NY Rangers – Ottawa 2:4 (kon.)
New York Rangers
2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Stav série: 2:4
Ottawa Senators
Středa 10.05.2017, 01:40 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:23:13)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Erik Karlsson (OTT) 1+1
    2. Craig Anderson (OTT) 37 zák., 2 góly, 94.9%
    3. Mika Zibanejad (NYR) 1+1

Dnešní utkání je u konce a z vítězství i postupu se radují hokejisté Ottawy. Domácím se nepovedla především první třetina, po které prohrávali 0:2. Nejprve totiž skóroval Mike Hoffman a po něm se ještě zaradoval i Mark Stone. Následně sice přišlo snížení z hole Miky Zibanejada, ale před třetí třetinou hosté stále vedli o dvě branky, neboť se trefil Erik Karlsson. Vstup do třetí třetiny vyšel Jezdcům na výbornou, když po 53 vteřinách hry skóroval Chris Kreider, avšak na více se domácí nezmohli. Naopak se v závěru do prázdné brány trefil Jean-Gabriel Pageau, jenž pečetil výhru Sens. Po letech 2003 a 2007 se tak Ottawa potřetí v historii probojovala do finále Východní konference.

Střely na bránu

New York Rangers – 39 (13; 11; 15)
    Ottawa Senators – 26 (10; 11; 5)

59:53 Jean-Gabriel PAGEAU - 2:4

59:53
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Díky dobré práci Marka Stonea se totiž k puku na útočné modré čáře dostal napadající JEAN-GABRIEL PAGEAU, který na nic nečekal a okamžitě kotouč poslal do opuštěné brány. Domácí už nebudou mít čas na vstřelení dvou branek. Asistence: Mark Stone.

59:34
    Teď už Pageau s Turrisem dostali puk jen do středního pásma. Domácím už moc času nezbývá.

59:20
    Zakázané uvolnění Ottawy. ha se vrátí k Andersonovi.

59:11
    Nahození McDonagha bylo jen vyraženo, ale Kreider bekhendem dorážel jen těsně vedle bránu.

59:05
    Šikovnou tečí se prezentoval Zibanejad, který dostal puk do brankoviště, ale hostující brankář poté Millerovi zabránil v zakončení.

58:51
    Kreider se prohnal do útočného pásma. Zakončení však zatím nepřišlo.

58:29
    Henrik Lundqvist opouští bránu a Rangers mají šest hráčů v útočném pásmu.

58:02
    Karlsson s trochou štěstí dostal puk až k Lundqvistovi. Navíc kotouč klouzal velmi pomalu a icin se proto nepíská.

57:52
    Střela Brendana Smithe byla zablokována. Karlsson se pak pokusil najít rozjetého Brassarda, avšak kotouč se po mantinelu vyvezl na střídačku domácích.

57:38
    Tvrdou střelu Girardiho sice Anderson pouze vyrazil, ale následně rychle zareagoval a schoval kotouč pod lapačkou.

57:21
    Pořád se hraje v blízkosti Craiga Andersona. Všech pět hráčů Ottawy je na dvou metrech od svého gólmana.

56:57
    Z hodně velkého úhlu nyní zakončoval Zibanejad, který se vytočil zpoza brány, ale Anderson mu u tyče nenechal prostor.

56:50
    Před chvílí již Senátoři stačili vystřídat, ale záhy poté následuje další zakázané uvolnění.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. Zibanejad (Zuccarello, Holden), 41. Kreider (Zibanejad, Br. Smith) – 5. Hoffman (E. Karlsson, MacArthur), 15. Mark Stone (MacArthur, Ch. Wideman), 36. E. Karlsson (B. Ryan, C. Anderson), 60. Pageau (Mark Stone)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi (A), M. Staal, Holden, Skjei, Br. Smith – Vesey, Stepan, Rick Nash (A) – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, K. Hayes, Fast – T. Glass, Lindberg, J. T. Miller.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Claesson – Stålberg, Brassard, Mark Stone – Turris, B. Ryan, MacArthur – Hoffman, Pageau, Pyatt – Z. Smith, Burrows, Neil (A).

Rozhodčí: Brad Meier, Brad Watson – Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 18 006