Plzeň – Mladá Boleslav 3:3 (kon.) | Karviná – Sparta 1:1 (kon.)
Pátek 12.05.2017, 18:15 • Doosan Aréna, Plzeň • ePojisteni.cz liga • 28. kolo

Pro dnešek je to tedy od nás z Doosan Areny vše, loučíme se a přejeme hezký zbytek víkendu. (20:18:08)

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 12:2. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:16.

Zápas otevřel gólově Vladislav Levin, který zakončil ukázkově odražený balon před pokutovým územím a v 17. minutě poslal Mladou Boleslav do vedení. To navyšoval po obrovské hrubce Matějů ve druhém poločase kapitán hostí Jan Kysela, na jehož ránu navázal hned o sedm minut později Adam Jánoš. Plzeň se ale ani za tohoto stavu nevzdala a postupně začala velkou ztrátu stahovat. Michael Krmenčík dokázal odpovědět hned po Jánošově trefě a sám vstřelil i kontaktní branku o nějakých 12 minut později. Velký tlak přetavil ve vyrovnání na hranici nastaveného času Lukáš Hejda a přestože měli domácí i v posledních minutách tlak, hosté dokázali nerozhodný výsledek ubránit jen s vypětím všech sil.

Plzeň ukázala v závěru utkání senzační stíhací jízdu, která div neskončila vítězstvím Viktorie, Středočeši ale nakonec alespoň bod uhájili. Jestli a jakou roli bude tento bod hrát v konečném účtování, to se ještě ukáže.

90+4

90+4
    Petržela se dostal k míči na hranici velkého vápna, místo střely ale zkoušel ještě přihrávkou vybídnout Michaela Krmenčíka, ten už se ale k zakončení nedostal.

90+4
    Pilařovi je navíc pískán ve vápně útočný faul na Fleišmana. Do konce avizovaného nastavení zbývá zhruba půl minuty.

90+4
    Domácím už moc času nezbývá.
    90+2. Mebrahtu obešel Hubníka, ale jen těsně minul bránu

90+2
    Střídající Golgol Mebrahtu teď mohl zvrátit zápas zpět na stranu Středočechů. Dostal se do samostatného úniku, míč si navedl kolem vracejícího se obránce a svou střelu kroutil na zadní tyč. Naštěstí pro domácí ale o centimetry minul.
    90+1. Lukáš HEJDA - 3:3

90+1
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! LUKÁŠ HEJDA se přece jen trefuje, ve vápně se teď zachoval jako rozený útočník, míč si zpracoval zády k brance a z voleje s přehledem zakončil na zadní tyč – 3:3. Asistence: Aleš Matějů.

90
    Rozhodčí Proske nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Petrželův centr dokázal odhlavičkovat da Silva, následný pokus Hájka pak končí jen ve Vejmolově náruči.

89
    I Mladá Boleslav už má dostřídáno. Petr Mareš opouští hřiště, na poslední minuty naopak naskakuje Golgol Mebrahtu.

88
    Odloženou žlutou kartu dostává Tomáš Přikryl.
    87. Hejdovu hlavičku Vejmola v pohodě kryl

87
    Hořava teď vytáhl parádní centr přímo na hlavu Lukáše Hejdy. Ten ale nedokázal míči udělit potřebnou razanci, aby jej mohl nasměrovat mimo dosah mladoboleslavského gólmana. Vejmola si tak připisuje další důležitý zákrok.

86
    Bakošův pas za obranu by Krmenčík možná dostihl před obranou, Vejmola ale pohotově vyběhl a míč odkopem uklízí do autu.

Jakub Vais

Marek Kratochvíl

Branky: 67. Krmenčík (Hájek), 79. Krmenčík (Petržela), 90+1. Hejda (Matějů) – 17. Levin, 58. J. Kysela, 65. Jánoš (Fleišman)

Karty:   32. Mareš (MBL), 71. Vejmola (MBL), 81. Čmovš (MBL), 88. Přikryl (MBL)

FC Viktoria Plzeň: Bolek – Matějů, Hejda, Hubník (C), Janža (62. Hájek) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz (46. Krmenčík), Kopic (46. Pilař) – Bakoš.
    Náhradníci: Sváček – Hájek, Chrien, J. Kovařík, Pilař, Krmenčík, Poznar.

FK Mladá Boleslav: Vejmola – J. Kysela (C) (82. Pauschek), Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Jánoš, Přikryl, Mareš (89. Mebrahtu) – Železník (77. Čmovš).
    Náhradníci: Diviš – Matějovský, Chramosta, Čmovš, Pauschek, Mebrahtu, Nečas.

Rozhodčí: Z. Proske – Z. Koval, J. Kříž

Diváci: 10 488