Estoril – Arouca 4:2 (kon.) | Tondela – Braga 2:0 (kon.) | Moreirense – Porto 3:1 (kon.)
Sporting – Chaves 4:1 (kon.)
Sporting Lisabon
4:1 (3:0)
GD Chaves
Neděle 21.05.2017, 21:15 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 34. kolo

Domácí si z dnešního utkání berou všechny 3 body za výhru 4:1 zcela zaslouženě. Po většinu utkání byli více na míči, byli lepším týmem, což potvrdili již v 11. minutě brankou Dosta, v 15 minutě přidal autor první branky další gól a ve 30. minutě dokonal dílo Sportingu v první půli Pereira. Druhý poločas začali domácí v pomalejším tempu, nemuseli se nikam hrnout, rozhodně ale museli být pozorní směrem dozadu. Nebyli a to potrestal v 60. minutě Willian, který tak snížil na 1:3 z pohledu hostů. V 90. minutě ale z pokutového kopu pojistil výhru domácích, kdo jiný, než Bas Dost, který si tak připsal další hattrick!

Tohle je pro dnešní den ode mně vše, díky za pozornost, přeji krásný a bohužel krátký zbytek posledního víkendového dne a někdy příště, například u krásného fotbalu, plného branek, napočtenou. (23:11:21)

90+3

90+2
    Poslední šance pro hostující tým v podobě rohového kopu skončila daleko od branky, a jelikož sudí nastavil pouze dvě minuty, utkání zanedlouho ukončí.
    90+1. DOST - 4:1

90+1
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!

BAS DOST rozhodně nemá dost a přidává svoji třetí branku v dnešním utkání! Ze značky pokutového kopu neměl problém překonat Ricarda a dává svůj celkový 34 gól v letošní sezóně!

90
    Žlutou kartu dostává Massaia (GD Chaves).

90
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Martins, přichází Dala.
    89.

89
    Pokutový kop pro domácí po faulu na Dosta, ten tak má jedinečnou příležitost vstřelit hattrckový gól!

88
    Na rohový kop si naskočil brankář Beto, který dokázal centrovaný míč odvrátit, následný pokus do prázdné brány autorovy přání nevyslyšel.

88
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Elhouni, přichází Petrovič.

87
    Rychlý útok domácích musel vyřešít až včasným výběhem Ricardo, který dokonce musel hrát mimo své vyhrazené území.

86
    Standartní situaci po faulu hostů rozehráli domácí na krátko a pokračují tak kombinací na soupeřově polovině.

85
    Žlutou kartu dostává Patrao (GD Chaves).

84
    Vynikajícím zákrokem se prezentoval domácí brankář Beto, který bravurně dokázal vyrazit nebezpečnou střelu hostů!

83
    Ten nakonec zmatený rozhodčí také ruší a bude z toho přímý kop z 20 metrů, no to jsem blázen.

82
    Tak pozor, nebude to pokutový kop ale nepřímý volný kop!

82
    Žlutou kartu dostává Geraldes (Sporting Lisabon).

81
    Ze standartní situace z nějakých dvaceti metrů nastřelili hosté zřejmě ruku jednoho z domácích hráčů, hráči Chavesu tak budou zahrávat pokutový kop!