Chrudim – Sparta 8:0 (kon.)
FK Chrudim
8:0 (4:0) Stav série: 3:0
Sparta Praha
Pátek 12.05.2017, 20:00 • Sportovní hala Chrudim • Play off 1. futsal ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Futsalisté ERA-PACKu Chrudim si brousí zuby na zisk třináctého mistrovského titulu, ve vyřazovacích bojích zatím nepoznali přemožitele a v pátek 12.5. od 20 hodin chtějí ve Sportovní hale v Chrudimi udělat šestý z potřebných devíti kroků k zisku dalšího titulu! Soupeřem ERA-PACKu bude celek AC Sparta Praha, která prohrává v semifinálové sérii 0:2 a bude na východě Čech odvracet hrozbu konce sezóny.

Chrudimští futsalisté jsou zatím v semifinálové sérii neomylní. Nejprve před vlastními fanoušky před týdnem soupeře vyprášili výsledkem 7:1, následně se však v Praze na Podvinném mlýně hodně strachovali. Proti Spartě museli dotahovat ztrátu, po které došlo utkání až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře favorita Matěj Slováček, který tak důležitým gólem vystřelil ERA-PACKu semifinálový mečbol!

Ohlasy trenérů před zápasem:
    Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim):
    „V dalším zápase jsem si jistý, že podáme mnohem lepší výkon než v Praze. Nikomu z nás se ten zápas nelíbil, vylepšíme několik věcí a půjdeme si za výhrou jako v prvních zápasech. Svým hráčům věřím a jsem přesvědčen o jejich schopnostech. Musíme zůstat soustředěni a udělat ještě jeden krok k postupu do finále.“

David Frič (trenér AC Sparta Praha): „Jedeme zápas odpracovat. Samozřejmě to bude velmi těžké, jako každý, který v Chrudimi hrajeme. ERA-PACK je kvalitní a letos vyhraje titul. Doufám, že domácí trochu potrápíme a znepříjemníme jim cestu do finále.“

FK ERA-PACK Chrudim: Jean (Žďánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Mancha, Rešetár, Slováček, Felipe

AC Sparta Praha: Zyrjanov (Vozár) – Kuč, Doša, Mažári, Brunovský, Kubelka, Křemen, Kovács, Vágner

Rozhodčí: MIlner, Řeháček – Nešněra.

Obě mužstva jsou přiváděna na hrací plochu, zápas co nevidět započne.

00:01

00:55
    S první útočnou akcí se vytasil chrudimský tým, zakončení Davida Drozda z ostrého úhlu ale Zyrjanov po vyběhnutí odrazil na rohový kop.

01:34
    Chrudimští i nadále kombinují na polovině soupeře a snaží se otevřít střelecký účet zápasu.

02:20
    Zatím v největších šancích se ocitl chrudimský David Drozd! Po dobrém napadání Koudelky protáhl gólmana Zyrjanova, který, stejně jako ve druhém semifinálovém zápase, zatím Spartu drží!

02:53
    Tentokrát pomohla brankáři Sparty po střele Matěje Slováčka tyčka!

03:09
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Na začátku čtvrté minuty prvního poločasu se ERA-PACK dostává do vedení! Skvělou techniku předvedl na pravé lajně FELIPE, který se zbavil protihráče a prudkou ranou o tyč poslal Chrudim do vedení – 1:0!

05:01
    Obléhání Zyrjanovovy branky pokračuje, prudké zakončení Lukáše Rešetára bylo včas zablokováno.

05:26
    Tentokrát již kapitán Chrudimi prověřil brankáře Sparty ze strany, Zyrjanov opět připraven.

06:38
    Další rohový kop v podání Chrudimi skončil neúspěchem, Sparta ještě neopustila svoji obrannou polovinu.

06:57
    Martin Doša pořádně vystrašil Koudelku, následně z rohu připravil palebnou pozici pro Křemena. Tomu ale zakončení příliš nevyšlo.

07:34
    Sparťané brání na vlastní půlce a směrem dopředu příliš nemíří. Se současným výsledkem jsou zjevně spokojeni.

08:24
    Obrovskou šanci na srovnání skóre měl Martin Doša! Slovenský futsalista měl před sebou prázdnou branku, do střely se mu nakonec postavil Matěj Slováček, který zabránil nejhoršímu!

09:25
    A je to 2:0! Rešetár posunul po lajně MAXOVI, který mezi nohama propálil Zyrjanova a navýšil vedení obhájce titulu – 2:0!

11:13
    Roman Mareš se mohl také zapsat do střelecké listiny po skvělé přihrávce od Maxe, z ničeho nic se ale ve vzduchu zjevil Zyrjanov, který vytáhl balon na rohový kop!

12:08
    Felipe fauloval Martina Došu a připsal na konto Chrudimi třetí akumulovaný faul.

12:09
    Michal Kovács z volného přímého kopu jen o kousek minul prostor mezi třemi tyčemi.

12:40
    Oba dosavadní střelci nyní předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci přichází třetí gól v síti Sparty! Felipe ukázkovým pasem vyslal do zakončení MAXE, jenž ještě udělal Zyrjanovovi kličku a následně po zemi trefil neomylně – 3:0!

14:04
    Robert Vágner z pravé strany ostrou ranou protáhl Jeana, který si po delší době připsal další zákrok z kategorie náročných.

15:13
    Robert Vágner poslal na pravé lajně na zeď Davida Drozda, za což si vysloužil žlutou kartu.

15:47
    Chrudim se drží na balonu a snaž se o rozšíření střeleckého účtu. Slováčkův nástřel z lajny zablokován.

16:46
    Koudelka našel z rohového kopu volného Lukáše Rešetára, nejproduktivnější hráč play-off ale nyní svoji pověst nepotvrdil a prudkou ranou vysoko přestřelil břevno branky Sparty!

17:10
    V Chrudimi dneš řádí brazilská samba! FELIPE si skvěle narazil s Romanem Marešem a následně se střelou po zemi stal druhým dvougólovým střelcem dnešního mače – 4:0!

17:45
    Lukáš Rešetár chce narušit hegemonii brazilských střelců, jeho další nadějný pokus ale sebral Zyrjanov do svých rukavic.

19:35
    A znovu Rešetár, tentokrát prostor mezi třemi tyčemi netrefiil vůbec.

20:00

Chrudim v prvním semifinále udělala výrazný krok k postupu do finále, ke kterému jí nyní schází posledních dvacet minut. O góly se postarali Brazilci Max s Felipem, kteří zatím na hřišti po střelecké stránce vládnou.

Druhý poločas odstartuje asi v 20:52.

20:01

20:01
    Do druhého poločasu vystřídal Jeana Jakub Žďánský!

20:29
    Slováček ihned zkraje druhé půle připravil skvělý míč pro MAXE, jenž ve skluzu prostřelil hostujícího gólmana a dokonal hattrick – 5:0!

21:33
    A rázem přichází šestá chrudimská radost! Max si tentokrát k hattricku připsal i asistenci, když naservíral balon do lehké pozice pro TOMÁŠE KOUDELKU. Po dvou minutách druhé půle je to již 6:0!

22:27
    Obraz hry se stále nemění, chrudimští futsalisté navezeni na polovině sparťanského celku.

23:31
    Také v dresu Sparty došlo k výměně brankářů, na plac přišel Mário Vozár.

24:48
    Po dlouhé době se na útočnou půlku dostali i hosté, střela Doši ale nebyla vůbec přesná. U míče znovu ERA-PACK.

25:37
    Martin Doša svedl sprinterský souboj s brankářem Žďánským, kterého sice předskočil, nakonec se ale k balonu dostal dříve vracející se Felipe.

26:05
    Rodrigo Mancha napřáhl z pravé stany, míč přeplachtil klec Mária Vozár zhruba o metr.

26:40
    Dobrý forčekink Chrudimi vrací balon na sálovky favorita, který si vyzkouší rohový kop. Sparta musí být znovu v pozoru.

26:45
    Rána Maxe z předbrankového prostoru byla zablokována.

27:52
    Martin Doša mohl směřovat do protiútoku ve dvou proti jednomu, nakonec si ale troufl na kličku proti Michalu Marešovi a šanci tím zmařil.

28:30
    MAX se na dnešní večer vyspal opravdu do růžova! Michal Mareš vysunul chrudimského střelce dopředu a ten z otočky z voleje nedal Vozárovi šanci – 7:0!

30:10
    Kubelka si naskakoval na centr od Vozára, nakonec ho ale míč jen těsně minul. Na tahu je znovu Chrudim.

32:03
    Utkání je již rozhodnuto, pro Spartu dnes sezóna skončí. To domácí se baví futsalem a těší se na finálovou sérii.

32:33
    Rázem tu je osmá oslava chrudiského celku! Rodrigo Mancha přistrčil míč na PAVLA DROZDA, který se s tím nepáral a přesnou ranou k tyči propáli Vozára – 8:0!

33:34
    Max se fantastickou kličkou zbavil dvou dotírajících hráčů na levé straně a připravil tutovku pro Davida Drozda! Jeho zakončení vestoje ale postrádalo razanci, a tak ho brankář Vozár stihl zastavit na brankové čáře!

35:00
    Pět minut do konce, o postupujícím je rozhodnuto. Zároveň se hraje velmi čisté utkání, ve druhé půli jsme viděli jen jeden akumulovaný faul.

35:58
    Michal Kovács zkusil nachytat Žďánského na švestkách, střela přes celé hřiště ale nakonec chrudimskou branku přeplachtila.

36:40
    Vítězslav Hrubý nyní svojí střelou ohrozil spíše vedení chrudimského týmu, které bylo jeho zakončením velmi překvapeno. Nakonec to ale schytala pouze zeď sportovní haly.

37:31
    Mancha faulován v rohu, Sparta v této statistice s nulou na kontě neodjede.

37:36
    Hrubému stále nepřeje štěstí, tentokrát sice již trefil prostor mezi třemi tyčemi, ale gólmana Vozára nepropálil.

38:53
    Utkání se již puze dohrává, domácí budou po dnešku slavit postup do finále.

Chrudim zvládla třetí semifinálový zápas bravurně a naprosto zaslouženě po čtyřech gólech v každé půli zvítězila 8:0! Chrudim postupuje do finále, Sparta Praha v letošním ročníku končí. (21:20:11)

Petr Dejnožka

Branky: 4. Felipe, 10. Max (Rešetár), 13. Max (Felipe), 18. Felipe (R. Mareš), 21. Max (Slováček), 22. Koudelka (Max), 29. Max (M. Mareš), 33. P. Drozd (Mancha)

Karty:   16. Vágner (SPA)

FK Chrudim: Jean (21. Žďánský, Hlouš) – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Mancha, Rešetár, Slováček, Felipe
    Sparta Praha: Zyrjanov (24. Vozár) – Kuč, Doša, Mažári, Brunovský, Kubelka, Křemen, Kovács, Vágner

Rozhodčí: Milner, Řeháček – Nešněra