USA – Finsko 0:2 (kon.) | Rusko – Česko 3:0 (kon.) | Kanada – Německo 2:1 (kon.)
Švýcarsko – Švédsko 1:3 (kon.)
Rusko
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Česko
Čtvrtek 18.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž (kapacita: 13 500 míst) • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Večer sleduje na Onlajnech zbylá dvě čtvrtfinále. Na počtenou! (18:30:30)

Nejlepší tři hráči Česka na turnaji:
    Pavel Francouz, Radko Gudas, Jakub Voráček

Nejlepší hráči utkání:
    Andrej Vasilevskij – RUS (27 úspěšných zákroků)
    Jan Rutta – CZE (0+0)

Utkání končí, do semifinále postupují Rusové. Ti vstupovali do třetí části s náskokem a nedali Čechům žádnou šanci. Francouz musel na začátku třetí třetiny v oslabení zasahovat proti šancím Panarina, Dadonova a Andronova. Češi pak zahodili další přesilovku a Francouz čelil samostatnému úniku Panarina. Ten se prosadil až podějí po přihrávce od Kučerova. Závěr už jasně patřil Rusům, kteří sice nedokázali přidat další branku, ale zápas naprosto ovládli.

59:48
    Tělegin zablokoval nahození od Šimka a odrazil puk do ochranné sítě. Zřejmě poslední vhazování se odehraje před Vasilevským.

59:23
    Běží poslední minuta zápasu a Češi se marně pokoušejí o poslední zteč. Rusové posunuli do středního pásma.

58:56
    Kovář si zpracoval přihrávku od Voráčka a přihrál na modrou čáru Šulákovi. Ten však střílel nepřesně.

58:26
    Čeští hráči si svým nedůrazem koledují o další branku. Panarin střílel po nabídce od Kuzněcova těsně vedle!

57:35
    Plekanec nezvládl souboj s Dadonovem, kterého posléze nastartoval Kiselevič. Dadonov se otočil kolem Kundrátka a střílel vedle.

56:56
    Češi dostali puk ze třetiny, ale nemohou zaútočit, protože hrají Rusové. Antipin nahazuje zase zpátky.

56:42
    Panarin udělal z Gudase a Šuláka sloupy, prokličkoval se před Francouze a mohl přidat další gól! Brankář Čeljabinsku puk vyrazil.

55:54
    Češi nadvakrát zastavili průnik Ničuškina, ale kotouč nezískali. Rusové se usazují v útočném pásmu.

55:13
    Kundrátek nahodil kotouč zpoza červené čáry, jenže nikdo z Čechů neměl potřebnou rychlost. Po zakázaném uvolnění se hra vrací před Francouze.

54:35
    Horák se zaklesl do souboje s Orlovem za ruskou brankou, ale puk nevybojoval. S českými nadějemi to nevypadá dobře.
    53:55 Artěmij PANARIN - 3:0

53:55
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Šest minut před koncem třetí třetiny se zdá, že je o postupujícím rozhodnuto. Češi nechali pootevřená zadní vrátka a Kučerov ujel do přečíslení. Přihrál kolem Šimka na ARTĚMIJE PANARINA, a ten střelou k pravé tyči pokořil Francouze – 3:0! Asistence: Nikita Kučerov, Jevgenij Kuzněcov.

53:34
    Tečovaná střela z Ruttovy hole netrefila branku Vasilevského. Pastrňákovu přihrávku zase nepustil před bránu Kiselevič.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 9. Orlov (S. Plotnikov, Antipin), 14. Kučerov (Kuzněcov, Antipin), 54. Panarin (Kučerov, Kuzněcov)

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Orlov, Zub – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Naměstnikov – S. Plotnikov, Barabanov, Kuzněcov – Tkačjov.
    Česko: Francouz (Mrázek) – Gudas, R. Šimek, Jeřábek, Šulák, Kempný, Rutta, Kundrátek – Sobotka, Jan Kovář (A), Voráček (C) – Červenka, R. Hanzl, Pastrňák – Birner, P. Vrána, Řepík – Horák, Plekanec (A), T. Zohorna – Radil.

Rozhodčí: Mark Lemelin (AUT), Tobias Wehrli (SUI) – Brian Oliver (USA), Nathan Vanoosten (CAN)

Diváci: 6 209 (46 % celkové kapacity)