Empoli – Atalanta BC 0:1 (kon.) | AC Milán – Bologna 3:0 (kon.) | Sassuolo – Cagliari 6:2 (kon.)
Juventus – Crotone 3:0 (kon.) | Udinese – Sampdoria 1:1 (kon.) | Janov – Turín 2:1 (kon.)
Lazio – Inter 1:3 (kon.)
Empoli FC
0:1 (0:1)
Atalanta Bergamo
Neděle 21.05.2017, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 37. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (17:07:02)
    Atalanta zásluhou tohoto může zvítězila nad Empoli a ještě živí naději na konečné čtvrté místo!

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:17.

Je dobojováno! Utkání předposledního kola italské Serie A končí vítězstvím lehkého favorita z Atalanty, jež po třech remízách v řadě získala do tabulky další tři body za vítězství nad Empoli. Bergamu dnes stačila k vítězství jediná branka, kterou ve třinácté minutě vstřelil Alejandro Gómez. Domácí se zejména ve druhé půli snažili vyrovnat, kromě dvou slepených gólovek Omara El Kaddouriho ale Golliniho vážněji neohrozili a naopak ještě museli děkovat Łukaszi Skorupskému, jenž vychytal minimálně dvě další gólovky Atalanty.

90+4
    90+4. Paloschi vedení Bergama nenavýšil

90+4
    Kurtić nezvolil přímou střelu, nýbrž odvážnou přihrávku skrz zeď. Míč v ní byl tečovaný ideálně pro Paloschiho, který stál ve stoprocentní šanci, jenže nastřelil jen předním postaveného Skorupského.

90+3
    Bergamo svůj hubený náskok zkušeně brání, na konci třetí nastavené minuty dokonce bude rozehrávat standardní situaci.

90+2
    Po standardní situaci z hloubi pole se ale domácí radovat nebudou, přetažený nákop doputoval až do Golliniho rukavic.

90+1
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty nastaveného času. Empoli tak ještě má dostatek času na vyrovnání.

90
    Nápor Empoli v těchto chvílích moc velkou intenzitu nemá, hosté se tak každou další vteřinou výrazně přibližují zisku tří bodů.

88
    Nakonec to byl Pasqual, kdo vyslal střelu z pětadvaceti metrů. Gollini se však příliš nezapotil, neboť míč letěl přímo na něj.

87
    Paloschi si nepočínal úplně šikovně a daroval Empoli přímý kop z pozice, odkud se určitě dá branka Atalanty ohrozit.

86
    Odmávaných ofsajdů dnes rozhodně nebylo k vidění málo, v tomto případě se nestihl vrátit Alberto Grassi, čehož si z tribuny určitě všiml i přítomný trenér AS Řím Luciano Spalletti.

84
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Hans Hateboer.
    84. Conti v dobré šanci selhal

84
    Paloschi dobře načasoval výběh pro dlouhý nákop a z levé strany předložil přihrávku do volného prostoru u penaltového puntíku. Přibíhající Conti si ale dal na střele placírkou tak moc záležet, až ji pokazil a poslal balón vysoko nad.

83
    Gómezova šikovná kolmice byla naštěstí pro Empoli ztečovaná a neprošla tak na nejvysunutějšího útočníka Bergama, který by jinak byl v gólové šanci.