Eupen – Mouscron 2:0 (kon.) | Genk – Roeselare 3:1 (kon.) | Kortrijk – Lokeren 4:4 (kon.)
KRC Genk
3:1 (2:1)
KSV Roeselare
Středa 17.05.2017, 20:30 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • O Evropskou ligu

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek středečního večera. (22:29:26)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:4.

Je dobojováno! Genk potvrdil roli favorita a i po devíti zápasech nadstavbové části drží neporazitelnost, když zvítězil počtvrté v řadě a zvýšil svůj náskok na druhý Lokeren na rozdíl propastných jedenácti bodů! Svůj podíl na tom má také český obránce Jakub Brabec, který ve 24. minutě otevřel skóre. Roeselare po chvíli dokázalo vyrovnat, nicméně ještě před přestávkou o domácí výhře rozhodl Thomas Buffel. Ve druhé půli se tolik zajímavého už neudálo. Jediná výjimka přišla v 79. minuty, kdy na končených 3:1 ve prospěch Genku upravil skóre Jean-Paul Boëtius.

90+2

90+2
    Pravděpodobně poslední střeleckou možnost nezužitkoval Jean-Paul Boëtius, který poslal míč jen do Coppensových rukavic.

90+1
    Nastavený čas druhého poločasu bude trvat dvě minuty.

89
    Utkání už se pouze dohrává. Hosté vědí, že už body nezískají, a tak jenom sledují poklidnou kombinaci Genku.

87
    Přihrávku přes šířku pokutového území zadáci Roeselare zastavili a alespoň na pár sekund odkopli míč do bezpečí.

85
    Ani z něj ale outsider tohoto duelu zahrozit nedokázal. Dopředu se tak znovu ženou domácí.

84
    Po autovém vhazování se hosté přesunuli na levou stranu, ze které rozehrají svůj čtvrtý rohový kop.

82
    Domácí už nemusí nikam spěchat, proto se nyní vrátili s balónem z útočné až na obrannou polovinu.

80
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Paolo Sabak.

79
    Genk právě vstřelil branku!
    Hráči Roeselare díky tomu znovu rozehrávali od rohového praporku, ale o pár sekund později už tasili míč z vlastní branky! Rychlý brejk Genku završil po přihrávce od Naranja JEAN-PAUL BOËTIUS.

78
    Raphaël Lecomte sice našel jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pokus Timothy Castagne úspěšně vyrazil.

77
    Hosté se postupnou akcí prokombinovali až na levé křídlo, kde vybojovali rohový kop.

75
    Saviour Godwin si nepohlídal své postavení a byl přichycen v ofsajdu. Míč tak putuje na domácí kopačky.

74
    Na hostující rohový kop jsme si museli chvilku počkat. Ve výsledku ale nebezpečný nebyl.

73
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Siebe Schrijvers, přichází Bennard Kumordzi.