Morava – Čechy 12:15 (kon.) | Morava – Čechy 13:15 (kon.)
13:15 (9:8)
Čechy
Neděle 07.05.2017, 11:10 • Studénka • Mezizemské utkání v národní házené

Já se s vámi pro dnešní den loučím a někdy zase u tohoto sportu se budu těšit na počtenou. (12:30:49)

Tolik tedy z dnešního programu národní házené. Zápas se musely líbit, nabídly pěknou podívanou. Přišlo přes 800 diváků, kteří možná trochu očekávali úspěch svých barev, ale v obou případech se radují Češi. Těm patří gratulace za odvedenou práci.

První zápas vyhrály ženy 15:12, muži odehráli výsledkově podobné utkání. Opět se radovali čeští hráči, tentokrát po výsledku 15:13.

A je tu konec zápasu. První poločas patřil domácím házenkářům, ale ve druhém se jim přestalo dařit. Moravané dlouho čekali na gól, až po patnácti minutách se prosadili, a to bylo poměrně pozdě. Soupeř se naopak začal trefovat a odskočil na solidní rozdíl branek. Morava i přes veškerou snahu nedokázala s výsledkem něco udělat a tak na domácí půdě prohrává.

Nejlepší hráči zápasu: Vít Mikulášek – Pavel Počátecký.

Konec zápasu. (13:15)

60+1
    Už se pouze dohrává, český tým nepouští soupeře do nějakého útoku. (13:15)

60
    Nastavují se dvě minuty a české mužstvo chce co nejdéle držet míč. (13:15)

59
    Ještě Vojtěch Beneš uprostřed kruhu nalezl prostor a prostřelil Majera. (13:15)

59
    Oddechový čas pro Čechy, které drží náskok. (12:15)

58
    Klíčový moment zápasu, dost možná. Zimmermann dokázal zamířit přesně a krátce před koncem je to o dva góly. (12:15)

57
    Pokutový hod pro český tým. (12:14)

56
    Drama pokračuje. Ulrych trefuje tyč a poté gólmana Majera. Tutovky pro Moravu, ale stav je stále o dvě branky pro spokojenější hosty. (12:14)

55
    Pět minut před koncem základní hrací doby střílí kontaktní gól Beneš. (12:14)

54
    Moravu teď drží Šajtar, který pochytal několik střeleckých pokusů. (11:14)

53
    Domácí měli obrovské šance na snížení, jenže tolik potřebný gól se jim vstřelit nepodařilo. (11:14)

52
    Zimmermann napálil míč z trestného hodu do Šajtara, poté domácí netrefují bránu. Obránce z brankové čáry dokázal míč zachytit. (11:14)

52
    Radka Šimečka vystřídal David Šajtar. (11:14)

51
    Pěkná rána Nachtmana, kterou Šimeček možná ani neviděl a mění se skóre. To na druhé straně Majer vychytal Šafáře. (11:14)

50
    Martin Šafář napřáhl a snižuje na rozdíl dvou branek. (11:13)

50
    Radost Moravy z kontaktní branky dlouho nevydržela. Kamil Šelep mířil do horní části brány. (10:13)

49
    Konečně branka domácích. Tomáš Ulrych na levé straně kruhu vystřelil a Majer byl bez šance. (10:12)

48
    Je to o tři góly. Autorem branky Nachtman, který překonal svižnou střelou Šimečka. Ten dělal co mohl, chytil několik střel, ale na tuto byl krátký. (9:12)

46
    Logický krok, Morava si bere oddechový čas. (9:11)

45
    Dnešní utkání v rámci Čechy – Morava sleduje parádních 830 diváků. (9:11)

45
    Další útok Moravy končí zásahem brankáře, který v tomto poločase ani jednou neinkasoval. (9:11)

44
    Je to tak, Zimmermann proměnil pokutový hod naprosto v klidu a stav je již o dva góly. (9:11)

43
    Šestka pro český tým, který může jít do dvoubrankového vedení. (9:10)

42
    Ne, nedaří se. Stále jsme v tomto poločase viděli jen dvě branky, obě padly do sítě Moravy. (9:10)

41
    Morava potřebuje oživit útok, nyní je tam Cieslar, který střílel a Majer opět připraven. (9:10)

40
    Šimeček výborným zákrokem pokryl střelu Kučery. (9:10)

40
    Čekání Moravy na gól stále pokračuje. Deset minut je fuč a skóre stále lepší pro Čechy. (9:10)

38
    Rána Jaroslava Horáka končí u Počáteckého, který se složitě sbírá ze hřiště. (9:10)

37
    Souboj mezi obranou Moravy a dnešním střelcem zápasu pokračuje. Tentokrát se stav nemění, ale pokračuje se na útočné polovině hostů. (9:10)

36
    ...Zimmermann však trefuje jen ruce Šimečka. (9:10)

35
    Šafářova jedna střela, druhá střela, vše končí u Majera. Domácí se nemohou v tomto poločase prosadit. A na druhé straně faul... (9:10)

34
    Lukáš Zimmermann posouvá skóre na stranu Čech, které vedou o jednu branku. (9:10)

33
    Útok Moravy se dopustil chyb, rozehrávat může Pavel Počátecký. (9:9)

32
    Takřka brněnská trojice Šafář – Horák – Ulrych nyní operují v útoku. Zatím se nemohou hráči prosadit. Horákovu ránu chytil Majer. (9:9)

31
    První branka ve druhém poločase. Z pravé strany pálil Kučera a Šimeček byl bez šance. (9:9)

31
    Druhá půle právě začala. U míče česká sestava. (9:8)

31
    Začal druhý poločas. (9:8)
    Morava - Čechy po poločase 9:8

Pokračujeme přibližně kolem pravého poledne.

Je za námi první poločas, ve které jsme sledovali mírnější převahu domácího týmu. Byl častěji u míče, měl i více šancí, ale také chyboval. Český tým hodně spoléhal na Zimmermanna, který sázel jednu branku za druhou. Celkově je to vyrovnaný duel a druhý poločas nabídne jistě ještě solidní zápletku.

V závěru poločasu měl ještě šanci vyrovnat z trestu Gabriel, ale Šimečka překonat nedokázal.

30
    První poločas skončil. (9:8)

30+2
    Tomáš Ulrych zahrával pokutový hod a v nastaveném čase jde Morava do vedení. (9:8)

30+1
    První poločas je nastaven o dvě minuty. (8:8)

30
    Český tým si bere oddechový čas. (8:8)

30
    Na konci prvního poločasu prostřeluje Šimečka hostujícího Nachtman a je srovnáno. (8:8)

29
    Jenže dělá chyby v rozehrávce, modří o míč velmi rychle přišli. (8:7)

28
    Poté Šimeček překazil pokus hostujícímu hráči. Morava je stále v útoku aktivnější a nebezpečnější. (8:7)

27
    Morava otáčí výsledek. Morava dlouho bušila do českých vrat a nakonec se prosadil Martin Šafář. (8:7)

26
    Parádní souhra na trase Šafář – Horák a zakončující k bližší tyči Ulrych. (7:7)

25
    Čechy jdou poprvé v zápase do vedení. Michal Fišer střelou o zem překonal Šimečka. (6:7)

25
    Šafářova rána nepropadla mezi obránci, na další změnu ve stav tak musíme čekat. (6:6)

24
    Technický přestupek českého týmu, pokračuje moravské mužstvo. (6:6)

23
    Průraz moravského útočníka, do útoku jdou borci v červených dresech. (6:6)

22
    Vojtěch Beneš zahrával trest, ale hodně mu to ulítlo. Míč šel vysoko nad bránu. Morava ovšem pokračuje v útoku. (6:6)

21
    Poprvé se prosazuje někdy jiný, než Zimmermann. Byl to prudkou střelou Nachtman. Šimeček si sáhnul na míč, ale vytěsnit ho nedokázal. (6:6)

20
    Brněnský Tomáš Bárek našel na levé straně brány volné místo a propálil gólmana. (6:5)

19
    I mistr tesař se někdy utne. Zimmermann svůj další pokus zamířil do těla Šimečka. Ten sklidil potlesk zaplněných tribun. (5:5)

18
    Trenéři Moravy si berou oddechový čas. Poté bude zahrávat protivník trestný hod. (5:5)

17
    Nepřesná kombinace Moravy, pokračuje se na druhé straně hřiště. (5:5)

16
    Vyrovnáno a nebyl to nikdo jiný, než Lukáš Zimmermann. Další přesná střela. (5:5)

15
    Morava dál zůstává v útoku a ze svého tlaku se dokázala střelecky prosadit. Ulrych konečně prolomil smůlu a prostřelil Majera, který se v posledních minutách předvedl v dobré formě. (5:4)

14
    A Majer jej dokázal vychytat. Míč vyrazil do autu. A následně Ulrych znovu v tutovce, jenže tymákovský brankář předvedl další perfektní zákrok. (4:4)

14
    Tomáš Ulrych dostává možnost zahrávat trestný hod, proti němu se postaví Majer. (4:4)

13
    A platí to i nyní, kdy Morava dokázala elitního střelce soupeře ubránit. Oba týmy formace, snaží se oživit své útoky. (4:4)

12
    Střelu Šafáře Chmelík dobře viděl a jeho pokus zastavuje. Stav tedy stále nerozhodný. (4:4)

12
    Aby se to nepletlo, Lukáš Zimmermann dává další branku svého týmu. Střelou o tyč překonal brankáře Šimečka, který je teď v bráně. (4:4)

11
    Horák se pokusil o průstřel mezi dvěma hráči, jenže neuspěl. Čechy jdou do útoku. (4:3)

10
    Tomáš Ulrych dostal míč o zem a do brány. Gólman byl bez šance a Morava na moravské půdě znovu vede. Poté přichází Čechy o míč, což je výzva pro soupeře odskočit ve skóre. (4:3)

9
    Za zákrok na Jaroslava Horáka nařízen pokutový hod. (3:3)

8
    Posléze srovnáno. Obrana Moravy pustila mezi sebe Zimmermanna a ten si dokázal poradit. Zatím je to souboj mezi ním Ulrychem. (3:3)

8
    Utkání nabírá na obrátkách. Kapitán Moravy uklidil míč do horní části brány utěšenou pumelicí. (3:2)

7
    Opět srovnáno a tentýž hráč. Tedy Zimmermann z Tymákova nedal Šajtarovi přesnou ranou šanci. (2:2)

6
    Tomáš Ulrych se prosadil dnes podruhé. Hráč 1. NH Brno se položil do trestného hodu a krásně zamířil do horní části české brány. (2:1)

5
    Na druhé straně ale zahrávat trest Lukáš Zimmermann a mezi nohy Šajtara srovnává výsledek. (1:1)

4
    První gól zápasu. Tomáš Ulrych vypálil z dobré pozice a Chmelík neměl šanci. Morava jde do vedení. (1:0)

3
    Střela Kamila Šelepa se otřela o břevno a následně výtečným obranným zákrokem se prezentoval Mikulášek. (0:0)

3
    Na obou stranách chyby v souhře, nejprve Morava ztratila, ale i poté Čechy přišly o míč. (0:0)

2
    Prudká střela Jaroslava Horáka byla zablokovaná, do prvního útoku jdou také dnešní hosté. (0:0)

1
    Byl to Jaroslav Horák, který vybojoval první faul a také trest. (0:0)

1
    Teď už se hraje, Morava jde do útoku. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ještě než začne zápas, probíhá minuta ticha za zesnulého Pavla Ausbergera, který by dlouholetým házenkářem a trenérem. Čest jeho památcr.

Proběhlo představení hráčů a trenérů, za několik okamžiků můžeme začít. Jen pro připomenutí, holky z Čech v prvním dnešním zápase vyhrály 15:12.

Hráči obou týmů nastupují na hřiště, ještě než se začně, čeká na diváky tradiční zahajovací ceremoniál.
    Čechy - Morava muži ve Studénce

Morava: Šimeček (Šajtar) – Kratochvíl, Botko, Burček, Mojžíš, Mikulášek, Jurečka, Němčák, Šafář, Beneš, Bárek, Ulrych, Cieslar, Horák (C). Trenéři: Zdeněk Filípek, Milan Beneš.

Čechy: Chmelík (Majer) – Hajžman, Gruszka, Počátecký (C), Janeba, Danielka, Leugner, Šelep, Zimmermann, Gabriel, Nachtman, Kučera, Hošťálek, Fišer. Trenéři: Václav Brada, Jaroslav Bešta.

Rozhodčí: Ziegler, Malý.

Výběr Moravy vede zkušené trenérské duo Milan Beneš, Zdeněk Filípek. Na domácí půdu nominovali hráče z několika oddílů. Pojďme si je představit.