

77
    Pokud dnes Nijmegen nevyhraje, bude muset spoléhat na to, že jeho konkurenti zaváhají a o jeho záchraně rozhodne poslední kolo. Pro fanoušky je ale dobře, že to bude drama až do konce. Samozřejmě ty nezaujaté.

75
    Do konce zápasu zbývá patnáct minut a Nijmegen se po přestávce marně snaží dostat do zakončení, natož ke vstřelení nějakého gólu, který by znamenal jeho vítězství a důležité tři body v boji o záchranu.

73
    Zatímco v prvním poločase jsme sledovali velice pohledný fotbal, po přestávce zatím na nějaký gól čekáme marně, stejně jako na slibnou brankovou příležitost. AZ dobře brání.