Itálie – Rusko 1:10 (kon.) | Slovinsko – Kanada 2:7 (kon.) | USA – Dánsko 7:2 (kon.)
Finsko – Francie 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 3:1 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 0:3 (kon.)
USA
7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Dánsko
Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem (kapacita: 18 537 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a večer určitě sledujte online přenos z důležitého utkání Slovenska proti Lotyšsku. Mějte se hezky, na počtenou! (18:35:50)

Nejlepší hráči utkání:

Clayton Keller – USA (3+0)
    Morten Madsen – DEN (1+0)

Do třetí části vstupovali Američané s luxusním náskokem, který si dobře hýčkali. Dahm ve třetí třetině vyzrál na Bjugstada, Schmaltz zase bekhendem zakončoval do tyčky. Ve vyložené pozici se neprosadil ani Hanifin, ale Keller byl za další tři minuty úspěšný a završil hattrick. Osmnáctiletému mladíkovi výrazně pomohla nešťastná dánská teč Russella. V poslední minutě ještě střílel těsně vedle Storm. Američané tak zvítězili jasně 7:2.

59:36
    Storm si nabruslil na levé křídlo a ještě mohl zmírnit dánskou porážku. Jenže minul branku gólmana Hellebuycka.

59:26
    Ehlers zabrzdil přechod do útočného pásma a přihrál dozadu na obránce. Dánové rozehrávají jednu z posledních akcí.

58:52
    J. Jensen za sebou zapomněl při rozehrávce puk, ale americký útočník jel zrovna vystřídat. Za chvíli začne poslední minuta.

57:55
    Troubova střela od modré čáry se stala lehkou kořistí pro Dahma. Američané se ještě pokoušejí přidat osmou branku.

57:02
    Hardt se pokoušel tečovat Kristensenovu střelu, ale na Hellebuycka si nepřišel. Do konce chybí necelé tři minuty.

56:32
    Američané ubránili oslabení a Trouba uklidnil hru za brankou. Odpolední utkání v Kolíně sleduje 8 764 diváků.

55:54
    Regin hodně bolestivě nastřelil Murphyho, kterému ale nezbývá než zůstat na ledě. Rána J. Jensena zaduněla o zadní mantinel.

55:31
    J. Jensen nepřihrál Ehlersovi tak, aby mohl střílet z první. Dánové jsou sice v útočné třetině, ale zatím vůbec nestřílejí.

54:46
    Ehlers jen jemně protečoval Russellovu přihrávku a Hellebuyck přikryl kotouč. Vhazuje se po jeho levici.

54:18
    Dylan Larkin (USA) fauloval Poulsena a je potrestán dvěma minutami za hákování. Dánové si ještě zahrají přesilovku.
    53:00 Clayton KELLER - 7:2

53:00
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané přidávají sedmou branku a oficiálním autorem je CLAYTON KELLER, který tak zaznamenal hattrick! Keller vybojoval puk u mantinelu, nabruslil si doprostřed a střílel. Puk se odrazil od brusle nešťastného Russella, celou situaci ještě jistil Copp – 7:2! Bez asistence.

52:54
    Murphy dobře přečetl souhru mezi Jakobsenem a Stormem. Americký kapitán nyní může vytáhnout puk po levé straně.

52:03
    Krkolomný přechod Dánů přes modrou čáru končí ofsajdem Hardta. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

USA: Hellebuyck (Howard) – C. Murphy (C), DeKeyser, Trouba, Hanifin, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Compher, Copp, Bjork – Bjugstad, Dvorak, Keller – Greenway. Trenér: Jeff Blashill.
    Dánsko: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Russell – Aagaard, Bau Hansen, Meyer – Poulsen. Trenér: Jan Karlsson.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek (CZE), Eduards Odinš (LAT) – Ivan Dedioulia (BLR), Joep Leermakers (NED)

Diváci: 8 764 (47 % celkové kapacity)